ZEELAND Zorgen over havenplannen almanak Wii-en Lady's leggen bandjes om Gedachten over realisatie van een kennisinstituut voor de zeezeilvaart in Breskens krijgen vorm. Op de bres voor de Zeeuwse zes wil de vlinder beschermen U en uw nieuwe winter: vul het album met uw foto NIET VOORBEHOUDEN AAN VAKLUI ZEELAND MAANDAG 18 maart 2013 Centrum voor zeezeilvaart door René Schrier BRESKENS - De watersportvereni ging Breskens heeft het initiatief genomen om te komen tot een kenniscentrum voor de zeezeil vaart. Over dit initiatief is inmid dels al gesproken met de provin cie, Impuls Zeeland, het Kennis centrum Watersport dat weer ver bonden is aan het Kenniscentrum Kusttoerisme van de HZ, de HIS- WA en het Watersportverbond. Het kenniscentrum voor de zee zeilvaart moet niet alleen een ken nisinstituut worden, maar ook een internationaal zeezeilcen- trum. Daarin past het gegeven dat ook vanuit België al belangstel ling voor het initiatief is getoond. Verder is samenwerking met het topsportcentrum voor de water sport in Scheveningen gewenst. In het centrum zouden schepen van verschillende types beschik baar kunnen worden gesteld aan de opleiding, waarbij ervaren zei lers als docent op kunnen treden om de jeugd vanaf 12 jaar de be ginselen van het (wedstrijd)zee- zeilen bij te brengen in theorie en praktijk. Ook kunnen leerpakketten op middelbaar, hoger en academisch niveau ontwikkeld worden, in sa menwerking met onderwijsinsti tuten in Zeeland en Vlaanderen. Een optie is het kenniscentrum voor de zeezeilvaart te koppelen aan de scheepsjachtwerf in Bres kens. Daar vinden activiteiten plaats in de sfeer van refit en on derhoud van boten. Zo'n werf zou kunnen fungeren als plek voor onderwijs en opleiding in sa menwerking met het middelbaar beroepsonderwijs dat aan Scalda wordt gegeven. Verder zouden aan het zeezeilcen- trum wedstrijdactiviteiten ont wikkeld kunnen worden. Gedeputeerde Carla Schönknecht laat dat schriftelijk weten aan le den van de commissie Economie en Mobiliteit van Provinciale Sta ten. Die hadden in een vergade ring van de commissie naar het centrum geïnformeerd. Volgens de gedeputeerde is het niet de bedoeling weer een nieuw kennisinstituut te creëren. Het uit particulier initiatief onstane idee moet in samenwerking met verschillende onderwijsinstanties ontwikkeld worden. En omdat het activiteitenaanbod breder is dan alleen kennis, moet het ooit als zodanig worden geïnterpre teerd, aldus de gedeputeerde in een memo aan de commissie. Ze voegt er aan toe dat de eventuele rol van de provincie nog niet is ge definieerd. Breskens is hard bezig zich te pro fileren als Zeeuwse plek voor de zeeezeilvaart. Deze zomer is het vissersdorp etappeplaats in de zei lende variant van de Tour de Fran ce. MIDDELBURG - Statenlid Johan Ro besin van de Partij voor Zeeland heeft in schriftelijke vragen aan het college van Gedeputeerde Sta ten zijn zorgen geuit over de uit breidingsplannen van de Ant werpse haven. Vooral het feit dat als gevolg van die plannen Vlaam se boerenbedrijven moeten wor den beëindigd, stuit hem tegen de borst. Die boeren kunnen geen kant op omdat ook de Hedwige- polder onder water wordt gezet, is zijn stellingname. Hij wil graag weten wat het college van GS van Zeeland daar van vindt. Tip? redactie@pzc.nl Op dat verjaardagsfeestje in Wolphaartsdijk betrad oma de woonkamer en begroette en felici teerde de aanwezigen zoals gebrui kelijk in haar Zeeuwse moerstaal. Na deze rondgang kwam zij tot de ontdekking dat haar kleindochter Manuela zich niet in de kamer be vond. Op haar vraag waar het meis je was gaf de moeder van Manuela ten antwoord: „O, die is an't Wii-en." „Wat? Is ze an't wieën?" reageerde oma ongelovig terwijl ze in gedach ten bergen onkruid zag opdoemen. Het kostte de aanwezigen wat moei te om haar duidelijk te maken dat je tegenwoordig kunt 'wieën' achter de computer. Zonder schoffel... GOES - Toegegeven, vloer, band, auto, krik, alles was brandschoon. De monteurs van Auto Poppe hadden met oranje post-its nog tips op de auto geplakt: 'wiel', 'krik' en zo. Nicolitte van der Putten uit Kats was zaterdag één van de zeventig vrouwen die bewezen dat een band verwisse len in minder dan drie minuten niet aan vaklui voorbehou den is. Ze won evenwel de 250 euro die was uitgeloofd voor de snelste bandenwisselaar onder de 800 bezoek sters van de Ladiesday van het Goese autobedrijf niet. Die ging naar Judith Oostdijk uit Ossendrecht. Zij was met 1 minuut 41 seconden niet veel trager dan Poppes mon teurs: 1 minuut 32. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13