Weekmarkt Vlissingen blijft op bekende plek Terneuzen aast op riviercruises Gent ugt Lentevoordeel in TURKIJE KRAS.NL Automobilist vlucht voor alcoholcontrole 16 WALCHEREN EVENEMENTENPODIUM Zolang de Timmerfabriek niet is verkocht, vinden er evenementen plaats. Dit weekeinde zelfs drie. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm EP KUSADASI 1*291 /Wjfm ALANYA 13291 BELEK 14191 '529: door Maurits Sep VLISSINGEN - De weekmarkt in Vlis singen gaat toch niet weg van de huidige plek in de Coosje Busken- straat. Dat heeft het gemeentebe stuur besloten. Al jaren wordt in Vlissingen ge sproken over wat de beste plek is voor de weekmarkt, die elke vrij dag wordt gehouden. De markt stond ooit op het Spuiplein en het parkeerterrein bij de Zeemanserve, maar verhuisde door de bouw van de Fonteyne naar de huidige plek op de kop van de Walstraat bij het Schelde- plein en de Coosje Buskenstraat. In 2010 nam de gemeenteraad een motie aan om de weekmarkt te verplaatsen. Reden was dat de doorstroming van het verkeer in de binnenstad bemoeilijkt wordt als de markt er staat. De Coosje Buskenstraat is immers een be langrijke verbinding tussen de binnenstad en de boulevard, al dus de raad. De motie werd inge diend door de toenmalige coalitie van LPV, CDA, WD en PvdA. De PvdA maakt er nu geen deel meer van uit. Het college van B en W komt nu echter tot de slotsom dat het voor TERNEUZEN - Riviercruiseschepen varen te vaak door naar Gent en meren niet af in Terneuzen. Dat moet snel veranderen. Wethou der Pim Broekhuysen (toerisme) van Terneuzen kijkt reikhalzend uit naar de uitkomst van een on derzoek van Promotie Zeeland Delta en het Kenniscentrum Toe risme naar de mogelijkheden om meer rivier- én zeecruiseschepen naar Zeeland te halen. Nu al bestaat een convenant tus sen de provincie en de 'cruisege meenten' Vlissingen, Middelburg, het verkeer niet nodig is de markt weg te halen van de huidige plek. Eén keer per week die route afslui ten is niet zo problematisch en er zijn voldoende alternatieve rou tes, vinden B en W. Voor de marktkooplui is verplaat sing van de markt economisch ge zien onwenselijk, voegt het colle ge daaraan toe. Dat gaat hen geld kosten, omdat klanten dan moe ten zoeken naar de nieuwe plek en daar weer een tijdje aan moe ten wennen. Weekmarkten heb ben het nu toch al niet gemakke lijk, dus de locatie veranderen is dan niet verstandig. Bovendien versterken markt en winkels el kaar nu, aldus het college. De horeca zou de markt graag naar het Bellamypark zien ko men. Maar dat is geen goede plek, omdat beheer en onderhoud daar duurder zijn door de nieuwe in richting. De wind heeft daar ook meer grip op de kramen, waar door de markt soms niet zou kun nen doorgaan. Na 2014 wordt op nieuw gekeken naar wat de beste plek voor de weekmarkt zou kun nen zijn. Dan is de ontwikkeling van het Scheldeterrein weer wat verder en wordt in/bij de Zware Plaatwerkerij mogelijk een nieuw woonzorgcentrum gebouwd. Altijd publiek door Maurits Sep VLISSINGEN - Twee dancefeesten en een dj-wedstrijd. De Timmer fabriek maakte één van zijn druk ste weekeinden mee als evene mentenpodium. Stichting BOEI (Behoud Ontwik keling en Exploitatie Industrieel erfgoed) organiseert voor eigen re kening en risico allerlei evene menten in de oude fabriekshal, en mag dat ook de komende drie jaar blijven doen. „Met dien verstande dat als er ie mand is die de Timmerfabriek wil kopen, BOEI eruit moet", zegt wethouder Rob van Dooren. Want verkoop blijft het streven van de gemeente; en verkoop blijft nodig om te voldoen aan de eisen van het Rijk. Dat kende een kanjersubsidie van miljoenen eu ro's toe voor het restaureren van de Timmerfabriek. „Het Rijk be seft dat het voor zo'n incourant ge bouw enige tijd kan duren voor je een koper hebt. Daarom mogen we het tijdelijk laten exploiteren. Er zit geen tijdsdruk op die ver koop. Alleen als we zeggen dat er géén definitieve nieuwe bestem ming komt, zal l)et Rijk zeggen dat dat niet de bedoeling was. Maar dat zeggen we niet." Volgens Van Dooren staat of valt de verkoop bij de andere ontwik kelingen in het gebied. Wie het gebouw ook koopt, de definitieve invulling moet passen bij wat er verder gebeurt op het Scheldeter rein en de Kenniswerf. Terneuzen en Veere. In dat kader ontvangt Terneuzen dit jaar zo'n twintig schepen. Dat is een