maart ZEEUWS-VLAANDEREN riCi Handen uit de mouwen Nieuwe namen Vestrock Hulst almanak Kracht _.w Zestigplussers kunnen eerder met pensioen om bezuiniging op aantal gemeenteambtenaren te forceren. zeeland iaê.v Wat is er dit weekend te beleven in Zeeland www.pzc.nl/boekenweek cultuur Je moe nie douwe mè vrieve i£EI< EN 16 -24 WEEK 2013 ZATERDAG 16 maart 2013 M Terneuzen treft 60-plusregeling door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zestigplussers, werk zaam bij de gemeente Terneuzen, kunnen per 1 juli vervroegd uittre den met een aanvulling op hun pensioen. In totaal 47 mensen ko men ervoor in aanmerking. De verwachting is dat er dertig a vijf endertig meedoen. De 60-plusregeling wordt getrof fen, omdat het anders niet lukt de ingeboekte bezuiniging op perso neel te halen. In 2016 is daar 2,6 miljoen euro mee gemoeid, op jaarbasis. Om dat bedrag te halen, moeten vijftig van de nu 465 ar- beidsplaaten bij de gemeente ver dwijnen. „Wij halen dat aantal niet, als wij erop wachten tot mensen met pensioen gaan en wij hen niet ver vangen", aldus wethouder Jaap Bos (personeelszaken). „Wij zien ons daarom genoodzaakt de uit stroom te forceren." De 60-plusregeling kost bij deel name van alle zestigplussers een malig 4,1 miljoen euro. Dit geld wordt uit de algemene financiële reserve gehaald, een 'spaarpot' die in Terneuzen al vrij mager is. Vol gens Bos is dit geen probleem. De 60-plusregeling levert - door het versneld uittreden van personeel - ook sneller financieel voordeel op dat direct in de algemene reser ve vloeit. 'Goudomrand' wil Bos de 60-plus regeling zeker niet noemen. De Terneuzense regeling is dat ook niet in vergelijking met bijvoor beeld de vertrekregeling bij de provincie. In Terneuzen krijgen de deelnemers een aanvulling op hun pensioen. Lagerbetaalden krijgen procentueel een hogere aanvulling dan hogerbetaalden. Hiervoor is gekozen, omdat lager betaalden anders relatief meer in zouden leveren en minder snel mee zouden doen. Terneuzen heeft het bedrijf Pro ambt in de arm genomen om voor- en nadelen van de regeling per individuele ambtenaar uit te rekenen. Dit is doelbewust uitbe steed aan een onafhankelijk bu reau. Proambt voert de kojnende tijd ook de gesprekken met men sen die voor de regeling in aan merking komen. Hier en daar zal het in de organi satie gaan schuren door het ver trek van zoveel medewerkers in korte tijd, onderkent wethouder Bos. Terneuzen zal desondanks geen extra beroep doen op exter ne adviseurs. Zat er dan zoveel rek in de organisatie? Volgens Bos is de gemeente langzaamaan klaar gestoomd om met minder ambte naren toe te kunnen. Werkproces sen zijn gestroomlijnd, zoals $os gewend was als manager logistiek bij Dow, en de dienstverlening, is de afgelopen jaren versneld gedigi taliseerd, waardoor minder han den nodig zijn. ZAAMSLAC - Mevrouw Boeije-Buijze en mevrouw Faas smulden gisteren in De Molenhof in Zaamslag. Leerlingen van de groèpen 4 en 5 van basisschool De Torenberg wa ren er voor hun oudere dorpsgenoten in de weer met be slag, stroop en suiker. Het was immers Nationale Pannen koekendag, een eeuwenoude traditie die is overgewaaid uit Engeland, Ierland en Australië. Daar werden op Pannen koekendag, de dag voor aanvang van de vastenperiode, al le eieren, melk en vetten opgemaakt. De actie in Zaam slag was gekoppeld aan de landelijke vrijwilligersdag NL Doet. Op tientallen locaties in Zeeuws-Vlaanderen stroop ten vrijwilligers daarom de mouwen op. foto Peter Nicolai HULST - Het bluesrockduo The Blackbox Revelation komt alsnog naar Hulst voor een optreden op festival Vestrock. De Belgen ston den in 2011 ook al geprogram meerd, maar moesten toen weer afzeggen vanwege een Amerikaan se tournee. Ook The Horse Com pany (alternatieve folk en coun try) en Ewert The Two Dragons (uit Estland) zijn aan het program ma voor 1 juni toegevoegd. In de Vestrock University houden 'bier professor' Keven Verstrepen en de 'afvalverwerkprofessor' Willy Ver- straete lezingen. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense werknemer van het notariskantoor verbaast zich met re gelmaat over de akoestiek in zijn kantoortje. Telkens als zijn collega's zich in de kleinste ruimte van het pand begeven, kan hij daarvan mee genieten. Een van zijn oudere collega's schoof deze week even bij hem aan en hoor de opeens ook hoe er vanaf de wc een geluid van opluchting door het wandje klonk. „Ik hoor aan die ge luiden precies wie er voor de wc staat", biechtte de Terneuzenaar op. „Er is een collega onder ons, die plast werkelijk met paardenkracht." De oudere collega schoot daarop in de lach. „Ja, maar dat is dan ook zijn enige kracht!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 131