1000 krabbels Dethon Rabobank geeft steun aan zeven projecten Zonder investering onherstelbare schade aan Sint Janskerkhof in Sluis Nagels knippen en prikje geven op het spreekuur Jan Stins 20 ZEEUWS-VLAANDEREN RIJBEWIJSKEURINGEN door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand geven artsen, specialisten, assistentes én baas jes wekelijks een kijkje in de wereld van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaande- ren. In deze aflevering: het dagelijkse spreekuur. Het zal wel niet veel wor den vandaag, hoor. Die renarts Johan de Vos verontschuldigt zich aan het begin van het spreekuur. „Als er sneeuw op de weg ligt, is de aanloop tijdens het spreekuur meestal minimaal." Geeft niks. Dat biedt mooi eens de gelegenheid om de wachtka mer te bestuderen. Oh nee, toch nog niet. Er dient zich namelijk toch een patiërit aan. Of beter, twee. De hondjes Luca en Jessie zijn door Magriet Mulder uit Ter- neuzen naar het dierenziekenhuis geloodst voor hun driejaarlijkse 'cocktailinenting' tegen onder meer de ziekte van Weil, lever- onsteking en parvovirus. „Dat mo ment grijpen we meteen aan voor een algehele controle", vertelt Jo han. „Met deze honden gaat het prima. Al moeten ze allebei nog wel eens terugkomen voor het verwijderen van tandsteen. Dat doen we op afspraak, omdat ze er even suf voor moeten worden ge maakt." Terug naar de wachtkamer. Daar snuffelt Yvonne van Scheppingen uit Terneuzen in een boekenkast. Alle boeken voor een euro, staat er op een begeleidend briefje. „Ik sta te wachten op pijnstillers voor Johan de Vos knipt tijdens het spreekuur de nagels van de 21 jaar oude ka ter Mauwtje. TERNEUZEN De Terneuzense en Sluise afdelingen van de Socialis tische Partij (SP) hebben samen met een aantal medewerkers van reïntegratiebedrijf Dethon meer dan duizend steunbetuigingen op gehaald voor hun strijd tegen de nieuwe participatiewet. De SP'ers en medewerkers van Dethon in Hulst, Terneuzen en Oostburg verspreidden briefkaar ten, die door sympathisanten kon den worden teruggestuurd. De partij ageert hiermee tegen het ka binetsplan om zoveel mogelijk mensen met een arbeidsbeper- king bij reguliere werkgevers aan de slag te krijgen. De duizend Zeeuws-Vlaamse briefkaarten worden naar de Tweede Kamerfractie van de SP in Den Haag gestuurd. Zij geeft het signaal door aan het kabinet. uurwerkmaker/ instrumentmaker ypor al uw uurvyerk rest, Lid ja ✓N damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl curatoren i iensen die vakwêrk kunnen waarderen mijn Mechelse herder. De vorige keren vond ik hier een paar aardi ge boeken." De boeken worden aangeleverd door bezoekers van het dierenzie kenhuis. Op een tafel staan nog veel meer spullen. Knuffels, een snijplankje, kopjes, glazen, een printer ('doet het nog prima') Het wordt allemaal aangeboden ten bate van het Nederlands Kan kerfonds voor Dieren, waarvan De Vos voorzitter is. „Onze huis houdelijk medewerkster Inge Gos- selaar regelt dit allemaal. Die spul letjes én de collectebus op de ba lie leveren jaarlijks zo'n driedui zend euro op voor de behandeling van dieren met kanker." Volgende patiënt. Mauwtje komt binnen, een 21 jaar oude, rode ka ter. 21 jaar! „Mauwtje is echt een van onze oudste patiënten", ver telt Johan aan zijn baasje Marian ne Gans uit Axel. Zij komt langs om zijn nagels te laten knippen en zijn moeizame ontlasting te be spreken. Een theelepel lactulose per maaltijd én een middeltje om de dikke darm meer knijpkracht te geven moeten uitkomst bieden. En ook Mauwtje kampt met tand steen. „Maar dat laten we maar zo. Zo'n oud dier brengen we niet meer onder narcose." Keuren in SLUIS - De binnenkant van de vuur toren in Breskens kan dankzij een gift van het Stimuleringsfonds van Rabobank West-Zeeuws-Vlaande- ren voor 15000 euro worden opge knapt. En dat niet alleen; er zijn nog zes verenigingen, organisaties of ini tiatieven die profiteren van de winst die de bank maakte. Een deel van de winst wordt namelijk uitgekeerd aan de samenleving, onder het motto 'Samen bereik je meer dan alleen'. Het fonds beoor deelde vorige week alle verzoe ken, die in het eerste kwartaal zijn ingediend. In totaal wordt 80.097,50 euro uitgekeerd. De op knapbeurt van de vuurtoren in Breskens wordt met 15.000 euro gespekt. De Stichting VW West-Zeeuws-Vlaanderen krijgt 40.000 euro voor het optimalise ren van technologische facilitei ten, die het mogelijk maken om toeristen fysiek en online (mo biel) van waardevolle informatie te voorzien. Stichting Scalda krijgt 10.000 euro voor het aanbie den van hoger onderwijs voor leerlingen uit de grensregio's. De dorpsraad IJzendijke krijgt 1210 euro voor een nieuwe website en de Stichting Molenbehoud 5000 euro voor een houtbakoven en op knapbeurt van een toiletgroep. De ouderensoos in Schoondijke krijgt 3900 euro voor de aankle ding van de soos en de Stichting Off Road Toegankelijk Zeeland 4987,50 euro voor de aanschaf van een offroad-rolstoel, waarmee mindervaliden natuurgebieden en het strand kunnen betreden. door Martijn de Koning SLUIS - Als de Sluise gemeenteraad volgende week donderdag geen geld uittrekt voor het opknappen van het Sint Janskerkhof in Sluis, treedt er onherstelbare schade op aan het monument. Daarvoor waarschuwt Henk Hen- drikse, voorzitter van de werk groep Sint Janskerkhof. Het park achtige terrein aan de Dinsdag straat herbergt de resten van de Sint Janskerk. Die brandde in 1811 af. De vloer van de kerk ligt nog bloot, zij het overwoekerd door gras en met grote stukken eruit. Henk Pullens ondergaat een ogentest. Arts Gulsher Khaliq kijkt toe. Con stateert hij iets, dan verwijst hij door naar de opticien, foto Peter Nicolai Er zijn ook nog verschillende graf stenen zichtbaar. Om verder ver val tegen te gaan, wil het college de muurtjes herstellen en de vloer opnieuw verharden. Daar door worden de grafzerken be schermd. Door de verharding te voorzien van speciaal folie, kan het terrein ook gebruikt worden voor 'sociale activiteiten'; zo zou er 's winters zelfs een schaatsbaan van gemaakt kunnen worden. Het is nog niet bekend wat de werkzaamheden precies kosten, maar niet meer dan 200.000 euro, geeft het college aan. Veel raadsle den twijfelden vorige week, tij dens een commissievergadering, over de bijdrage. 'Moet je in tij den van bezuinigingen hier wel zoveel geld aan uitgeven', was een veelgehoorde mening. Hendrikse had de raadsleden graag toege sproken. De werkgroep wist ech ter niet dat het onderwerp op het programma van de gemeenteraad stond. „Sterker nog: er is geen en kel overleg met ons geweest over dit plan. Terwijl ons wel beloofd was dat we betrokken zouden worden. Erg vreemd", vindt Hen drikse. Een woordvoerster van de gemeente erkent dat de werk groep niet is ingelicht. „Maar we hebben wel een brief naar de stadsraad gestuurd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 134