Scheiden afval beloond Betalen met t-tag kan voortaan in twee Middelburgse parkeergarages Nagels knippen en prikje geven op het spreekuur Pannenkoeken van 't Kofschip Camper 22 SCHOUWEN-DUIVELANO Raad van State achter weigeren vergunning voor verplaatsing kas historisch Peter Gerritsz-orgel Alarm rond vechtpartij €395 per week Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties incl. vele extra's Volledig uitgeruste 0111-653756 door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand geven artsen, specialisten, assistentes én baas jes wekelijks een kijkje in de wereld van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaande- ren. In deze aflevering: het dagelijkse spreekuur. Het zal wel niet veel wor den vandaag, hoor. Die renarts Johan de Vos verontschuldigt zich aan het begin van het spreekuur. „Als er sneeuw op de weg ligt, is de aanloop tijdens het spreekuur meestal minimaal." Geeft niks. Dat biedt mooi eens de gelegenheid om de wachtka mer te bestuderen. Oh nee, toch nog niet. Er dient zich namelijk toch een patiënt aan. Of beter, twee. De hondjes Luca en Jessie zijn door Magriet Mulder uit Ter- neuzen naar het dierenziekenhuis geloodst voor hun driejaarlijkse 'cocktailinenting' tegen onder meer de ziekte van Weil, lever- onsteking en parvovirus. „Dat mo ment grijpen we meteen aan voor een algehele controle", vertelt Jo han. „Met deze honden gaat het prima. Al moeten ze allebei nog wel eens terugkomen voor het verwijderen van tandsteen. Dat doen we op afspraak, omdat ze er even suf voor moeten worden ge maakt." Terug naar de wachtkamer. Daar snuffelt Yvonne van Scheppingen uit Terneuzen in een boekenkast Alle boeken voor een euro, staat er op een begeleidend briefje. „Ik sta te wachten op pijnstillers voor mijn Mechelse herder. De vorige keren vond ik hier een paar aardi ge boeken." De boeken worden aangeleverd door bezoekers van het dierenzie kenhuis. Op een tafel staan nog veel meer spullen. Knuffels, een snijplankje, kopjes, glazen, een printer ('doet het nog prima') Het wordt allemaal aangeboden ten bate van het Nederlands Kan kerfonds voor Dieren, waarvan De Vos voorzitter is. „Onze huis houdelijk medewerkster Inge Gos- selaar regelt dit allemaal. Die spul letjes én de collectebus op de ba lie leveren jaarlijks zo'n driedui zend euro op voor de behandeling van dieren met kanker." Volgende patiënt. Mauwtje komt binnen, een 21 jaar oude, rode ka ter. 21 jaar! „Mauwtje is echt een van onze oudste patiënten", ver telt Johan aan zijn baasje Marian ne Gans uit Axel. Zij komt langs om zijn nagels te laten knippen en zijn moeizame ontlasting te be spreken. Een theelepel lactulose per maaltijd én een middeltje om de dikke darm meer knijpkracht te geven moeten uitkomst bieden. En ook Mauwtje kampt met tand steen. „Maar dat laten we maar zo. Zo'n oud dier brengen we niet meer onder narcose." Johan de Vos knipt tijdens het spreekuur de nagels van de 21 jaar oude ka ter Mauwtje. MIDDELHARNIS - De inwoners van Goeree-Overflakkee kunnen zater dag 23 maart gratis onverpakte compost ophalen bij de milieu straat in Middelharnis. Met deze actie bedanken Indaver Nederland B.V (voorheen Delta Milieu B.V) en de gemeente Goe ree-Overflakkee de inwoners voor hun inspanning om organisch af val gescheiden aan te leveren. Sinds jaar en dag bieden inwo ners van Goeree-Overflakkee Orgelkas mag blijven --- door Emile Calon MIDDELBURC - De kas van het Peter Gerritsz-orgel is nog lang niet weg uit de Koorkerk in Middelburg. De Raad van State heeft deze week besloten dat de vergunning voor verplaatsing terecht is afgege ven door de gemeente Middel burg. Maar dat betekent niet dat de kas binnenkort