£)ndernemer de Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Hoe bent u bij dit be drijf terecht gekomen? Wat betekent het bedrijf voor u? Vorig jaar bestond de zaak 35 jaar. Is dat nog gevierd? Met wat voor artikelen begon u 35 jaar geleden? Zestien jaar geleden verhuisde het bedrijf naar de Industrieweg. Was de binnenstad te klein geworden? U doet goede zaken in deze 'donkere' tijden? Verdringt de webshop op termijn de winkel? Waar komen uw klanten vandaan? Merkt u iets van de recessie? Wat zijn uw groene en duurzame producten? Wat verkoopt u het meest? Wat is de nieuwste ontwik keling op het gebied van kerstgeschenken? Wanneer bent u het meest in uw element? Wat is uw ambitie? Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Nog iets vergeten? ZATERDAG 16 MAART J13 Op zaterdag 20 april verschijnt de special voedingsmiddelen Een zelfstandig be roep is voor mij het mooiste wat er is. Wat ik doe is zo veelzijdig. Ik ben, sa men met mijn vrouw begonnen als eenmansbedrijf en dan moetje alles be heersen anders gaat het niet goed. Daar door is het werk heel afwisselend en weetje wat er voor nodig is om alles goed te laten verlopen. Het contact met mensen zowel aan inkoop- als aan verkoop kant maakt het verschil, je doet ieder moment iets anders. In de schoolbanken als leer ling. Ik deed MTS Elektro nica en heb mijn midden standsdiploma behaald. Als privé piloot zit ik wel eens in de vliegstoel van een vlieg tuig. Door met mijn vrouw. Het be drijf was van mijn schoonou ders. Alles, het is ons leven je staat er mee op en gaat er mee naar bed. We zijn met personeel en directe familie een weekend naar Euro Disney gegaan in juni 2012. Die artikelen zijn niet zoveel an ders dan wat we nu verkopen, al leen is de kwaliteit veranderd. 35 jaar geleden was alles van metaal vooral messing en koper verzilverd of vernikkeld. Tegenwoordig is al les gemaakt van kunststof en ijzer of zamac. Ja we zaten op de Vlasmarkt (wat nu een horecastraat is). Toen wa ren er winkels gevestigd. Een siga renzaak, een textielzaak, een die renspeciaalzaak, dat soort zaken. We zaten naast garagebedrijf Van De Klerk. In de tijd dat we daar gevestigd waren hebben we zowat het hele garage bedrijf qua ruimte overgenomen. Maaf ook daar werd het uiteindelijk te klein. In 1987 hebben we het bedrijfs pand op de Industrieweg ge bouwd. Zes jaar geleden hebben we dat uitgebreid, de ruimte is ver dubbeld naar 1000 vierkante me ter. We hebben-een vaste klantenkring waar weinig verloop in zit. Er ko men er iedere week bij. Klanten die afvallen, zijn gestopt of inmid dels failliet. Voor een bepaald artikel wel maar bij de meeste zaken is een gedegen advies nodig. Mensen die het risi co willen lopen een kat in de zak te kopen of te gokken dat het goed komt, daarvoor is de web shop een uitkomst, maar wij heb ben de ervaring dat niet alles is wat het lijkt op een plaatje. En de varia ties aan logo's die bij bedrijven in gebruik zijn, kunnen niet klakke loos op een artikel worden gezet. Gelukkig hebben wij meer dan 35 jaar ervaring. Maar ook dan kom je met het gebruik van nieuwe ma terialen voor verrassingen te staan. Ook ons vak staat niet stil. Met na me de nieuwe producten moeten aan strengere normering voldoen. De meeste omzet wordt in Zee land gerealiseerd maar wij leveren door heel Nederland en hebben zo'n 10 procent export naar de om ringende landen als België, Duits land, Oostenrijk, Engeland. We hebben ook klanten in IJsland, Fin land, Noorwegen en Denemar ken. Wij merken het als een van de eer sten, het is primaire levensbehoef te, hoewel er altijd evenementen zijn waarbij onze artikelen ingezet worden. Denk aan openingen, fes tivals, beurzen andere vieringen van bedrijven en verenigingen-en instellingen. Maar ook Opa en Oma die 50 jaar getrouwd zijn komen kijken voor herinneringen voor de genodigden, het is dus heel breed. Wij zijn als een van de eerste in Nederland die een brede collectie hebben van gecertificeerde en ge controleerde producten, waarbij al le aspecten van het productie pro ces in kaart zijn gebracht zoals kin derarbeid en eerlijke lonen, arbeid omstandigheden, en de mate waar in een product van gerecycled ma teriaal is gemaakt en na gebruik weer te recyclen is. Dit is eigenlijk jammer maar het is een saai antwoord, het zijn schrijf waren, met name de balpen. Maar ja wie schrijft die blijft. Die ontwikkelingen liggen met na me in de manier waarop mensen keuzes kunnen maken. Vroeger werd het kerstpakket uitgezocht door de ondernemer. Die gaf een mooie doos met veel voedsel en een cadeau. Tegenwoordig kun nen we via de webside zelf je kerst pakket samenstellen of kiezen. On- Op de maandag na het weekend dat ik weer ga werken en de spanning wat die week weer te ge beuren staat. Ik ben 57 jaar ik hoop dit bedrijf nog lang met veel plezier te mogen voortzet ten samen met mijn vrouw, en tracht vernieuwend te blijven. Ik tennis graag, speel competi tie. Daarnaast vlieg ik heel Eu ropa door met andere leden van Aero Club Zeeland. En ik ski graag. We hebben afgelopen kerst een nieuwe website voor de mensen die iets anders willen. Een nieu we tak aan ons bedrijf is de Greengift Company die zich spe cialiseert op relatiegeschenken van gerecycled materiaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95