PIANO'S Koninginnedag wordt Zierikzees feest Netwerkclub OVO verder als stichting ei: 141 51 16 BTW?j Jan Stins SCHOUWEN-DUIVELAND 21 ACUSTICA Twee schuurbranden Dansechtpaar Neijenhuis laat zich door dichte deur bij voorjaarsbal senioren niet uit het veld slaan. FEESTELIJKE [Al Iedere zondag open r m -1 De passen zijn nog steeds hetzelfde, maar de uitvoering verandert, wordt eigentijdser Disco-avond in zwembad Onderdak ASV Brouwershaven houdt toneelavond Palmpasenmarkt in O.LV. op Zeekerk Windmolenbeleid op agenda van NLCO Treni Home ZATERDAG 16 MAART 2013 op de muziek uurwerkmaker/ instrumentmaker Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur Korte Huifakkerstraat 2 4815 PS Breda 076 560 24 23 www.acustica.nl Pianospelen, daar geniet je iedere dag van r fJÉÉ m I M 1 door Ali Pankow zierikzee - Het Welzijnshuis had voor gistermiddag een voorsjaars bal voor senioren aangekondigd, maar dat betrof een communica tiefoutje, zo moest welzijnswer ker Mels Hoogenboom erkennen. „Excuses, die dansmiddag is pas volgende week, vrijdag 22 maart." Zo kon het gebeuren dat Wim (70) en Annelies (68) Neijenhuis uit Brouwershaven gistermiddag voor een dichte deur bij Dans school Kramer stonden. „Jammer, we hadden graag even willen zweven op de muziek. Bo vendien hebben we wat in te ha len. De afgelopen drie maanden konden we niet naar de training twee keer per week in Noordhoek bij Moerdijk. Ik ben namelijk aan mijn ogen geopereerd voor staar. Daarna moest ik me een poosje heel rustig houden. Ik mocht niet eens naar voren buigen. Maar de operatie is heel goed geslaagd en nu kunnen we weer volop dan sen", vertelt Wim. Hij en Annelies willen er flink te gen aan met hun ballroom dan sen, want er liggen de komende weken weer drie mooie wedstrij den in het verschiet. „En als je een poosje niet oefent, raak je toch snel achterop hoor. Ook als je net als wij al zo'n 28 jaar danst, moet je steeds blijven trainen. De passen zijn in de loop der tijd wel hetzelfde gebleven, maar de uit voering verandert en wordt steeds eigentijdser." Annelies en Wim werden in 2000 in Den Haag Nederlands dans- kampioen in de categorie ball room: tango, quickstep, slowfox Annelies en Wim Neijenhuis hul den zich desgevraagd even in hun wedstrijdtenues. Hij in een stijlvol le jas met zwaluwstaart en zij in een elegante galajapon, foto Dirk-Jan Gjeltema en Engelse wals. Zij bewaren daar een mooie herinnering aan. Voor al Annelies geniet van de kick van het winnen. Voor Wim schuilt het plezier van het dansen vooral in het meezweven op de maat van de muziek. Dat Nederlandse kampioenschap was overigens maar een van de vele prijzen die zij in hun leven met dansen heb ben gewonnen. „Ik schat dat we inmiddels zo'n 120 bekers hebben vergaard", zegt Wim. Beiden hadden in hun jonge jaren wel iets geleerd aan stijldansen, maar de echte impuls kwam toch toen hun dochter Josette op eigen houtje haar ouders destijds aan meldde bij Dansschool Kramer. „De vonk sloeg eigenlijk meteen over", memoreert Annelies de pe rioden waarin zij als echtpaar heel vlotjes de cursussen 'brons', 'zilver' en 'goud' doorliepen om vervolgens te gaan deelnemen aan officiële wedstrijden. Het suc ces duurt voort, nog steeds slepen ze prijzen in de wacht. „Het is fijn dat we deze hobby op onze leeftijd nog steeds samen kunnen uitoefenen. Wel jammer dat er op Schouwen-Duiveland niet zo veel gelegenheid is voor ballroom dan sen. We gaan er meestal voor naar Goes en Middelburg. Vanmiddag was dus een mooie kans geweest, maar volgende week kunnen we niet. Dan zitten we in België." Wim Neijenhuis ZIERIKZEE In Zwembad Onderdak in Zie rikzee wordt zaterdag 23 maart een disco-avond gehouden. Het zwembad wordt tijdens het disco-zwemmen speciaal voor de jeugd omgetoverd in een flitsend en swingend zwemparadijs. De ramen wor den verduisterd en de DJ's van Luna Event zorgen voor mu ziek en disco-lichteffecten. De disco-avond begint om 19.00 uur. Toegang: 5 euro. BROUWERSHAVEN 'Deze vrouw is ...Uw man' is de