ook daadwerke lijk verdwijnt uit de kerk, aldus woordvoerder Nienke Slump van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden (WH) Middelburg. De ze vereniging heeft de orgelkas tot 2056 in bruikleen gekregen van het Rijksmuseum. Dat mu seum wil de kas terug om hem in Utrecht te herenigen met het oor spronkelijk binnenwerk, het or gel. „Bestuursrechtelijk zijn we in Nederland uitgepraat", zegt Slump. Ze sluit echter niet uit dat de vereniging nog in beroep gaat bij het Europees Hof. Daarnaast, zo vervolgt ze, beschikt het Rijks museum niet over de vergunnin gen om de kas daadwerkelijk uit de kerk te laten verwijderen. De Vereniging van Vrijzinnig Her vormden is volgens haar ook hele maal niet van plan toestemming te geven. Het Rijksmuseum zal volgens haar weer via de rechter proberen daarvoor toestemming te krijgen. Ze stelt op voorhand dat het de vraag is of de rechter die toestemming zal geven. Het Peter Gerritsz-orgel, met de Goti sche orgelkas, werd in 1886 naar het Rijksmuseum te Amsterdam overgebracht. In 1956 werd de kas met frontpijpen in de Koorkerk geplaatst en werden de overige de len opgeslagen in een rijksbun ker. Middelburg kreeg de kas in bruikleen. De WH vreest dat het verwijderen van de kas onherstel bare schade veroorzaakt aan de 'historisch zeer waardevolle kas'. MIDDELBURG - Vanaf maandag is het mogelijk om in de parkeergara ges 'Geere' en 'Kousteensedijk' in Middelburg te betalen met de t-tag. Ter introductie van deze t-tag be- taalservice in Middelburg hoeft hiervoor tot 1 oktober 2013 geen abonnementsgeld betaald te wor den. Daarbij geeft de gemeente in deze periode aan t-tag abonnees tien procent korting op het gel dende parkeertarief. Wie zich bij Movenience abonneert op de t-tag betaalservice voor de par keergarages in Middelburg, ont vangt een gratis abonnement tot 1 8-daagse busreis Hart van Engeland groente-, fruit-, en tuinafval en groenafval gescheiden aan. Het af valbedrijf Indaver Nederland B.V. verwerkt dit organisch afval tot compost. Compost is perfect voor gebruik in de tuin. De natuurlijke bodemverbeteraar stimuleert de groei van bloemen en planten op een milieuvriendelijke manier. Het reguleert de waterhuishou ding en zorgt voor een natuurlij ke balans in de bodem. Gemengd met tuinaarde is compost ge schikt voor alle tuinplanten. oktober 2013. Naast de Geere en Kousteensedijk is deze t-tag be taalservice ook beschikbaar voor de parkeergarages in Vlissingen. En de t-tag is te gebruiken voor de Westerscheldetunnel. meer informatie: www.movenience.nl GOES - Een ophanden zijnde vechtpartij bij het station in Goes was vrijdag voor politie en mare chaussee reden om massaal uit te rukken. Op het stationsplein ston den meerdere voertuigen en ook liepen er een stuk of tien agenten rond. „Er was sprake van een vechtpartij, maar alles bleef rus tig", aldus een woordvoerster. Inclusief Verblijf in Hotel Park Inn Northampton o.b.v. halfpension Overtocht via de Kanaaltunnel Calais - Folkestone v.v. Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Cambridge, Londen, Oxford o.l.v. een gids, Warwick Castle, Leicestershire, Nottingham Forest Inclusief Verblijf in diverse middenklasse hotels o.b.v. halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 55,- o.a. naar Florence o.l.v. een gids, Rome o.l.v. een gids, Boottocht Venetië, Orvieto, Fiuggi Terme Vertrek van mei t/m aug. Reiscode: BE40129 Vertrek van april t/m nov. Reiscode: BE39314 Vraag nu gratis de brochure voor 2013 aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 '\p^ee^ te huur voor 1500 km vrij per week. Bel voor informatie en reserveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114