Scheefwoner Franciscus I helpt Stef Blok 29 SERVICE ■Jfonni ken werk AGENDA een drakenkind Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD ZATERDAG 16 MAART Goes Kees Slager signeert zijn nieuwe boek 'Verjaagd door vuur en water', Boekhandel Paard van Troje, 15.00-16.00 uur ZONDAG 17 MAART Middelburg Boekpresentatie The Moon had a com plicated geography, De Vleeshal, 15.00 uur Vlissingen Kunstkenner Nico Out verzorgt rond leiding expositie 'Made in Vlissingen II', DeWillem3,15.00 uur PODIUM ZATERDAG 16 MAART Goes Voorjaarsconcert Het Zeeuws Orkest, De Mythe, 20.00 uur Concert The Mad Trist (try-out) en support act, 't Beest, 20.30 uur Krabbendijke Mylene d'Anjou met haar nieuwe pro gramma 'Hufterproof, De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Singer-songwriter Michel Risseeuw brengt liedjes rond het thema 'Gouden tijden^ zwarte bladzijden', De Drvkkery, 15.30-16.45 uur Peter Heerschop: 'Gelukzoekers', Schouwburg, 20.00 uur Klassiek concert 'Nordic Light', Roose velt College Choir en Studium Chorale, Burgerzaal voormalig stadhuis, 20.00 uur Toneelvoorstelling 'In wankel even wicht', door Middelburgs Theater, Minitheater, 20.30 uur The Kik en supportact Dr. Buzz, Poppodium De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert folkgroep Chimera, De Wegwijzer, 20.30 uur Noordgouwe Concert Berdien Stenberg, Driekoningenkerk, 20.00 uur Oostburg Harry Sacksioni's ode aan George Har rison, Ledeltheater, 20.15 uur Winter in Eden (UK), gothic music, The Lane, 20.00 uur Terneuzen An afternoon Collection of Fine Music, De Pit, 15.00-19.00 uur Operette lm Weissen Rössl door Vlaams Muziek Theater Scheldetheater, 20.00 uur Veere Passieconcert projectkoor Quodlibet, Kleine Kerk, 16.00 uur Vlissingen DJ Contest Kunstbende en Groove to Chill, Timmerfabriek, 16.00-21.00 uur Matthaus Passion, Vlissingse Orato rium Vereniging, Collegium Instrumenta le Eindhoven, Zeeuws Jongenskoor mmv jongens van Sacramentskoor uit Breda, St. Jacobskerk, 19.30 uur De Bende van Beuving 'Klap van de ko renmolen', Arsenaaltheater, 20.15 uur Toneelvoorstelling '8 Vrouwen', de Zeeuwse Komedie, Theater Vestzak'99, 20.30 uur Concert James Harman, De Piek, 21.30 uur Wissenkerke Cabaret Richard Groenendijk: 'Alle Da gen', Onder de Toren, 20.00 uur Zaamslag Dorpsgenieten: dorpsbewoners in de hoofdrol, Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 17 MAART Goes Winterconcert Manhuistuinorganisatie door muziekvereniging Advendo EMM, Grote of Maria Magdalenakerk, 12.00 uur Groede Concert Carel Kraayenhof met de Ar gentijnse pianist Juan Pablo Dobal, Grote Kerk, 14.00 uur Middelburg Concert Zeeuwse rockband Mamilla, Café Schuttershof, 17.00 uur Oostkapelle Cellosuites van Bach in klank en woordbeeld door Nadia David en Anne- miek van de Velde Green White, 16.30 uur Renesse Hilbert Geerling met 'Niko met zijn kli- ko' (6+), Dorpshuis, 14.00 uur Cantatedienst met Luscinia, Jacobuskerk, 16.30 uur Terneuzen Nordanians en Fraser Fifield (jazz), Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Pianorecital van Stephanie Proot met werk van Schubert, Schumann en Liszt, 't Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur Zeeuwse voorronde Kunstbende, Arsenaaltheater/Carrousel, 12.30 uur Optreden Tyconnell, Ierse folkband, CineCafé, 15.45 uur en 19.30 uur Walsoorden Chris Chambers Trio Cultuurpaviljoen De Perk, 15.00 uur door Willem Staat Wie twijfelt aan het belang van de bis schop van Rome werd woensdag avond met de neus op de feiten gedrukt. De benoeming van paus Franciscus werd bekend kort na het begin van het NOS Journaal van 20.00 uur. Zijn eerste publie ke optreden werd zo nieuwswaar dig geacht dat er verder alleen nog plek was Koning Winter, want ook die valt niet te negeren. Franciscus werd wereldwijd on middellijk doodgeknuffeld. Ieder een zag er wel heil in. Zelfs werd deze late navolger van de man die tegen dieren preekte al min of meer als lid gezien van de partij van het duo Thieme/Ouwehand. En zo kennen we er nog wel een paar. Franciscus kan als voorstan der van het kwijtschelden van schulden ook licht gelden als sym pathisant van GroenLinks. Zijn in zet voor de armen drijft hem in de handen van PvdA en SP. En wat te denken van thema's als euthanasie en abortus provocatus. Geknipt dus als uithangbord voor de SGP en de Christenunie. En wie weet jaagt Franciscus afge dwaalde katholieke kiezers terug naar de CDA-kudde. En wie in aanmerking neemt dat de nieuwe paus als zoon van een spoorweg werker toch de mogelijkheid had goed onderwijs te volgen zal hem onderbrengen bij D66. Maar WD-minister Stef Blok zal zich het meest gesterkt voelen door de komst van Franciscus I. De man verruilt een flatje in Bue nos Aires voor een riant paleis in Vaticaanstad. Het zou zo maar een kettingreactie kunnen veroor zaken onder scheefwoners. Voor mij persoonlijk riep Jorge Mario Bergoglio associaties op met Don Camillo die het in de be roemde boeken aan de stok heeft met de communistische dorpsbur gemeester Giuseppe Botazzi, of wel Peppone. Beiden staan in het Italië van vlak na de Tweede We reldoorlog tegenover elkaar, maar ze trekken een lijn tegen sociale wantoestanden. Woensdag werd de mogelijkheid opengehouden dat de keus voor de naam Franciscus verwijst naar Franciscus van Sales en niet naar die van Assisi. Die van Sales is be schermheer van de journalisten en dat was mooi meegenomen ge weest in een tijd waarin de dag bladwereld het zwaar heeft. Intussen zal Oud Vossemeer de dag van de verkiezing voor altijd verbinden aan de brand die de plaatselijke RK Kerk bedreigde. Het kerkbestuur had met hulp van omstanders diverse waarde volle voorwerpen in veiligheid ge bracht. Gelukkig bleef het bede huis gespaard. Meer over de kerkgemeenschappen en van Oud Vossemeer op monnikenwerk@pzc.nl. Daar ook kerknieuws en -agenda's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 141