Wakker worden, je droombaan wacht! Zeeland Delta Fonds is uniek ORDE 8 Netwerken Ondernemersclub Zeeland OP ZAKEN adviseert en administreert www.ordeopzakenvof.nl Inmiddels is de laagdrempelige Ondernemersclub Zeeland al weer vier jaar actief. Het netwerk stimuleert het Zeeuwse MKB, el kaar in een ontspannen omge ving te ontmoeten en kennis uit te wisselen. Daar is begin 2013 een dimensie aan toegevoegd: Netwerkbijeenkomsten met Werkzoekenden. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG/GOES - Het aantal werkzoekenden groeit gestaag, helaas ook in Zeeland. Veel mensen komen na een vaak decennialange dienstbe trekking plotseling op straat te staan, zonder enige vorm van begeleiding vanuit hun voormalige werkgever. Hoe kom je aan een nieuwe baan in de huidige overvolle markt? Door je op allerlei manieren te onderschei den! Daarbij is de inzet van de Sociale Media onontbeerlijk. Een kans voor Ondernemersclub Zeeland om werk zoekenden op de laatste woensdag van de maand kennis te laten maken met uitdagende mogelijkheden om weer aan de slag te gaan. Onder de ti tel "Wakker worden, je droombaan wacht!" hebben inmiddels twee suc cesvolle bijeenkomsten plaatsgevon den bij Hotel Van der Valk in Middel burg en Goes. Op 30 januari waren er circa 70 aanwezigen in Middelburg en op 27 februari ruim 100 in Goes. "Telkens staat een thema centraal. Dat wordt gevolgd door diverse korte brainstormsessies over onderwerpen die het solliciteren een meerwaarde geven. De aanwezigen kunnen aan twee daarvan deelnemen. Inmiddels hebben wij een professioneel organisa tieteam dat deze sessies verzorgt. Ook zijn er organisaties aanwezig die bij voorbeeld vacatures beschikbaar heb Foto: Leon van der Flier guliere ontmoeting tussen onderne mers plaats, ook afwisselend in Mid delburg en Goes. Als belangstellenden en ondernemers/bedrijven die vacatu res hebben Ondernemersclub Zee land op Facebook 'klikken', worden zij automatisch geïnformeerd over de bijeenkomsten." O https://www.facebook.com /Ondernemersclubzeeland ben of trainingen en persoonlijke ont wikkelingstrajecten verzorgen", ver telt initiatiefneemster Wanda Cats- man. "Tijdens de eerste bijeenkomst heb ik zelf een presentatie verzorgd over 'Het hebben van een inspirerend Lin- kedin profiel'. Tijdens de tweede bij eenkomst stond "De zoektocht naar je passie' centraal. Die presentatie is verzorgd door Angelique Duvekot uit Middelburg, die haar passie heeft gevonden en zich momenteel laat om scholen tot ritueel begeleidster. De brainstormsessies omvatten onder an dere: elevator pitch, visuele communi catie, wat is mijn passie, werkgever schap, een goed cv schrijven en cv check. Voor wij daadwerkelijk start ten met deze bijeenkomsten, hebben wij twee try-outs verzorgd. Tijdens de eerste hebben wij de wensen van werkzoekenden in kaart gebracht en tijdens de tweede heb ikzelf een pre sentatie verzorgd over 'Personal Bran ding'. Die bijeenkomsten trokken res pectievelijk 30 en 50 personen. De eerstvolgende bijeenkomst met werk zoekenden is op woensdag 27 maart van 10.00-12.00 uur bij Hotel Van der Valk in Middelburg. Elke tweede woensdag van de maand vindt daar van 10.00-12.00 uur de re- Altijd volle bak bij Ondernemersclub Zeeland. Recentelijk beleefden diverse gehandicapte mensen in Zeeuws-Vlaan- deren weer de dag van hun leven tijdens het jaarlijkse Truckroll. Een bonte stoet van honderden vrachtwagens passeerde door de Zeeuwse straten, waarbij mensen met een beperking als bijrijder mochten fungeren. Het