Willemse verruilt Kloetinge voor Bruse Boys volgende keer weer! www.dejongintra.nl SPORT 35 Trainer verricht in Breskens de loting van de Esad Osmanovski Memorial Cup. Bus Auto Vlieg reizen reizen reizen Verre Steden reizen reizen Waslander aan de slag bij SCO'63 Domper voor Roadhouse Blues Wim Allaart trainer van Stormvogels Korenbeurs kansloos onderuit ZATERDAG 16 MAART 2013 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau Inspiring new ways VLISSINGEN VC Vlissingen kan een streep halen door de naam van Koos Waslander. De trai ner uit Poortugaal gaat ko mend voetbalseizoen aan de slag bij SCO, en zondag tweedeklasser uit Spijkenis- se. Waslander stond ook op het verlanglijstje bij Vlissin gen. Tot een gesprek was het echter nog niet geko men. „Ik vind het jammer", zegt Waslander, „maar ik moet een keer een knoop doorhakken." Waslander is nu coach bij Jong Ambon. MIDDELBURG De poolbiljarters van Road house Blues kregen in de re gionale eerste klasse een bit tere pil te slikken. Tegen Saints uit Tilburg werd het 2-4. Dennis van Belzen, Joris Lodder, Patrick Gilde en Jan Roskam verloren hun partij. Winst was er voor Martien Neumann en Jeroen Dam man. De laatste noteerde zelfs een seizoensrecord in het straight met een break van 40. WESTKAPELLE Wim Allaart wordt komend korfbalseizoen trainer van Stormvogels in Westkapelle. Hij wordt de opvolger van JaapJan Ritsema. Wim Alla art, die zowel Stormvogels 1 als 2 gaat trainen, is nu werk zaam bij Ondo 2. De hoofd macht van Stormvogels speelt momenteel zowel op het veld als in de zaal in de derde klasse. HOEVEN Na een matig optreden leed het biljartteam van Koren beurs een 8-0 nederlaag te gen Doggen Timmerbedrijf in poule vier van de derde divisie driebanden. Bijna alle partijen werden re delijk kansloos verloren door Jan Dagevos KLOETINGE - Mats Willemse ver trekt aan het eind van dit voetbal seizoen bij Kloetinge. De 24-jarige middenvelder keert terug naar Bru se Boys. „Ik vind het jammer dat hij weggaat", zegt trainer Diederik Hiensch van Kloetinge. „Hij is bij ons tot een belangrijke kracht uit gegroeid." De clubleiding van Kloetinge sprak de afgelopen periode ver schillende keren met Willemse, maar kon hem niet tot een langer verblijf verleiden. „Het heeft ook met zijn werk te maken", zegt Hiensch. „Hij moet in de toe komst vaker in de avonduren gaan werken." Tegenover het vertrek van Wil lemse staat het aanblijven van ver dediger Maarten van Rosevelt en aanvaller Bart Deprez. Bovendien werd donderdagavond Jason Tjien-Fooh van Nieuw Lekker- land definitief vastgelegd. Kloetinge speelt vandaag in eigen huis tegen nummer laatst Nivo Sparta. De ploeg heeft nog maar twee punten verzameld. „Het is een wedstrijd die gewonnen moet worden", beseft Hiensch, „maar dat zijn vaak wel de moei lijkste wedstrijden." Hoek reist af naar Vlaardingen voor het duel met Zwaluwen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg kan op oorlogssterkte aantreden. „Ik heb zeventien spelers tot mijn be schikking die elkaar nauwelijks iets ontlopen", zegt trainer Kenny Verhoene. „Dat kan nog eens nog wel eens helpen in de komende wedstrijden. De sterkte van de bank is vaak bepalend." Verhoene zag Zwaluwen vorige week in de wedstrijd tegen Kloe tinge (2-2) aan het werk. „Ze wa ren heel gevaarlijk bij standaardsi tuaties, maar ik zie mogelijkhe den voor ons. We gaan er vol ver trouwen heen." Goes stuit zondag in eigen huis op Venray. De tegenstander mist topschutter Paul Jans. Zijn gele kaart in het vriendschappelijke duel met Gemert werd door de scheidsrechter gerapporteerd bij de KNVB en dus is de spits nu ge schorst. „Elk punt dat we halen is