titel van een klucht in vier be drijven die zaterdag 23 maart om 20.00 uur opgevoerd wordt door de tonelisten van de Alge mene Sportvereniging Brou wershaven. De toneelavond, met verloting en Bal na, wordt gehouden in het Tonnenmaga- zijn. Jeugd tot 12 jaar en Brouw- se 55-plussers morgen gratis naar de generale repetitie vrij dag 22 maart om 19.30 uur. OOSTERLAND BURGH-HAAMSTEDE In de Onze Lieve Vrouwe op Zee-kerk in Burgh-Haamstede wordt zaterdag 23 maart de tra ditionele Palmpasenmarkt. Op de bijzondere markt worden al lerlei artikelen verkocht rond het Paasthema: kaarsen, beeld jes, iconen. Er is ook een bro- cante- en snuffelhoek met tweedehands boeken. Van 10.30 -12.00 uur is er een Paas- workshop. De Palmpasen markt begint om 10.00 uur. MIDDELHARNIS Het beleid met betrekking tot windmolens staat op de agen da van de 35ste algemene leden vergadering van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflak- kee. De vergadering wordt don- dedag 21 maart gehouden in het Diekhuus aan het Beneden Zandpad in Middelharnis. Op de agenda ook het activiteiten plan voor 2013. De vergadering begint om 20.00 uur. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Oosterland twee branden uitgebroken in schu ren. De eerste brand brak uit rond 03.00 uur in een kleine schuur aan de Steengracht- straat. Om 07.00 uur brak er opnieuw brand uit in een schuur, nu aan de Lange Achterweg. Daarin stonden onder meer fietsen en brommers. Beide branden zorg den voor aanzienlijke schade aan de schuren. De politie onderzoekt de twee branden, maar ze worden vol gens woordvoerder Esther Boot vooralsnog niet met el kaar in verband gebracht. Het is ook nog niet duidelijk of er sprake is van toeval of dat er mogelijk sprake is van brand stichting. Het politieonderzoek loopt nog. door Melita Lanting zierikzee - Koninginnedag in Zie rikzee wordt vooral een Zierikzees feest. „Geënt op de gedachte Zierikzee voor Zierikzeeënaren", zegt San ne Joppe van het Oranjecomité. Dat betekent dat vrijwel het hele programma wordt gemaakt met Zierikzeese artiesten en met hulp van Zierikzeese bedrijven. Direct na de bekendmaking van de troonswisseling was er heel even wat onduidelijkheid over de ko mende Koninginnedag. Dat kwam vooral omdat veel Oranje verenigingen verwachten dat mensen de inhuldiging voor de te levisie willen bekijken. „Maar wij onderschrijven de gedachte dat je Koninginnedag samen moet vie ren", zegt Joppe. Het feest wordt gehouden in het centrum en op het vernieuwde Havenplein. „We hebben de verzekering dat het 27 april klaar is." Het programma loopt van 9.30 uur tot midder nacht. De hele dag klinkt muziek in de binnenstad. Er zijn dj's maar ook Zinkzand zal optreden. En verder doen veel ondernemers mee zoals een dansschool en een sportschool. Het hele programma houdt het comité nog geheim. door Melita Lanting zierikzee - De netwerkclub OVO (ondernemers voor ondernemers) in Zierikzee is officieel een stich ting geworden. Een onvermijdelijke stap nu de OVO ook gesprekspartner is ge worden van de gemeente. Maar, benadrukt secretaris Miranda van der Klooster, dat doet op geen en kele manier afbreuk aan het open karakter van OVO. „Want de openheid is heel belangrijk." De OVO begon als een initiatief om als ondernemers onder elkaar een borrel te gaan drinken. Dat blijft, stelt Van der Klooster. „Ja, dat blijft de hoofdmoot." Lidmaat schappen kent OVO niet, Ieder een kan meepraten. Geld komt binnen via donaties. Het informe le karakter wordt nog eens bena drukt door de manier waarop OVO is georganiseerd. De contac ten tussen de ondernemers onder ling en bestuur verlopen via zoge noemde ambassadeurs uit straten en wijken. Op deze manier kun nen ook grote ketens meedenken. Zij mochten nooit lid worden van een ondernemersvereniging. Het bestuur van OVO is in gesprek met bedrijven over de invulling van de toeristendagen in 2013. m MAART AAART MAART www.eenwereldvolwonen.nl Mortiereboulevard 40 I Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 113