evenement wordt mede mogelijk gemaakt door het Delta Zeeland Fonds, dat een breed pallet initiatieven met financiële injecties ondersteunt. Tekst: Henk van de Voorde MIDDELBURG - Het Delta Zee land Fonds, een initiatief van Delta NV, verstrekt donaties aan maatschap pelijke projecten in heel de provincie Zeeland. Het fonds is een zelfstandige stichting met een- eigen bestuur en le vert een directe bijdrage aan een ener gieke Zeeuwse samenleving. De pro jecten die ondersteund worden die nen de Zeeuwen vooruit te helpen en streven een structureel maatschap pelijk effect na over de hele provin cie. Nieuwe initiatieven maar ook in novatieve bestaande projecten kun nen met succes een beroep doen op het fonds. Speciale aandacht gaat uit naar onderscheidende projecten voor de samenleving, die zonder bijdrage van het fonds geen doorgang kunnen vinden. Vanwege de brede spreiding in de Zeeuwse samenleving heeft het Delta Zeeland Fonds vier aandachtsgebie den: kunst en cultuur, sport en vrije tijd, natuur en milieu, zorg en wel zijn. „We willen niet alleen grotere projecten steunen, maar ook oog blij ven houden voor kleine, waardevolle initiatieven. Die willen we steunen tot ze levensvatbaar zijn. Met de dona ties van het Delta Zeeland Fonds be nadrukken wij onze betrokkenheid en verbondenheid met de provincie en haar inwoners. Het primaire doel is om Zeeland op de kaart te zetten en mensen binnen de provincie dich ter tot elkaar te brengen. Zo dragen we ons steentje bij om dromen werke lijkheid te laten worden en tegelijker tijd geven we energie aan onze mooie provincie", aldus Cees van Lie- re, voorzitter van het Delta Zeeland Fonds. Jean-Paul de Bru(jn is ambtelijk secre taris en adviseur van het Delta Zee land Fonds. In die hoedanigheid is hij actief met het dagelijkse reilen en zei len van het fonds. „Vier jaar geleden zijn we met het fonds van start ge gaan. Hiermee heeft Delta NV struc tuur aangebracht in haar sponsorbe- leid. Voorheen werd van alles onder steund, waardoor je door de bomen het bos niet 'meer zag. Delta doneert jaarlijks 500.000 euro aan het fonds, maar wil daar niks voor terug. We proberen alles zo eerlijk mogelijk te verdelen over de aandachtsgebieden en de regio's", verklaart De Bruijn. Het bestuur is verantwoordelijk voor Jean-Paul dë Bruijn en Cees de wijze waarop de gelden worden besteed. Naast Van Liere, De Bruijn en vicevoorzitter Miijam van Zuilen vertegenwoordigen de overige be stuurders allen een regio: Eva Kuit (Schouwen-Duiveland), Jan Gmelich Meijling (Midden-Zeeland), Kim Re- ijnierse (Walcheren), Henk Brinkman (Tholen) en Jack Begijn (Zeeuws-Vlaanderen) „Het maximum bedrag per project is 25.000 euro, maar in principe liggen de bedragen ter stimulering tussen de 500 en 12.500 euro. De betrokken heid en verbondenheid van het fonds met de Zeeuwse samenleving komen in Liere (rechts). tot uiting in een heel breed spectrum, variërend van het ondersteunen van jeugdige talenten tot cultuurhistorie. De Internationale Junioren Driedaag se bijvoorbeeld is uniek voor Zeeland en zelfs voor heel Nederland. Ook evenementen voor gehandicapten zo als het G Voetbaltoernooi in Nieuw-, dorp en Truckroll ondersteunen wij van harte. Hetzelfde geldt bijvoor beeld voor projecten als de Stichting Palazzoli, het Festival van Zeeuw- sch-Vlaanderen, het Watersnoodmu- seuml het Bevrijdingsmuseum Zee land of de Zeeuwse Aanpak Laaggelet- terdheid", licht Van Liere toe. 0113-23 79 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94