Pannenkoeken voor jong en oud T-tag in twee parkeergarages WALCHEREN 23 Camper 395 per week Kleine Sluis heeft nieuwe deuren www.marrea.nl Volledig uitgeruste 0111-653756 Theaterdienst in de Michaëlskerk Politie rukt uit om gerucht vechtpartij Expositie in woonwinkel Bezinningscurus voor vrouwen Nieuwe namen Vestrock Hulst 'Ontmoet en Groet' de Zeeuwse Missjes Vanaf 75,00 p.p. Veruit de beste in reisjes dichtbij ZATERDAG 16 MAART 2013 te huur voor 1500 km vrij per week. Bel voor informatie en reserveren. door Carla van de Merbel SINT LAURENS - Kinderen in contact brengen met ouderen: dat is de be doeling van de jaarlijkse Nationale Pannenkoekdag, die gisteren voor de zevende keer is gehouden. Basis school De Palmenhof in Sint Lau rens was één van de vele scholen in Zeeland die meededen aan het evenement. En het was een succes, zegt juf Mirjam van de Merbel van groep 1/2. „De kinderen hebben zelf ouderen uitgenodigd om pannen koeken te komen eten op school. Omdat er in Sint Laurens geen zorginstelling is, waren er ook veel opa's en oma's. Die vonden het leuk om weer eens op hun oude school te kijken." Een groot deel van de vrijdagoch tend stond op allerlei manieren in het teken van pannenkoeken, vertelt Mirjam. Groep 1 tot en met 4 keek op het digitaal schoolbord naar het digitale prentenboek 'Al les voor één pannekoek' van Eric Carle. Groep 5 tot en met 8 deed ondertussen een quiz. In de hal van de school zongen alle kinde ren mee met het Bobo-lied 'Pan- nenkoekenrock', de kinderen van de groepen 1 tot en met 4 met hun zelf versierde koksmutsen op. Daarna ging iedereen aan tafel voor een pannenkoek. In totaal waren er zo'n 120 pannenkoeken gebakken, door enkele ouders thuis en door leerlingen uit groep 8 op school. Het beslag was W, Nel van de Broeke (I) en Merly Mesu eten pannenkoeken op basisschool De Palmenhof in Sint Laurens, foto Ruben Oreel kant-en-klaar aangeleverd door bakmixmaker Koopmans, die de dag samen met huishoudelijke-ap- paratenfabrikant Tefal in het le ven heeft geroepen. De fabrikan ten willen met hun actie op een ludieke wijze kinderen bewust maken van wat ze voor ouderen kunnen betekenen. De pannen koek dient daarbij als 'verbindend element'. In heel Nederland deden vrijdag bijna vijfhonderd basisscholen mee aan Nationale Pannenkoeken dag. Onder het motto 'Bak mee voor ouderen' bakten ze pannen koeken in een zorginstelling, buurthuis of op school. VLISSINGEN - Aannemingsbedrijf De Klerk uit Werkendam heeft deze week in opdracht van de pro vincie Zeeland de sluisdeuren van de Kleine Sluis in Vlissingen vervangen. Het gaat om de hou ten ebdeuren van het buiten- hoofd van de Kleine Sluis. De uitkomende puntdeuren heb ben sinds 1953 zo'n zestig jaar dienst gedaan bij het schutten van schepen. Tijdens de vervanging van de deu ren zijn ook de scharnieren van de deuren geïnspecteerd en gere pareerd. De pen van het onderste scharnier, ook wel taats genoemd, is vervangen. Omdat de taats zich op de bodem van de sluiskolk be vindt, is daarbij gebruik gemaakt van een droogzetkuip. De beugel van het bovenste scharnier, ook wel hals genoemd, is ook gerepa reerd. In de loop van de komende jaren zullen ook de deuren van het bin- nenhoofd van de Kleine Sluis wor den vervangen. MIDDELBURG - Vanaf maandag is het mogelijk om in de parkeerga rages Geere en Kousteensedijk in Middelburg te betalen met de t-tag. Het elektronische kastje werd in 2003 ingevoerd voor automobilis ten die regelmatig door de Wester- scheldetunnel rijden. Ter introductie van deze t-tag