14 REIZEN Varen COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt WAAR EN WAT Denver heeft zoveel te bieden dat je bijna zou vergeten dat deze stad anderhalve eeuw geleden nog niet eens bestond. Een bezoek aan de hoofdstad van Colorado in het hart van de Verenigde Staten. Eindredactie: Marcha van Schijndei reizen@depersdienst.nl Vormgeving: Marietta de Boer, Henk te Boekhorst Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. Ons bootje scheurt in volle vaart over de Rio Negro. Antonio, de eigenaar van het vaartuig, drukt z'n kapiteinspet wat vaster op het hoofd en schipper Franco geeft vol gas. We zijn op weg naar een dorpje aan de rivier waar iets te zoeken valt. Daar ben ik blij om, want een stukkie varen is altijd leuk. Zeker wanneer we onder weg ook nog eens de wereldbe roemde waterscheiding zullen passeren. Ik ken dat fenomeen ei genlijk alleen van luchtfoto's, maar nu zal ik er dus met m'n neus bovenop varen. Spannend. De waterscheiding is het samen komen van twee grote rivieren die de Amazone vormen. Het zwarte water van de Rio Negro botst op het troebele van de Rio Solimoes. Het duurt vele kilome ters voor een en ander is ge mengd en al varend kun je dus aan de ene kant van de boot zwart water zien en aan de ande re troebel water. Ik verheug me er echt op. Terwijl de ochtendzon langzaam opkomt, tuur ik over het water naar, ja, naar wat eigenlijk? Ge woon naar niets. Het is warm, de waterspiegel rimpelloos en de weidsheid indrukwekkend. Tradi tioneel moet dan een gevoel van nietigheid toeslaan, maar dat is bij mij niet het geval. Je kunt wel aan de gang blijven je als mens steeds maar te meten met de over weldigende natuur. Nee, ik tuur gewoon naar het water voor de boeg. Plotseling ontstaat daar een Denver, Colorado (op zo'n 10 uur vliegen van Nederland) ligt in het hart van de Verenigde Staten. De stad heeft 2,5 miljoen inwoners en kent een mild klimaat Gemid deld zijn er maar liefst 300 zonni ge dagen per jaar. Denver heeft een internationaal vliegveld. Vanuit Nederland gaan geen rechtstreekse vluchten. Kijk op www.visitdenver.com als je meer wilt weten over de stad, accommodaties en activiteiten. VERENIGDE STATEN Denver COLORADO Bier en goud van Denver, Colorado Crote foto: Denver met de Rocky Mountains op de achtergrond. foto iStockphoto Kleine foto's: Big Blue Bear gluurt naar binnen bij het Colorado Con vention Center; Een biertje uit een van de vele lokale brouwerijen. foto's Steve Crecelius/Visit Denver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72