frac tie van het aantal dat doorvaart naar Gent. Daar worden dit jaar een kleine 200 cruiseschepen ver wacht. Zij brengen jaarlijks zo'n 20.dbo passagiers tot in Gent. „Die schepen moet een route wor den aangeboden met aantrekkelij ke havens, denk aan Middelburg, Terneuzen en Gent", zegt Broek huysen. Hij is hoopvol over de uit komst van het onderzoek van Pro motie Zeeland. De Kunstbende Zeeland hield zaterdagmiddag een wedstrijd voor dj's in de Timmerfabriek, foto Lex de Meester Daarom is één van de mogelijkhe den de Timmerfabriek te betrek ken bij een grote jachthaven die er pal voor in de Binnenhaven zou moeten komen, schetst Van Dooren een vergezicht. Iets con creter is het plan voor een 'visse rij-experience' waarvan de provin cie Zeeland een warm voorstan der is. In de Timmerfabriek zou aandacht geschonken kunnen worden aan de visserij in Zee land. Zo'n expositie-functie past ook bij het uitgangspunt van de gemeente dat het pand een publie ke functie moet houden. Boven dien lopen er al enige tijd onder zoeken naar de mogelijkheid om de Timmerfabriek om te vormen tot een kunstencentrum waarin organisaties voor beeldende kunst uit Middelburg en Vlissingen sa men onderdak kunnen krijgen. „Er is een houtskoolschets in de maak en de haalbaarheid wordt onderzocht", zegt Van Dooren. Een snelle verkoop van de Tim merfabriek is financieel aantrekke lijk voor de gemeente. Maar de wethouder wil niet overhaast te werk gaan. „Je kunt maar één keer verkopen. Dat moet je zorgvuldig doen. De bestemming moet pas-, sen in de omgeving." „En", benadrukt Van Dooren, „het moet een publiek gebouw blijven." De evenementen die BOEI er nu organiseert, passen uitstekend bij het uitgangspunt dat er altijd pu- biek in de Timmerfabriek moet zijn. „Ik denk ook wel eens aan een permanente invulling met evenementen", bekent Van Dooren. „Maar het pand beschikt over meer kwaliteiten dan alleen evenementenpodium." Dat Vlissingen zich nu dankzij het tijdelijke gebruik met de Tim merfabriek kan profileren als eve- nementenstad, is ook waar, be aamt Van Dooren. „Maar voor eve nementen hebben we ook nog een ander gebouw op het Schelde terrein staan waar dat in kan." \jOOW©- ®da«env.0. Extra voordelig geprijsd! Hotel Derici**** 6 t/m 22 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: van 2/4 t/m 26/10 hotel in het centrum, aan de boulevard vanuit het zwembad op het dak heeft u prachtig uitzicht over de stad en over zee de ideale uitvalsbasis om het bruisende Kusadasi te ontdekken! Zie www.kras.nl/77936 !*v SS*"' ES 8dagenv.„ Hotel Jasmine Beach Resort* 6 t/m 22 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 26/10 •direct aan het privé-strand met een mooie pier omgeven door een weelderige tuin met dagelijks entertainmentprogramma nu extra voordelig geprijsd! Zie www.kras.nl/77865 8 daeenv Hotel Vera Verde* 6 t/m 22 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 2/4t/m 27/10 comfortabel resorthotel met diverse faciliteiten voor alle leeftijden •gelegen op ca 900 m van het privé- strand en tegenover de golfbanen nu extra voordelig geprijsd! Zie www.kras.nl/77914 Royal Alhambra Palace* 6 t/m 22 dagen o.b.v. Ultra All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 31/10 imposant en luxe hotel waar het u aan niets zal ontbreken direct aan het strand met groot lunapark en aquapark uitgebreid entertainmentprogramma Zie www.kras.nl/77856 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeid. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. RILLAND - Bij een alcoholcontrole in de nacht van zaterdag op zon dag bij Rilland is een onbekende automobilist de controle ont vlucht. De kentekenhouder van de auto krijgt de bekeuringen thuis. De bestuurder negeerde het stopteken dat de politie gaf en om zeilde een agent door over het ver- drijvingsvlak te rijden. Driehonderd automobilisten stop ten wel bij de controleposten die de politie tussen zaterdag 21.00 uur en zondag 04.00 uur opstelde bij Rilland, Kapelle, Tholen en Sint-Maartensdijk. Drie bestuur ders bleken in overtreding. Eén van hen moest meteen zijn rijbe wijs inleveren. Bij een controle tussen Sluis en Eede zaten vrij dagnacht 3 van de 102 bestuurders boven de limiet. In Middelburg hadden zaterdagnacht 2 van de 622 automobilisten te veel op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16