Quest Verjaardag tachtig jarige fulltimer Column Colofon Uitzendbureau Hoe weten vleermui zen dat het avond is als muizen hebben net als L mensen een biologi- i sche klok, die ons ver- w J telt wanneer het tijd is LeSJIÜIB om wakker te worden en wanneer het bedtijd is. En weet u waarom boze mensen met hun tanden op elkaar praten? Nee? Boze mensen span nen hun kaakspieren aan. En toevallig weet ik ook hoe een moedervlek aan zijn naam komt. Vroeger geloofden men sen dat moedervlekken werden veroorzaakt door de zwan- gerschapslusten van de aanstaande moeder. Zwanger- schapslusten? Ja, de plotselinge en onverklaarbare vreet- buien van vrouwen in verwachting. Kijk, dat weet ik nou allemaal. Dat komt door Quest. Ik heb van mijn vrouw een abonnement gekregen en vorige week viel alweer de derde in de bus. Ik pik er dan de opvallende onderwerpen uit. Dingen, die me normaal gesproken niet in-, teresseren, er helemaal niet toe doen, maar o zo leuk zijn om te weten. Tijdens een feestje even laten vallen dat twee gewonde lichaamsdelen al binnen twee weken aan elkaar kunnen groeien. En naar een sportvisser op de Oosterschel- de roepen dat hij bezig is met het gevaarlijkste beroep ter wereld. Ik vind dat nou eenmaal leuk. Zo vind ik het ook zo mooi als mensen in een café een aria uit een opera zingen. En dan liefst meerstemmig, maar in ie der geval keihard. Iemand die moeiteloos gedichten voor draagt in gezelschap is mijn absolute held. Als ik straks opa ben, ga ik niet voorlezen. Ik vertel verhalen. Ik leg ze dan uit waarom er geen drinkwater van zeewater gemaakt kan wor den. En dat er dieren zijn die hun eten wassen. Namelijk de makaken op het Japanse eiland Koshima. Dan zeggen mijn KtaruKiiiueren: opa, hoe weet jij dat allemaal. Waarop ik met trots, blozende wangen en een onbeschrijflijk gevoel van liefde zeg: ik heb de Quest. Ron Gregoor deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 68.000 huishoudens UITGEVER ad interim: Peter Jansen VORMGEVING: Angela van Eek ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg T: 0118 -434070 E: deondernemer@pzc.nl REDACTIE: Ron Gregoor COMMERCIE: Bert de Vries MARKETING Johan van den Kieboóm WEBSITE: www.deondernemer-pzc.nl Pas met 90 met Op zijn paspoort staat 18 maart 1933, Schiebroek. Hans Hoog- huis wordt komende maandag tachtig jaar. Op zich niet zo bij zonder, maar wel als in aanmer king wordt genomen dat hij nog altijd fulltime werkt. Als calculator/ tekenaar bij VDS Staal- en Machinebouw in Nieuwdorp. Tekst: Henk van de Voorde NIEUWDORP - Schiebroek is ëen stadsdeel en voormalige gemeente in de gelijknamige polder in het noor den van de gemeente Rotterdam, ge legen tussen Hillegersberg en Over- schie. Het lijkt wel alsof er een hele andere taal wordt gesproken dan in het industriecluster van Vlissingen Oost. „In mijn begintijd bij VDS had ik veel moeite met de Zeeuwse taal. Sommigen spreken wel zo ontzettend plat. Op een gegeven moment zei ik: 'en nu in het Nederlands'. Ik heb het nog altijd prima naar mijn zin bij VDS en denk nog niet aan stoppen", aldus Hans Hooghuis. Getrouwd, kin deren, kleinkinderen en..nog altijd iedere dag met zijn 'lunchpakket' in de arm, 's ochtends vroeg de deur uit, op weg naar zijn werk. Hij houdt zich als calculator, samen met twee collega's, dagelijks bezig met het be groten en uitrekenen van projecten, met het maken van offertes. Acht uur per dag, vijf dagen in de week. Zijn grootste trots is zijn eigen ontwikkel de calculatieprogramma. „Ondanks -;j~ iJ 11""j topat; ia zijn geheugen nog ijzersterk. Als hij negentig is, mag hij met pensioen", lacht Marcel van Hee, managing di rector van VDS. KatJc VDS is in 1997 door Van Hee overge nomen. Onder zijn leiding heeft de Even uitklokken: er zit weer een dag op. veelzijdige technische dienstverlener de bakens flink verzet, eerst opere rend vanuit Middelburg en sinds het nieuwe millennium vanuit een strate gisch gelegen locatie in Nieuwdorp. De Zeeuwse onderneming beschikt over een eigen kade met een lengte van 250 meter en bedrijfshallen die el ke constructieklus kunnen herbergen. Een unieke locatie voor scheepsbouw en scheepsreparatie in al haar facetten. Een van de kernactiviteiten van VDS is sectiebouw voor scheepswerven als Damen Shipyards en IHC. „Wij bou wen secties ofwel onderdelen van een schip met een gewicht tot 480 ton. Deze onderdelen zetten we met een eigen kraan op een ponton, waarop het naar de klant kan worden ver voerd." Hans Hooghuis is al sinds de start van Marcel van Hee voor deze Zeeuwse ondernemer werkzaam. „Het eerste jaar nog voor een uitzendbureau, maar vervolgens in vaste dienst. Hans heeft bij grote engineeringbureaus ge werkt en jarenlang gewoond en ge werkt in Tsjechië, onder andere in verband met de aanleg van een grote spoorlijn", zegt Van Hee. Hij memo reert dat VDS in het prille begin veel vakbekwame werknemers heeft over genomen van de ter ziele gegane Scheepswerf De Schelde uit Vlissin gen. „Die zijn allemaal bij ons blijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88