26 MENINGEN brieven cor de jonge j SUEEEHPeg WtPrKW)/^ai5P Regeren of besturen Enkelband Zeevaartschool Sharon Dijksma - CP peiAl5U$l6 VWjoHH&jmtK- Witte rook Gezondheidszorg Bruggen bouwen Willem 1 Hongarije Ontpolderen Orionis Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Gaarne sluit ik mij aan bij het in gezonden stuk in de krant van za terdag jongstleden van de heer Van Damme uit Heinkenszand over de begraafplaats. En vraag bij deze of de gemeenteraadsleden toch zeker van de Christelijke par tijen de tien geboden nog eens willen lezen. Waarvan een te no< men: Eert uw vader en moeder: Dan zult U begrijpen wat voor een leed en verdriet U aanricht bij veel bewoners van de gemeen te Borsele. En laat de plannen bij PKN te Oudelande doorgaan: Ik zou het steengoed vinden. J. Remijnse J.A. van de Goeskade 14-09, Goes Daar minister Teeven miljoenen moet bezuinigen op het gevange niswezen, wil hij de gevangenen naar huis sturen met een enkel band. Dat is toch onverantwoord! Ik zou zeggen laat ze zelf dat ho tel betalen van hun uitkering. Mensen in een verzorgings tehuis moeten het toch ook zelf betalen. En die hebben nog voor de maat schappij gewerkt. Moeten die straks ook naar huis met een en kelband voor verdere verzorging. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Ik heb mij buitengewoon ge stoord aan de tendentieuze be richtgeving over de Zeevaart school in Vlissingen in de krant van woensdag 13 maart. Na het le zen van dit artikel zou je als lezer vrij eenvoudig tot de conclusie kunnen komen dat de Zeevaart school ophoudt te bestaan, maar niets is minder waar! De lezer wordt op twee manieren op het verkeerde been gezet: DE Zee vaartschool wordt helemaal niet verkocht, maar alleen het ge bouw. Kwalijk genoeg want waar hoort een Zeevaartschool anders dan op de Boulevard? DE Zee vaartschool bestaat uit veel meer dan alleen het hbo-gedeelte van Boulevard Bankert 156, waar het artikel over gaat. DE Zeevaart school bestaat namelijk ook nog voor een (groter) deel uit het Ma ritiem en Logistiek College De Ruyter, dat onderdeel uitmaakt van Scalda en gehuisvest is en blijft op Boulevard Bankert 130! Marlous Mes (nautisch docente Maritiem en Logistiek College De Ruyter Zandweg 4, Ritthem Geweldig, die Sharon, overal in zetbaar, onderwijs, nu landbouw. Ze gaat even meneer De Cloedt vertellen dat z'n polder echt on der water moet. Sharon heeft een dikke huid, kan tegen een stootje. Ik heb een goede tip voor de PvdA. Zet in een volgende rege ring Sharon op de post Defensie. Dan kan ze naar Afghanistan om tegen de Taliban te vertellen dat ze niet meer mogen schieten op onze jongens. Zeker weten dat ze Wo^^rme feesr Sharon serieus nemen. Loran van Weele Molendreef 1, Rilland De Rooms-Katholieke Kerk vol hardt in de boosheid. Jorge Ber- goglio, de nieuwe paus, werd tij dens de Argentijnse bloedige dic tatuur van 1976 tot 1983, zwaar be kritiseerd voor zijn gedrag door zijn eigen Jezuïetenorde. Jorge Bergoglio moest in november 2010 getuigen over zijn betrokken heid bij ontvoeringen en foltering van twee Jezuïeten Orlando Doro en Fransisco Jalic in 1976. Hij vond het schande dat collega Je zuïeten de kant kozen van de ar men tegen de rijke Argentijnse eli te, waar hij zich beter thuis voel de. Armoede moest je bestrijden met veel bidden. De Franse onder zoeksrechter Sylvie Caillard rich- te op 21 april 2011 een verzoek aan het Argentijns gerecht om Bergog lio te horen in de zaak van de moord in Argentinië op de Franse priester Gabriel Longeuville tij dens de dictatuur. Niet bepaald een man die recht in zijn schoe nen staat! L. Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Eindelijk. Minister Schipper heeft eindelijk ingegrepen in de onthut send situatie bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Managers weg die er niets van kunnen en/of falende medici nooit echt aanpakten. Nu komt er eindelijk een echte inspectie, die disfunc tioneerde medici voor de tucht rechter brengt. Hopelijk is dan mogelijk echt gehoord te worden als patiënt door de inspectie bij een terechte klacht. Dan op Euro pees niveau deze zaak ook eens goed regelen, zodat gestrafte art sen niet in een ander Europees land vrolijk verder kunnen wer ken. Europa is toch zo goed voor ons, politici. Regel je zaakjes dan eens beter, in deze tijd van ICT is dat toch een fluitje van een cent als de wil er is. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Volgens premier Rutte zou dit ka binet bruggen bouwen. Alleen hebben ze voor die bruggen steeds de oppositie nodig, blijk baar loopt dit nog niet zo ge smeerd. Voor elk besluit hebben ze een andere partij nodig, nu gaat Samson zelfs zo ver dat er ge dreigd wordt met een kabinetscri sis op het moment van de abdica tie. Hoe diep kun je zinken als po- litjcus, een snelle samenstelling van het kabinet heeft blijkbaar tot gevolg een steeds grotere politie ke puinhoop. Even een bankje red den, ook daar is het eind nog niet in zicht. Pensioengerechtigden pesten. Leve de democratie, hoe wel dit begint steeds meer op de Doema te lijken. Slikken of stik ken. Haastige spoed is zelden goed, tenminste zo was het een aantal jaren geleden. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Op 24 augustusts 1815 wordt Wil lem 1 koning van het Verenigd Ko ninkrijk der Nederlanden. Op die bewuste dag wordt Staats Vlaan deren een deel van de provincie Zeeland. Daarvoor had Staats Vlaanderen behoord tot het depar tement van de Schelde net als een gedeelte van het graafschap Vlaan deren (Escaut Gand). Nu had Wil lem 1 al op 19 september 1814 een zijdig beslist dat het gebied werd overgeheveld naar de provincie Zeeland. Dit gegeven berust he laas op een misverstand en is his torische gezien onwaar. In 1814 kon Willem 1 deze beslissing niet nemen, omdat hij toen over de Zuidelijke Nederlanden niets te zeggen had. Guy Vaessen Bernhardstraat 33, Schoondijke voor nieuwbouw meer opbrengt, of zijn jullie gewoon tegen natuur- aanleg? René Dieleman Van Middelhovenstraat 44, Axel Ik verbaas me telkens weer over reacties als 'polders waar we voor gevochten hebben', 'Kostbare landbouwgrond wordt onder wa ter gezet'. Natuurlijk: als je in de oorlog in een bepaalde polder ge vochten hebt tegen de bezetter mag je een emotionele band heb ben met die plek. Maar kostbare landbouwgrond; het afgelopen jaar verminderde het aantal boer derijen in Nederland met zes per dag. Het aantal boeren nam in de laat ste tien jaar zelfs met 20 procent af. (bron: Centraal Bureau voor de Statistiek). Wat ik nog het meest opvallend vind is dat er enkel protesten lui den als een polder wordt omgezet in natuurgebied en niet als er bij voorbeeld een woonwijk of een fa briek op die kostbare landbouw grond neergezet wordt. Dat ge beurt immers overal om ons heen. Komt dat omdat verkoop Merkel en Rutte maken zich zor gen over omstreden grondwets wijzigingen in Hongarije. Guy Verhofstadt gaat zelfs zover te zeg gen dat Hongarije inmiddels geen democratie meer is, hij eist zelfs dat de Hongaren het stemrecht in de EU wordt ontnomen. De Euro pese Unie zeifis allang geen de mocratie meer, dus waar heeft hij het over. Europa bemoeit zich overal mee. En in Nederland dur ven ze aan Europa zelfs geen refe rendum meer te wagen. A. de Waele ZH. Dunantstraat 20, Koewacht Naar aanleiding van het verhaal 'Orionis ontdijkt minimumloon' uit de SP kritiek op Orionis om gaat met WW'ers. Dan is het werk te min. Waarom zorgt de SP niet voor be ter en meer werk voor Orionis. Waarom moet Orionis voor de daklozen zorgen? Als ze niet aan het werk gezet mogen worden. Ik dacht dat mensen met een uitke ring die iets anders gaan probe ren, er altijd geld bij kregen. Zelf ben ik lang vrijwilligster geweest. Maar deze mensen noemde ik al tijd verplicht vrijwillig. Omdat je iets voor je uitkering moet doen. Het is verplichte arbeidservaring opdoen. M.J. de Graaf Adriaen Lauwereyszstraat 63, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28