'Investeer alvast in N59' Weekmarkt na Pasen terug op Havenplein Hatfieldpark nog niet in trek bij evenementen Zierikzee in show RTL4 20 SCHOUWEN-DUIVELAND BALLROOM DANSEN Onze klanten beoordelen ons met een gemiddeld cijfer van: Funda.M2Makelaars.nl makelaar Reactie van een opdracht gever: "Wij kunnen niets mHpjB anders zeggen dan dat wij a uitermate tevreden waren ^PT over de gang van zaken. *ï3fe Van ^egin a*aan heb^en w'i «fel goede contacten en goede t adviezen gehad." Ook uw Li 1 M woning verkopen via M2 Makelaars? Neem dan nu contact mee ons op. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De statenfractie van het CDA in de provincie Zuid- Hol land ziet kansen om op korte ter mijn de doorstroming van de N59 te verbeteren. Daarom vraagt de partij aan het provinciebestuur om geld vrij te maken voor investerin gen in de weg tussen Bruinisse en het Hellegatsplein. Verdubbeling van de weg, zoals in de regio wordt bepleit, is vol gens Statenlid Marco Heemskerk een zaak van hele lange adem, ze ker nu de minister van verkeer be zuinigt op nieuwe projecten. „Mis schien moeten we ons eerst rich ten op quick wins: kleine projec ten die snel kunnen worden uitge voerd en waar tientallen in plaats van honderden miljoenen voor nodig zijn", denkt Heemskerk. Daarbij denkt hij onder meer aan het aanleggen van ongelijkvloerse kruisingen bij Oude Tonge of Achthuizen. Ook het verlengen van de uitvoegstrook vanaf de A29 bij knooppunt Hellegatsplein is een maatregel die volgens hem de doorstroming ten goede komt. Het CDA, die in dit geval optrekt met de Zeeuwse Statenfractie, vindt dat de Provincie Zuid-Hol land ook geld moet steken in de rijksweg. Zo wijst Heemskerk op het feit dat er na hoge investerin gen in het noorden van Zuid-Hol land, nu het zuiden van de provin cie aan de beurt is. Verder zijn in vesteringen in de N59 volgens het CDA een goede concrete invul ling van de aanwijzing van Goe- ree-Overflakkee tot 'Integraal Ruimtelijk Project'. Dit beoogt de verbetering van de onder meer de bereikbaarheid en het toerisme op het eiland. Tot slot vindt het CDA dat Zuid-Holland ook moet ijveren voor het vrijmaken van geld bij andere overheden. Afgelopen zomer is opdracht gege ven voor een onderzoek naar de verbetering van de N59. Dit rap port wordt naar verwachting vol gende week gepubliceerd. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Nog een kleine drie we ken en dan is de weekmarkt weer terug op de vertrouwde plek op het Havenplein in Zierikzee. Al thans, in een noodopstelling. Pas als eind april het hele plein af is, krijgen de marktkooplieden een definitieve standplaats. Dat al deze data 'onder voorbe houd' en 'ijs en weder dienende', zijn, kan gemeentelijk projectlei der Kees Paauwe niet genoeg be nadrukken. Afgelopen week kon den de stratenmakers op het Ha venplein wederom weinig doen. „We werken met beton en bene den de vier graden hecht dat niet goed. Dat is slecht voor de kwali teit en dat risico willen wij en de aannemer niet nemen", zegt hij. „Het is heel vervelend. En dat is een understatement." Paauwe kan moed putten uit het feit dat verreweg de meeste reacties op het vorderende werk positief zijn. „En ook mensen die kritisch zijn, vinden het wel goed dat er iets ge beurt. Ze vinden dat Zierikzee het verdient", zegt Paauwe. Ook de marktkooplieden kunnen haast niet wachten om hun tijde lijke stek op de Balie weer in te ruilen voor het Havenplein, zegt Willem Westveer die namens de marktkooplieden overleg heeft met de gemeente. „Sommige marktkooplieden verkochten op de Balie de helft minder. Dan was het maar goed dat ze nog diesel in de wagen hadden zitten, anders kwamen ze niet meer thuis." Als de weersomstandigheden het toelaten dat een aantal kitvoegen wordt afgemaakt, is donderdag 4 april de eerste marktdag op het Havenplein. „Dan gaat het om het deel van de muziektent tot aan de Visstraat", legt Richard Dinge- manse van de gemeente uit. „Een deel van de standplaatsen komt dan op de rijbaan langs het Havenpark. Zodra het Havenplein helemaal af is, maken we in over leg met de marktcommissie een definitieve indeling." Vast staat al wel dat wordt vastgehouden aan de vertrouwde indeling van vier rijen. Omdat twee terrassen -die van De Zeeuwsche Herberghe en van 't Poortuus- niet langer hoe ven worden opgeruimd voor de markt, wordt de ruimte iets inge perkt. Of er bovenop de huidige 23 vergunninghouders nog ruim te is voor nieuwe vaste markt kooplieden, wordt dan duidelijk. De nieuwe indeling van het Ha venplein is winst voor zowel de ambulante handel als de midden stand en de horeca, stelt West- veer. „De samenwerking, ook met de gemeente, is gewoon heel goed", zegt hij. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Organisatoren van eve nementen weten het Hatfieldpark in Zierikzee nog niet te vinden. Het 'evenemententerrein' dat in 2011 tegelijk met de uitbreiding van de parkeerplaats is aangelegd, heeft tot op heden alleen dienst ge daan als standplaats voor de salon wagens van de kermis. Eigenlijk zou dit weekend het met doorgroeistenen verharde ter rein voor het eerst gebruikt wor den waar het voor bedoeld is. Een circus had een vergunning gekre gen om er de tenten op slaan. Op het laatste moment besloten ze echter toch niet naar Zierikzee te komen, omdat de vergunning in een andere Zeeuwse gemeente niet rond kwam, vertelt Adrie Franse van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Volgens hem hebben ook andere organisatoren van bijvoorbeeld braderieën interesse getoond, maar haakten ze af vanwege de af stand tot het centrum. „Terwijl het terrein heel geschikt is. Je kunt een braderie ruim opzetten en er is veel parkeergelegenheid." Volgens Franse is het terrein ook goed geschikt voor bijvoorbeeld muziek- of theateroptredens. ZIERIKZEE - Het RTL4-programma Miljoenenjacht heeft zondag een Zierikzees tintje. Het publiek van de show bestaat uit 500 mensen uit tien verschillende plaatsen; een van die plaatsen is Zierikzee. Wie de spelrondes het best door staan, mag meedoen met het 'kof- fertjesspel' waarmee maximaal vijf miljoen euro is te winnen. Samen zweven IPWySimË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 112