Steeds meer behoefte aan netwerk Beursvloer Zeeland voor het eerst in Vlissingen 12 Netwerken Borsele Sjaak Elenbaas: 'Behoefte aan netwerken groeit.' Foto: Marijke Folkertsma Het loopt goed bij de Onderne mersvereniging Borsele, kortweg OVB. De ondernemers in Borse le waarderen de vereniging en de bijeenkomsten worden zeer goed bezocht. Bij de Kerstlunch 2012 schoven er ca. 100 personen aan en gemiddeld bezoeken zo'n 60 a 70 personen de bijeenkomsten. Tekst: Annet van de Ree 'S GRAVENPOLDER- Er ligt een directe lijn naar de gemeente Borsele via de bedrijfscontactfiinctionaris en de vereniging neemt actief deel in pro jectgroepen of aan maatschappelijke initiatieven o.a. Stichting 'Land van Borsele' en in de jury voor het pro ject 'Duurzaam Diekendamme'. Na een gestrande poging in de jaren '90 bleek in 2004 de tijd rijp om een ondernemersnetwerk in Borsele op te richten. "Het is moeilijk te zeggen waarom het voor die tijd niet van de grond kwam, maar sindsdien is de behoefte aan netwerken sterk gegroeid. Het be lang van de contacten in de regio speelt een grotere rol," meent Sjaak Elenbaas, voorzitter OVB en eigenaar Holding I.C. Elenbaas in 's Graven polder. "Een uniforme typering van dé Borselse ondernemer kan ik moei lijk geven. Het is een zeer gevarieerd gezelschap, ook binnen onze vereni ging. Van ZZP-ers tot directieleden van multinationals in het Slpe. We schommelen nu steeds rond ca. 130 le den. Harde criteria om lid te worden hanteren wij niet, ca. 25% bestaat dan ook uit niet-lokale bedrijven lid, die uiteraard meestal wel zakelijke belan gen hebben binnen Borsele. Aan de andere kant doen veel van onze leden onderlipg zaken en treffen elkaar graag eens in een informele sfeer. Wat ons netwerk wel kenmerkt, is de informele stijl en 'doe-maar-gewoon' mentaliteit van de bestuursleden, daar kunnen de meeste leden zich in vin den." Jonge ondernemers (tot 35 jaar) vor men een nieuwe doelgroep, die de ko mende periode actief benaderd zal worden. Om dit te bereiken wordt overwogen een jongerenafdeling op te richten. "Er is een groeiend aantal jonge ondernemers binnen onze ge meente en die groep willen wij graag faciliteren," aldus Elenbaas. Ook het contact met de gemeente is goed. Jaar lijks organiseert B&W de ontbijtsessie waarbij de contacten tussen onderne mers en gemeente worden aange haald. De OVB vreest wel dat er straks onvoldoende bedrijfsterreinen zijn, want de voorraad raakt uitgeput. De ontwikkeling van Sloepoort is voorlopig uitgesteld en dit teirein wordt in erfpacht uitgegeven. Dat stuit bij veel ondernemers op bezwa ren. Wel geloofd OVB in de kansen van Borsele als op- en overslaggebied in de haven en logistieke kansen voor het spoor. "De ligging van Borsele is zeer-£en- traal en dat trekt ook bovenregionaal werkende bedrijven. De initiatieven in het 'Land van Borsele' ondersteu nen wij uiteraard van harte. In juni 2014 bestaat OVB 10 jaar, dat moet een feestelijk geheel worden," aldus Elenbaas. Inhoudelijk staat nog niets gepland, maar het is een prima gele genheid om de OVB en Borsele flink te promoten!" Op 28 mei 2013 vindt de zesde editie plaats van de succesvolle Beursvloer Zeeland. In tegenstelling tot de twee eerdere Walcherse edities van de handel met gesloten beurzen tussen bedrijven en vrijwilligersorganisaties vindt het netwerkevent voor het eerst plaats in de Timmerfabriek aan de Koningsweg 37 in Vlissingen. Beursvloer Zeeland is onderdeel van Stichting De Zeeuwse Uitdaging. Tekst: Loes van der Hoeven VLISSINGEN - Handelen met geslo ten beurzen levert voor alle partijen winst op. Het doel is om gedurende anderhalf uur tijd matches te maken tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties. Tijdens de laatste editie van de Beursvloer Zeeland waren dat er maar liefst 210. Deze matches heb ben betrekking op menskracht, ad vies, kennis, toegang tot netwerken, materiaal,faciliteiten en creativiteit. De Beursvloer is een concept om Maatschappelijk Betrokken Onderne men te bevorderen. "Ter versterking van het Beursvloer- concept zijn wij in 2011 tevens ge start met het vormen van Matchgroe- pen in de regio's waar de Beursvloer Zeeland plaatsvindt. Zij zouden door het jaar heen nieuwe verbindingen leggen, die ten goede zouden komen aan het leefklimaat in Zeeland. Helaas ■yafikatoiMOifciaf wfcaafoikriifffri wachtingen te voldoen", zegt Resy van Loon. "De energie en bereidheid om maatschappelijk betrokken te on dernemen bestaat echter wel degelijk. Die gaan wij in de loop van 2013 op een andere manier inzetten, bijvoor beeld door Ronde Tafelgesprekken te organiseren tussen vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven en het maat schappelijke veld. Met dit intensieve medium willen wij een meer structu rele samenwerking tussen betrokken partijen realiseren. Ook streven wij naar een in ter-actievere website om een podium te kunnen bieden aan maatschappelijk betrokken onderne mers, waarop zij zich kunnen presen teren. Die bedrijven zouden wij bij voorbeeld ook een keurmerk kunnen verlenen. Dit alles staat echter nog in de kinderschoenen. Onze'derde acti viteit, 'De Spullenbank' heeft zich in middels wel bewezen. Deze is te ver gelijken met een prikbord, waarop be- ^hikb«u&^e4erenj»i*iU y^eld, zo als (kantoormeubilair of computers, die geïnteresseerde maatschappelijke organisaties op een vooraf afgespro ken uitgiftedatum en adres kunnen ophalen. Wij roepen bedrijven op die spullen beschikbaar hebben, die bij ons aan te melden via www.zeeuwse- uitdaging.nl. De Zeeuwse Uitdaging is ook aanwe zig op Facebook (www.face- book. com/zeeuwse.uitdaging). Like ons, dan houden wij u op de hoogte ven ons reilen en zeilen!" De opzet van de Beursvloer Zeeland 2013 is dezelfde als die van de vorige edities. Ook nu zijn er diverse hoe ken met hun eigen specialismen en hoekmannen en zullen de schouders van degenen die een match tot stand hebben gebracht, worden opgesierd met een inmiddels beroemde Wup- pie. Resy van Loon: "De inschrijving is inmiddels gestart en binnenkort gaan wij vorige deelnemers persoon lijk infomeren over dit evenement. Vragers en aanbieders verzoeken wij zich uitsluitend te registreren via de website van Beursvloer Zeeland www.beursvloerzeeland.nl. Deelna me is kosteloos en u hoeft geen stand in te richten." Resy van Loon op de Beursvloer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98