The good shepherd 'Ineens was mijn leven MEDIA 21 De komende maanden gaan ze op tournee met een nieuwe show. K3 bestaat vijftien jaar en is gróót gegroeid. „Het voelt nooit als sleur." Het dieptepunt was de periode dat Kathleen opstapte. We dachten dat het over was ZATERDAG 16 MAART 2013 Niro, die zelf ook een rol vertolkt, goot een en ander in een creatief, fraai vat en de film won de Zilve ren Beer in de categorie 'artistie ke prestatie'. Maar zo nu en dan even door alle wandelingen in de tijd heen bijten, is wel nodig. Het aardige is dat De Niro geen oordeel velt; dat mag de kijker doen. Zo zijn er vast mensen die in Edward Wilson - he believed in America and would sacrifice every thing he loved to protect it - de bes te herder voor de VS zien. Maar dat hij uit vaderlandsliefde de aanstaande vrouw van zijn zoon (een spionne die de argeloze ju nior informatie heeft ontfutseld, maar oprecht spijt heeft en van hem houdt) uit een vliegtuig laat gooien, is voor mij volstrekt onbe grijpelijk. En ik hoop toch van ganser harte voor velen met mij. Kristel, Josje en Karen (vlnr) zijn samen K3. De komende maanden gaan de dames op tournee met een nieuwe show: K3 verjaardagsshow 15 jaar. foto RP In de serie Teruggespoeld staat we kelijks de spot gericht op een film klassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. door Bauke Boersma Een patriot ben ik niet, verre van zelfs. Het is niet dat ik Nederland zo beroerd vind, maar nuance en nuchterheid passen nu eenmaal beter bij mij. Al kan ik me best iets voorstellen bij mensen die zulke gevoelens wél koesteren. Trots op je land, bereid tot inspanning en opoffe ring voor de natie; ach, in beschei door Monique Brandt e zijn uitgerust, na een riante vakantie periode. De accu is opgeladen, Karen, Kristel en Josje van K3 zijn topfït en hebben 'kei-veel goesting' in hun intensieve K3 ver jaardagsshow 15 jaar, die hen de ko mende maanden door Nederland voert. Voor fans is dat een mega- kers op de verjaardagstaart, naast de dagelijkse uitzendingen van De wereld van K3 (Z@ppelin) en de nieuwere serie Hallo K3! op RTL 7. Dat eerstgenoemde pro gramma viert ook alweer zijn tien de verjaardag; van Hallo K3! wordt nu het derde seizoen uitgezon den. Die afgelopen jaren zijn voorbij gevlogen, aldus Karen en Kristel, die destijds begonnen als eigen zinnige meisjesgroep, samen met de blonde Kathleen. Toen zij bijna vier jaar geleden stopte, werd de Nederlandse Josje na een televisie-zoektocht uitverkoren Kathleens plaats in te nemen. Ka ren: „Josje was nummerke 5016, het staat nog in mijn telefoon!" Josje: „Ik heb superveel geluk ge had met het winnen van die talen tenjacht. We gingen meteen op tournee, er kwam een cd. Het ging razendsnel, maar ook als van zelf. Ineens was mijn leven K3. Dat w^s geen worsteling hoor, het voelt alsof het zo hoorde." Kristel: „Als we terugkijken, ko men zoveel herinneringen boven. Een optreden in de gevangenis, een festival waarbij we moesten plassen in de wei tussen koeien. En de eerste keer optreden in het sportpaleis Antwerpen. Het kip penvel stond op mijn benen. Dan kunnen zeggen 'Goedenavond Sportpaleis!', daar droomt iedere artiest in België van!" Karen: „Ik herinner me de afloop van onze eerste musical Doorn roosje nog goed. Wij waren daarin de drie feeën. Dat was zó leuk! Bij den mate heeft het nog wel wat. In The good shepherd worden de grenzen naar mijn smaak echter heel ver overschreden. Voor mij is er niets belangrijker dan mijn vrouw en mijn dochter, maar echtgenote Clover (Angelina Jo- lie) en zoon Edward junior (Ed die Redmayne) zijn voor Edward Wilson (Matt Damon) niet meer dan