be- taalservice in Middelburg hoeft hiervoor tot 1 oktober 2013 geen KOUDEKERKE In de Michaëlskerk in Koude- kerke vindt zondag een theater- dienst plaats onder leiding van acteur Remy van Keulen met jongeren uit Koudekerke en omstreken. De dienst duurt van 19 tot 20 uur. De collecte is bestemd voor Stichting Wonen met Zorg en Ondersteuning. GOES Een ophanden zijnde vechtpar tij op of bij het station in Goes was vrijdag voor politie en ma rechaussee reden om massaal uit te rukken. Op het stations plein stonden meerdere voer tuigen van politie en mare- chausse en ook liepen er een stuk of tien agenten rond. abonnementsgeld betaald te wor den. Daarna betaalt men 75 cent per maand per aangemelde par keergarage. Daarbij geeft de gemeente in deze periode aan t-tag-abonnees tien procent korting op het geldende parkeertarief. Wie zich bij Move- nience abonneert op de t-tag be- taalservice voor de parkeergarages in Middelburg, ontvangt een gra tis abonnement tot 1 oktober 2013. WESTKAPELLE Bij Minderhoud Wonen in West- kapelle wordt vanmiddag om 15.00 uur een nieuwe expositie ge opend. In de winkel is de komen de maanden werk te zien van Son- ja Obdeijn (foto's), Marja de Rub ber (olieverfschilderijen), Lenny Mast (aquarellen) en Betsy de Jon ge (keramiek). MIDDELBURG Corrie Kooke begint 9 april in Pak huis 22 aan het Oostkerkplein in Middelburg de cursus 'Op verhaal komen', voor vrouwen 'die even stil willen staan' bij hun leven (tien avonden, 19.00-22.00 uur). Q www.ervaringsgerichtetherapiezee- land.nl Naast de parkeergarages Geere en Kousteensedijk in Middelburg is deze t-tag betaalservice beschik baar voor de parkeergarages De Fonteyne en Scheldeplein in Vlis singen. Ook in Terneuzen kan in twee parkeergarage met de t-tag be taald worden. meer informatie: www.movenien- ce.nl HULST The Blackbox Revelation staat op Vestrock in Hulst De Bel gen zouden in 2011 ook komen maar zegden af voor een Ameri kaanse tournee. Ook The Hor- se Company en Ewert The Two Dragons zijn aan het pro gramma voor 1 juni toege voegd. GOES De Zeeuwse Missjes, Ilse Ars-Witmer en Liesbeth de Ko ning, zijn woensdag 20 maart van 16 tot 17 uur aanwezig bij de expositie van hun werk in het Stadskantoor om vragen van bezoekers te beantwoor den. De expositie is nog tot eind maart te bekijken. uitgestrekte heidevelden, speur wild, mik de dennenlucht in de bossen en fiets door gezellige Veluwse dorpjes. Daarna lekker ontspannen in uw luxe hotel, het 4-sterren Golden Tulip Epe. Kom ook genieten van de prachtige Veluwe! Arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 2-gangendiner Gebruik binnenzwembad, infrarood sauna en fitness Gratis parkeren en gebruik van Wifi Toeslag bij aankomst op vrijdag en zaterdag 4,00 p.p. Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer, excl. gemeentelijke heffingen a 2,50 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Geldig Vm 31 augustus 2013, m.u.v. feestdagen. Golden Tulip Epe (4*) ligt midden in de bossen aan de rand van het gezellige Veluwse dorpje Epe. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. Geniet van de volgende faciliteiten: verwarmd binnenzwembad, sauna,Turks stoombad, solarium, tennisbaan, 4 bowlingbanen, speeltuin, hertenkamp, restaurantlobby met haardvuur en gezellig bruin café. Bezoek ook Paleis het Loo, de Apenheul, Julianatoren, Wellness Resort De Veluwse Bron of het Dolfinarium. Boeken via www.marrea,nl/WEG307 boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis brochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25