66 Roseanne is zo'n ontzettend sterk karakter, ik moet haar niet na gaan doen haar koffertjes Linda is terug met 19 ZONDAG 21.35 UUR KIJKTIP ZATERDAG 16 MAART 2013 ze spéélde niet dat ze raar was, ze was het ook. Aaf wordt mede moge lijk gemaakt door haar omgeving." De scripts van het origineel dienen als vaste basis, maar de Amerikaanse elementen moesten er natuurlijk wel uit. Dus geen hamburgers, maar huts pot en hachee; geen Thanksgiving, maar Koninginnedag. Malherbe: „Aaf is heel Hollands ge worden. Het leuke is dat de originele scripts na al die jaren toch best actu eel zijn in deze crisistijd. Zij werkt in een callcenter, hij is werkloos en doet af en toe een klus. Het zijn mensen die echt moeten werken voor hun geld, die twee keer moeten nadenken voor ze met z'n allen naar de Efteling gaan: redden we het dan wel, de rest van de maand? Moet er niet een nieu we vriezer komen?" Ze is licht gespannen over de ont vangst van Aaf bij het grote publiek. Al mikt ze niet meteen op torenhoge kijkcijfers. „Kijkcijfers vind ik per soonlijk niet belangrijk: I don't give a juck!", stelt Annet Malherbe. „Kijkcij fers geven niet aan of iets goed van kwaliteit is." Al moeten de afleveringen in hoog tempo worden opgenomen, het ging wel steeds lekkerder, zegt de actrice. Op vrijdag opnemen voor publiek be schouwt Malherbe bovendien als kers op de taart. „Het geeft ons echt een boost dat er mensen in de zaal zitten die reageren. Het publiek is een le vend organisme dat meeademt." Annet Malherbe is geen diva op de set Annet Malherbe hard moet werken en grote druk voel. Het is, zacht gezegd, niet zo makke lijk als het eruitziet." Ze wil nog graag even gezegd hebben dat er geen sprake is van een diva op de set. „Ik ben gewend te zeggen wat ik denk, maar als iets echt niet kan, leg ik me daar bij neer. Ik werk ge woon beter bij inspraak, ik wil din gen bevechten. Dat is de opwinding van het spel, van mijn bevlogenheid." Malherbe kende de serie al, al had ze Roseanne destijds niet op de vóet ge volgd. Ze kreeg onlangs de dvd-box, keek tien minuten, maar zette de dvd snel weer af. „Ik bedenk het liever zelf. Roseanne iszo'n ontzettend sterk karakter, ik moet haar niet na gaan doen." De Nederlandse Aaf is een minder uitgesproken personage, aldus de ac trice. Meer een onderdeel van het meubilair voor de rest van het gezin. „Zij is altijd daar, alle satellieten die eromheen zweven, zijn in feite veel markanter. Het verschil met Rosean ne? Zij was gewoon Roseanne Barr, Aaf. Vanaf vandaag (zaterdag), RTL 4, 20.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl De cast van Aaf, met in het midden de naamgeefster, gespeeld door Annet Malherbe. foto Nick van Ormondt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77