Broers met elkaar overhoop 'Boze buurman' nog zes maanden bij Emergis LR wil opheldering over plan Kelders KALKAANSLAG?! INTERNATIONALE KINDERHULP 20 BEVELANDEN en THOLEN Onze klanten beoordelen ons met een gemiddeld cijfer van: Funda.M2Makelaars.nl Plaats een waterontharder van: i funda Reactie van een opdracht' gever: "Wij kunnen niets anders zeggen dan dat wij uitermate tevreden waren 3g!& m over de gang V3n zaken, j >4^ Van begin 3f aan hebben wij Es goede contacten en goede K L adviezen gehad." Ook uw H| H woning verkopen via M2 Makelaars? Neem dan nu contact mee ons op. zuid www.water-specialist.nl of ECO 1ATCH be\: Peter Brouwer, Goes waterbehandeling tel. 0113-323523 door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De gemeente Borsele blijft weigeren een dwangsom op te leggen aan het loonwerkersbe- drijf Kloosterman aan de Vlaamse- weg in Lewedorp dat door de buur man, een broer van Kloosterman, wordt beticht van onredelijke ge luidhinder. „We gaan niet bot handhaven", zei een woordvoerster van de ge meente Borsele vrijdag bij de Raad van State in Den Haag waar de kwestie is aangeland. De recht bank Zeeland-West-Brabant vond vorig jaar dat de zaak zo uit de hand gelopen is dat de rechter zelf - en dat is zeldzaam - een dwangsom oplegde aan Klooster man van 2000 euro per geluids overtreding met een maximum yan 20.000 euro. Het gaat om over treding van de geluidsnormen 's avonds en 's nachts als suikerbie ten worden opgehaald en overge slagen. Loonbedrijf Kloosterman ging gis teren bij de Raad van State in ho ger beroep tegen deze uitspraak, die uitviel in het voordeel van de broer van Kloosterman. De broer en zijn partner wonen twintig meter van het loonbedrijf. Vol gens een akoestisch rapport klaagt de broer van de loonwerker terecht over geluidshinder in de avond en nacht en kan daar alleen iets tegen gedaan worden als er een geluidscherm van zes meter hoog tussen de percelen van de broers wordt neergezet. Dat laat het bestemmingsplan echter niet toe. De gemeente Borsele hoopt dat het Activiteitenbesluit uit komst biedt. Het loonbedrijf valt daar tegenwoordig onder. Borsele zei gisteren in Den Haag dat lega lisering eraan komt, omdat de sui kerbieten voortaan overdag wor den opgehaald. „Daar heeft Kloos terman afspraken over kunnen maken", zei de gemeente. De Raad van State beslist binnen zes weken of de opgelegde dwang som overeind blijft. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De 42-jarige 'boze buurman' van de Spreeuwehof in Heinkenszand blijft nog zes maan den verplicht opgenomen op de ge sloten afdeling van Emergis. De rechtbank gaf vrijdag toestem ming voor verlenging van deze zo genaamde 'rechterlijke machti ging'- Buurtbëwoners reageerden vrij dag opgelucht „We zijn blij dat de man nog zes maanden achter slot en grendel blijft zitten. Het hele hofje is opgelucht." De bewoners zijn donderdaga vond via de mail geïnformeerd over het besluit van de rechtbank. De man hakte op 28 februari met een bijl in op de voordeur van de buurman. Ook bedreigde hij men sen met een zwaard. Voor dit ver grijp was hij opgepakt door de po litie. Er ontstond commotie in de straat toen de rechter-commissa- ris hem in afwachting van zijn veroordeling vrij liet. Er vloog een tegel door het raam van zijn wo ning en de man werd moedwillig aangereden. Kort daarop is door de rechtbank besloten hem ver plicht op te laten nemen. En dit is met zes maanden verlengd. Deze beslissing staat los van de veroordeling die nog moet volgen voor het vergrijp op 28 februari en staat ook los van het kort geding dat is aangespannen door woning corporatie R&B. De corporatie wil de man de huurwoning uit zetten, omdat hij al vele jaren voor overlast in de straat zou zor gen. De corporatie wil tevens een gebiedsverbod voor de man van ten minste vijfhonderd meter rondom de Spreeuwehof en wil tevens een gebiedsverbod voor de directe omgeving van het kantoor van R&B in Heinkenszand. Het kort geding was deze week bij de rechtbank in Middelburg. Uitspraak volgt op 21 maart. „We hopen dat deze uitspraak ook posi tief voor ons zal uitpakken." Het zit de buurbewoners overi gens nog steeds niet lekker dat de raadsvrouwe van de man tijdens het kort geding heeft gezegd dat de buurt een hetze tegen hem voert. Zij vertelde zelfs dat het zo schijnt te zijn dat de buurtbewo ners geM inzamelen om iemand in te huren die haar cliënt zal om leggen. „Dergelijke suggesties zijn niet goed te praten", vertelde een van de buurtbewoners vrijdag. „Dat wij een huurmoordenaar zouden willen inschakelen, slaat natuur lijk helemaal nergens op. Het is in ieder geval een goede zaak dat de man in ieder geval nog zes maan den uit onze buurt blijft." door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Rond de herontwik keling van het vroegere gasfabriek terrein in Krabbendijke, in de volks mond 'plan Kelders', is het angstval lig stil. Dat vindt gemeenteraads fractie Leefbaar Reimerswaal. Het plan, dat al enkele jaren be staat, voorziet in een nieuw win kelcentrum op de genoemde loca tie. In november vorig jaar kwam er echter een flinke kink in de ka bel doordat supermarktketen Aldi ineens af zag van nieuwbouw op die plek. Daarop besloot de ge meente Reimerswaal het plan voorlopig te laten rusten. Maar met uitstel en onzekerheid zijn ondernemers niet geholpen, stelt LR. De partij wil daarom van bur gemeester en wethouders weten wat de gevolgen van de vertra ging zullen zijn en hoe het kan dat de Aldi zich op het laatste mo ment heeft teruggetrokken, ter wijl de onderhandelingen afge rond leken te zijn. „In hoeverre is er sprake van contractbreuk?' vraagt de partij zich af. Ook wil LR van het college uitsluitsel of het plan - al dan niet in aangepas te vorm - nu nog doorgaat of niet en zo ja, wanneer het dan aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. 'Europa is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 122