M arrea Broers liggen danig met elkaar overhoop Vier gewapende mannen plegen brute overval op juwelier in Sluis www.marrea.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 23 BEGROET HET VOORJAAR OP DE VELUWE! 'Ontmoet en Croet' de Zeeuwse Missjes Matthaus Passion in Doopsgezinde kerk Ierse folkmuziek op feestdag CineCafé Vanaf 75,00 p.p. boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis brochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij 5SÉ De Veluwe is ieder jaargetijde adembenemend mooi. Wandel door uitgestrekte heidevelden, speur wild, ruik de dennenlucht in de bossen en fiets door gezellige Veluwse dorpjes. Daarna lekker ontspannen in uw luxe hotel, het 4-sterren Golden Tulip Epe. Kom ook genieten van de prachtige Veluwe! ZATERDAG 16 MAART 2013 GOES De Zeeuwse Missjes, Ilse Ars-Witmer en Liesbeth de Koning, zijn woensdag 20 maart van 16.00 tot 17.00 uur aanwezig bij de expositie van hun werk in het Stads kantoor. Het publiek wordt uitgenodigd om kennis te maken en vragen te stellen aan de twee ontwerpsters van het grafisch bureau Illi- graphics. De expositie is nog tot eind maart te bekijken. MIDDELBURG In de Doopsgezinde kerk in Middelburg wordt morgen de Matthaus Passion gezon gen door vocaal dubbelkwar- tet Cantate. Ensemble Pado- vana en Bert Geleijnse (or gel, spinet) verzorgen de be geleiding. Tussen de koralen door wor den teksten van het lijdens evangelie gelezen. Aanvang: 16.00 uur. VLISSINGEN Tyconnell, een Zeeuws-Bra bantse band die Ierse folk speelt, treedt zondag op om 15.45 en om 19.30 uur in het CineCafé van het CineCen- ter in Vlissingen. Zondag is het St Patricks Day, de Ierse nationale feest dag. Er is ook een sing along. Vanwege de feestdag wordt gevraagd iets groens aan te trekken. NADER I In de aankondiging van de cur sus Theatersport door Reint Laan van donderdag 4 april tot en met donderdag 20 juni in gebouw De Driehoek, Kerkhof 8 in Zierikzee is een foutje geslopen in de ver wijzing naar de betreffende web site. Belangstellenden die nadere in formatie willen of zich direct wil len aanmelden voor de lessen im provisatie in het kader van Thea tersport, kunnen terecht op: kiekieres.blogspot.com de Nationale Pannenkoekendag pannekoeken gebakken voor de bewoners van Eilandzorg-zorgcentrum De Wieken in Zierikzee. De kinderen leverden hun baksels hoogstpersoonlijk af bij de ouderen die het zich goed lieten sma ken. foto Dirk-Jan Gjeltema door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De gemeente Borsele blijft weigeren een dwangsom op te leggen aan het loonwerkersbe- drijf Kloosterman aan de Vlaamse- weg in Lewedorp dat door de buur man, een broer van Kloosterman, wordt beticht van onredelijke ge luidhinder. „We gaan niet bot handhaven", zei een woordvoerster van de ge meente Borsele vrijdag bij de Raad van State in Den Haag waar de kwestie is aangeland. De recht bank Zeeland-West-Brabant vond vorig jaar dat de zaak zo uit de hand gelopen is dat de rechter een dwangsom oplegde aan Kloos terman van 2000 euro per geluids overtreding. Het gaat om overtre dingen 's avonds en 's nachts als suikerbieten worden opgehaald en overgeslagen. Loonbedrijf Kloosterman ging gisteren bij de Raad van State in hoger beroep te gen deze uitspraak, die uitviel in het voordeel van Kloostermans broer. Uitspraak over zes weken. door Frank Gijsel SLUIS - Vier gewapende mannen hebben gisteren aan het einde van de ochtend juwelier Fliers aan de Nieuweweg in Sluis overvallen. De overvallers parkeerden hun grijze Golf net voor de toegangs deur. Drie mannen drongen de zaak binnen, terwijl een vierde man bij de toegang de wacht hield. Onder bedreiging van een wapen werd de eigenaar gesommeerd en kele vitrinekasten open te maken. Hieruit namen zij ongeveer tien horloges met een geschatte .waar de van ruim een ton mee. De eige naar moest ook zijn eigen horloge afgeven. Volgens eigenaar Sven Fliers ging het om vier getinte mannen, van wie een aantal een honkbalmasker droeg. Ze waren zwaar bewapend met machinege weren en spraken duidelijk Neder lands. „Net op het moment dat de da ders binnen wilden komen, ver liet mijn vader de zaak. Onder be dreiging van een machinegeweer werd hij buiten onder schot ge houden. Binnen werden de eige naar, een medewerker en een klant bedreigd", aldus Fliers. De medewerker werd tijdens een korte worsteling ruw op de grond gegooid. Fliers: „Een medewerk ster bevond zich op dat moment achter de zaak. Zij verstopte zich in de bezemkast. Bij inslaan van een vitrinekast raakte een van de overvallers gewond. Hierdoor ble ven er bloedsporen achter." Na enkele minuten zijn de ver dachten langs de Sint Annastraat richting België gevlucht. Bij West- kapelle werd een brandend voer tuig aangetroffen, vermoedelijk de vluchtauto. Sven Fliers over weegt in de toekomst de toegangs deur voorlopig altijd uit voorzorg op slot te houden en pas te ope nen als hij de klant heeft gezien. Toeslag bij aankomst op vrijdag en zaterdag 4,00 p.p. Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer, excl. gemeentelijke heffingen a 2,50 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m 31 augustus 2013, m.u.v. feestdagen. Golden Tulip Epe (4*) ligt midden in de bossen aan de rand van het gezellige Veluwse dorpje Epe. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. Geniet van de volgende faciliteiten: verwarmd binnenzwembad, sauna,Turks stoombad, solarium, tennisbaan, 4 bowlingbanen, speeltuin, hertenkamp, restaurantlobby met haardvuur en gezellig bruin café. Bezoek ook Paleis het Loo, de Apenheul, Julianatoren, Wellness Resort De Veluwse Bron of het Dolfinarium. Boeken via www.marrea.nl/WEG307 ZIERIKZEE - Het was een hele klus, maar ze kweten zich met verve van hun taak, de leerlingen van groep 5 van OBS 't Kofschip uit Zierikzee. Onder het toeziend oog van Qiam Nasseri (met pollepel) en Adela Kaljic (derde van links) van pannekoekenrestaurant Ziezo in Zierikzee werden in het kader van Arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 2-gangendiner Gebruik binnenzwembad, infrarood sauna en fitness Gratis parkeren en gebruik van Wifi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115