Media bol van antisemitisme Zuidelijke afscheidingsbeweging verpest nationaal overleg Jemen Duitsers dol op tandartsbeurs HÉÉLVEELSUNSCAPE HEELVEEL 0AD ALL PARADIJSELIJK CURASAO BUITENLAND 7 INCLUSIVE A Sunscape Curasao Resort, Spa Casino oad.nl/sunscape - ZATERDAG 16 MAART 2013 iMfwt fiiiiiiiwqit.iiii'i'i». ISTANBUL - Minister Asscher neemt de antisemitische uitspraken van Turkse Nederlandse jongeren in de Arnhemse wijk 't Broek hoog op. In Turkije kijkt echter bijna niemand op van dat soort taal. 'Kun je bevriend zijn met een Jood?', luidt de titel van een co lumn in Yeni Akit, een radicaal is lamitisch dagblad. Het antwoord van de schrijver Faruk Kose is 'nee'. Joden zijn onbetrouwbaar en vijand van de moslims, aldus de columnist wiens mening geen uitzondering is. Boeken over zionistische complot ten gaan als warme broodjes over de toonbank. Hitler's Mein Kampf is - met name onder nationalisti sche jongeren - razend populair. „Joden runnen de wereld en Erdo- gan danst naar hun pijpen. Dat is keer op keer de strekking", zegt Melisa Akan van de Hrant Dink Stichting die afgelopen maand een onderzoek naar haatzaaien in de Tbrkse media presenteerde. Conclusie: Joden zijn het vaakst het slachtoffer van haatzaaien, ge volgd door Armeniërs en homo seksuelen. De uitspraken van de jongeren verbazen Annemarike Stremme- laar van het NIOD, het Neder lands Instituut voor Oorlogsdocu mentatie, niet. Samen met drie collega's onderzoekt ze heden daags antisemitisme in Neder land - ook onder Tlirks Neder landse jongeren. „De antisemiti sche stereotypen in de Tbrkse me dia beïnvloeden deze jongeren ze ker. Het is daar niet zo'n groot ta boe als hier in Nederland." Karen Gerson Sharon, een promi nent lid van de Joodse gemeen schap in Istanbul en redacteur bij het weekblad Salom, schrikt niet- Adolf Hitlers Mein Kampf is in Turkije - met name onder natio nalistische jongeren - razend populair, foto DPd door onze correspondent Sarah Reiziger SANA'A - In Jemen is het tijd voor een Nationale Dialoog over de toe komst van het land. De afschei dingsbeweging is ineens^ weer 'hot'. Ondanks de start van de Nationa le Dialoog (ND) maandag zijn nog niet alle tenten van betogers uit de straten van de Jemenitische hoofdstad Sana'a verdwenen. „De rest van de jeugd heeft de revolu tie verkocht", aldus Abu Ra'ad (26), één van de demonstranten uit het noorden van Jemen. „Maar wij blijven hier zitten totdat we een rechtvaardig en veilig land hebben, zonder bemoeienis van de VS, met islamitische wetten en één volk in plaats van allemaal verschillende partijen." Het zijn juist al die partijen die de ND nodig maken. Onderlinge verschillen zijn bijzonder groot. En die moeten worden bijgelegd. Dan zijn er zes maanden om een 'kladversie' van een nieuwe grond wet te maken. Verkiezingen vol gen dan begin 2014. Niet iedereen doet mee aan de Dialoog en dat is zorgelijk voor de veiligheid in Jemen. Want wie niet overlegt is eerder geneigd ge weld te gebruiken. Een van de be langrijkste afwezigen (naast al- Qaeda) is de zuidelijke afschei dingsbeweging al-Harak. Bij gewelddadige betogingen tus- De regering in Jemen ziet niets in het opsplitsen van het land zoals dat vóór 1990 het geval was In Keulen vergapen zich ruim 125.000 professionals en consumenten aan laatste tandheelkundige snuijes De hostessen staan in hotpants en twee zijn zelfs gekleed in nauwzittende, oranje schaatspakken temin van wat ze hoort uit 't Broek. „Juist in een land als Neder land zou ik dat niet verwachten. Maar het is eenvoudig om men sen - zeker een jonge generatie - te beïnvloeden, Joden te dehuma- niseren en haat te zaaien. Precies zoals Hitler deed." Onder het beleid van het islamiti sche AK-Partij is het antisemitis me in Turkije er niet minder op geworden, zegt Sharon. „De tira des richting Israël van Erdogan helpen niet. Keer op keer wordt dan wel benadrukt dat het over het land gaat en niet over het Joodse volk, maar dat heeft niet veel effect." Begin deze maand viel de halve wereld over premier Erdogan toen hij op een VN-con- ferentie in Wenen zionisme een misdaad tegen de menselijkheid noemde. Volgens de "Tbrkse onderzoekstér Melisa Akan is het nationalisti sche onderwijs een van de oorza ken van het Turkse antisemitis me. „Ons land is altijd in gevaar, er zijn zoveel externe en interne vijanden, en daarmee worden dan de niet-moslims bedoeld, zoals Armeniërs en Joden. Maar deze propaganda is zo gevaarlijk en jon geren kunnen