meegenomen", stelt trainer Gé- rard de Nooijer. „Twee weken ge leden werd het 0-0 tegen UDI en vorige week wonnen we met 2-0 bij UNA. Verdedigend gaat het er steeds beter uitzien, terwijl we voorin met Yves Nyemb ook weer meer mogelijkheden hebben." Bij Goes ontbreekt alleen nog Niels Paardekooper. Adriaanse kiest Feyenoord nooien te zien. „Ik ben ook wei eens in Goes geweest." Het was wel lastig voor het echtpaar Adriaanse om Breskens te berei ken. „De navigatie gaf water aan. Toen ben ik doorgereden naar Vlissingen, maar dat bleek een fietsvoetveer-verbinding te zijn. Uiteindelijk zijn we teruggereden door de Westerscheldetunnel." Adriaanse wist wel dat voetbal icoon Willem van Hanegem in Breskens is geboren. Hij vond het knap van de organisatie om zo veel verschillende voetbalcultu ren voor het jeugd toernooi (25 en 26 mei) te strikken. „Ik heb begre pen van Fred van Hasselt dat het toernooi nog verder wordt uitge bouwd. Zo gaat een internatio naal toernooi bij Vitesse niet door, maar hier zitten een stel goe de ondernemers en voetballief hebbers." Adriaanse werd ook nog gepolst over de kansen van het Nederlands elftal. „Dat wordt niks in Brazilië. Onze verdedigers en middenvelders zijn matig. We hebben in Robin van Persie slechts één speler van topniveau." De 65-jarige Adriaanse verrichtte de loting samen met Diana Os- manovski, de zuster van Esad, die in 2004 overleed. Jeugdtoernooi Poule-A: Haladas Academy. (Hon garije), AZ, Gyon Eto (Hongarije), Willem 11/RKC, Club Brugge, Breskens. Poule B: Queens Park Rangers (Engeland), Beerschot, Feyenoord, Racing Genk, NAC, At- letico Paranaense (Brazilië). door Aector Dooms BRESKENS - Met Co Adriaanse was vrijdagavond in Breskens de orga nisatie van de zevende Esad Os manovski Memorial Cup op voor hand verzekerd van een boeiende gastspreker. Adriaanse bekende in de volle kantine van de voetbalve reniging Breskens nooit voor Feye noord te willen werken, maar de werkloze door de wol geverfde trainer dichtte de Rotterdammers de beste kansen toe om kampioen te worden van Nederland. „Feye noord heeft het gemakkelijkste programma, kan het beste met de druk omgaan in uitwedstrijden en is thuis onklopbaar. Daarnaast hebben ze de beste supporters van Nederland. Ajax en PSV heb ben het moeilijk in uitwedstrij den als ze onder druk worden ge zet en ze treffen elkaar nog. Bij PSV en Vitesse staat er meer span ning bij de trainers. Advocaat dacht als 'grote' trainer even het kunstje te flikken, maar je ziet aan de lichaamstaal dat hij de me dia heeft onderschat. Hij zal na een seizoen naar het buitenland vertrekken." Het was de opvallendste uit spraak van Adriaanse, die vijf jaar als hoofd jeugdopleiding en een seizoen als hoofdtrainer bij rivaal Ajax werkte. Co Adriaanse gaf toe dat hij Ronald Koeman heeft on derschat. Adriaanse had net gete kend bij Twente, toe zijn vriend en technisch directeur Martin van Geel van Feyenoord bij hem aan klopte. „Ik zei dat Louis van Gaal de geschiktste kandidaat was. Hij is de beste trainer van Nederland, maar Louis wilde niet. Ik raadde Van Geel af om Ronald te nemen, maar ik ben fout geweest. Ronald doet het fantastisch." Adriaanse, die bij alle clubs waar hij werkte aanvallend voetbal pre dikte, kwam ook nog even terug op zijn ontslag (vorig jaar) bij Twente. „Ik wil niet natrappen, maar het gaat nu nog slechter dan bij mij. Terwijl er betere spelers zijn gekomen." De jeugd is het stokpaardje van Adriaanse en tijdens zijn periode van Ajax was hij ook regelmatig bij jeugdwedstrijden en jeugdtoer- Co Adriaanse aan het woord tijdens de loting van het Osmanovski-toer- nooi. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37