decorstukken in zijn bestaan als CIA-kopstuk. Dat wordt het pijnlijkst duidelijk als hij het na kende huwelijksgeluk van zoon lief willens en weten vermorzelt. De film uit 2006 van Robert De Niro begint met de door Amerika gesteunde invasie van Cuba, 1961. de allerlaatste voorstelling dacht ik: dit was het leukste wat ik ooit heb gedaan, hierna kan het alleen maar bergafwaarts gaan. De tra nen stroomden over mijn wan gen, er kwam geen noot meer uit. Ik had er echt hartzeer van." Maar het ging daarna juist vooral bergop. Een eigen museum, bijna 6 miljoen verkochte geluidsdra- Kristel Angelina Jolie en Matt Damon in The good shepherd. gers, tientallen dvd's, 4 K3-films, 3 musicals, 10 theatershowsfilms en 1.127. door Studio 100 uitge brachte K3-producten (de licentie producten, uitgebracht door ande re bedrijven niet meegeteld): de dames zaten bepaald niet stil. Het geheime K3-recept? In koor: „Wat we al vijftien jaar zeggen: al les begint met een goed liedje." Kristel: „We werken al vijftien jaar met hetzelfde team. Het is een uitputtingsslag om 'het goede nummer' te vinden." Karin: „Ik denk dat veel artiesten beginnen vanuit het verkeerde uitgangs punt, een bedacht concept. Bij ons kwam het vanzelf, mensen zien dat we écht zijn." Kristel: „In die vijftien jaar heb ben we ons echt ontwikkeld als artiesten, zeker als je de eerste shows bekijkt en ziet hoe we het publiek toespreken of acteren. Het zit in kleine dingen, veel klei- Meer in het bijzonder met de tota le mislukking van die poging het bewind van Fidel Castro omver te werpen. Edward Wilson - met zijn scherpe geest, onkreukbare reputatie en oprechte geloof in Amerikaanse normen en waar den bij uitstek geschikt voor de CIA - is verantwoordelijk voor het echec. Dat zet hem aan tot na denken over zijn leven en boven al tot een speurtocht naar het lek dat de missie deed mislukken. „Vertrouw nooit iemand", zei zijn vader tegen de nog piepjonge Edward, vlak voordat hij zelf moord pleegde. Indachtig die woorden passeert elke relatie - van CIA-collega's tot zijn Russi sche evenknie Ulysses - de revue als mogelijke verdachte. Maar de waarheid ligt dichter bij huis dan Wilson ooit kon bevroeden. De ne dingen bij elkaar." Josje: „Men sen worden blij van ons." Of er een mindere periode was? Kristel: „De periode dat Kathleen opstapte. Voor mij persoonlijk was het echt een dieptepunt. We dachten dat het over was. We wis ten ook niet dat de zoektocht zo zou uitpakken." Karen: „De komst van Josje is heel organisch verlopen, niks ge forceerd. Die zoektocht duurde twee maanden, we kenden haar al, wisten dat het klikte. Het was sterk dat ze meteen in Antwer pen ging wonen." Josje: „Gisteren liep ik in de stad een groepje Vlaamse pubers te gen het lijf. Ze vroegen of ze met me op de foto mochten, want ze deden een uitwisselingsproject met Waalse studenten. Ze moes ten hen aspecten van de Vlaamse cultuur laten zien. 'Daar hoor jij ook bij', zeiden ze. Leuk toch?! Ik ben supergehecht geraakt aan Ant werpen, heb helemaal mijn draai gevonden en gooi er al Belgische woorden tussen als ik praat. Ik dénk Vlaams." Karin: „Zij weet meeF leuke winkeltjes en restau rantjes in Antwerpen dan ik. En ik woon er al dertig jaar." Kristel „Ik hoor af en toe dat mijn kinderen het Nederlands van Jos- je nadoen." Karin: „Ik denk wel dat Nederlandse fans door Josje denken: 'K3 is nu ook een klein stukje van ons'." De wereld van K3, dagelijks op Neder land 3; Hallo K3I, maandag tot en za terdag op RTL 7. Speellijst K3 verjaardagsshows; zie voor locaties en data: www.studiol OOfan.eu/encyclopedie reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79