worden gehersen spoeld. Hrant Dink, de Tbrks-Ar- meense journalist werd vermoord door een 17-jarige nationalist." „De Joodse gemeenschap in Tur kije - met 25.000 de grootste in een moslimland - heeft een dikke huid", weet redacteur Sharon. „De meeste mensen houden zich het liefst op de vlakte en verre van politiek." Maar vorig jaar werd het die ge meenschap te gortig. Een televi siespot op de Tbrkse buis waarin Adolf Hitler - met brullende stem - een shampoo aanprijst ging een stap te ver. Na een golf van kritiek werd de commercial van tv gehaald. video shampoo door John Jas KEULEN - Het is zo'n stoel waar wijlen Nel Veerkamp, de vrouw van de realitysoap en de tijgervel- leggings, zich senang in zou heb ben gevoeld: eentje met zebra print. „Er zijn er al-een paar hon derd van verkocht in Europa", meldt de kleine salesvrouw van DKL, specialist in stoelen voor or- thodontisten en tandartsen. Op de International Dental Show (IDS) staan de zetels in slagorde; van appeltjesgroen tot zuurstokro- ze en metallic blauw, 's Werelds grootste dentale vakbeurs in Keu len is het belangrijkste, tweejaar lijkse evenement voor alles dat met het gebit te maken heeft. In vier dagen tijd (vandaag is de af sluiting) vergapen zich ruim 125.000 professionals én consu menten aan snufjes op tandheel kundig gebied. Wie wil weten hoe je een beurs over tandprothe ses, boortjes, spoelapparatuur en praktijkverlichting 'sexy' maakt, is hier om de twee jaar van de par tij. „Herr doktor Sabor, sie haben ge wonnenklinkt het bij CGM Den tal Systeme. Dokter Sabor mag gratis naar Venetië. Maar wat een pech, hij is er niet dus gaat het niet door. Dubbele pech, want ook het tweede cadeautje uit de tandentombola is voor hem. Iets verderop staat de 'kernploeg' van Orangedental, dat preventief, restauratief en cosmetisch aan het gebit timmert. De hostessen staan in hotpants en twee zijn zelfs gekleed is een nauwzitten de, oranje schaatspakken. De truc werkt: daar wordt weer een tand arts uit India aan de haak gesla gen voor een praatje over 'verbe terde glimlach'. Natuurlijk is dit ook een serieuze beurs met infor- Tandartsstoel in zebraprint. matie over implantaten en alle soorten tandblekers. Maar waar om zou je niet tegelijk aan de champagne kunnen? Of aan de sushi, de bokworst en de mierzoe te cola. Of aan ijs of zelfs aan tand- gevaarlijke snoepjes. Met op de achtergrond live rockmuziek wordt een roulettewiel gedraaid. Alleen tandartsen kunnen mee spelen en een maand coaching winnen! Verderop vliegt een plas tic haai (mooie tanden) met af standsbediening, terwijl op een podium nekmassage voorhanden is. Student Gabi uit Dortmund vindt het wel wat. „Hoe meer mensen verleid worden hier te ko men, hoe beter. Je pikt een hoop ontwikkelingen mee." Bezoekers liggen graag onder de camera van Matthias Herold van Zenium. Op een groot beeld scherm aan het plafond wordt het werk van de tandarts haarscherp in beeld gebracht. „Met twee peda len kun je in- en uitzoomen, een knopje ernaast maakt een foto", laat Herold zien. Alles kan achter af op de dvd mee naar huis, om het nog eens te beleven. sen zuiderlingen en het leger vie len veel doden en gewonden. De 'zuidelijke kwestie' is de toppriori teit geworden van de ND want de regering ziet niets in het opsplit sen van het land zoals dat vóór 1990 het geval was. Vandaar dat VN-afgezant Jamal bin Omar naar stig gesprekken heeft gevoerd met minder fanatieke zuidelijke groeperingen om hen over te ha len mee te doen aan het nationale overleg. Duidelijkheid is daar tot op he den echter niet over. Mochten de zuiderlingen het laten afweten dan is de ND al bij voorbaat nutte loos. Abu Ra'ad: „Het probleem is dat de huidige overgangsregering niets heeft veranderd. Die moet van het volk komen, en daarom is de ND zo belangrijk. Als iedereen in het overleg dezelfde doelen na streeft, komt alles goed." Diverse data in april en mei Laat u verwennen in het enige échte All Inclusive hotel op Curasao! In dit geheel vernieuwde 4-sterren resort verblijft u op basis van de All Inclusive formule Unlimited Fun*. Geniet van onbeperkt a la carte dineren in 4 restaurants, 4 zwembaden, vele (niet gemotoriseerde) watersporten, dag- en avondanimatie, 6 bars en veel meer. U vliegt rechtstreeks met KLM. 0.b.v. All Inclusive en verblijf in een 2-persoonskamer tuinzicht. Kijk voor meer informatie en overige voorwaarden op oad.nl/sunscape m Cl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7