Special: £)ndememer Watersport Gehoon fersoonfy* 1 Idyllisch Kusthoppers Charme Van werk- naar jachthaven Tekst: Henk van de Voorde KAMPERLAND - „Het gebied is in totaal 56 hectare groot. Als ik niet de hond ga wandelen ben ik twintig mi nuten onderweg", zegt de uit Stave- nisse afkomstige havenmeester die ook zelf op het complex woont. De jachthaven van De Roompot. JOOSSC m ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Belastingadvies Belastingaangiften Bedrijfsadvles lJOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Loonadvies HR Diensten Detachering Online diensten Jaap Oosdijk (50) viert dit jaar zijn zilveren jubileum als haven meester van 4-sterren jachthaven Roompot Marina. Hij is op 1 au gustus precies 25 jaar in dienst bij het Roompot concern. De jacht haven maakt net als de camping, het bungalowpark en het zwem paradijs deel uit van het Room pot Beach Resort in Kamperland. behagen van de gast, adviseer bijvoor beeld over de vervolgreis en verstrek informatie over de omgeving. Ik ben in feite een soort WV-functionaris." De clientèle van de havenmeester is onder te verdelen in passanten en vas te liggers. Vele recreatieve en wed strijdzeilers die regelmatig op de Noordzee of de Zeeuwse wateren ver toeven, zien Roompot Marina als ide ale uitvalbasis. De luxe getijhaven ligt op een idyllische locatie in de Ooster schelde. Mensen geven graag de voor keur aan dit vaargebied boven de gro te steden vanwege rust, ruimte en na tuur. Het aantal ligplaatsen is in de loop der jaren verdrievoudigd tot 385. Via de Roompotsluis is de Oos terschelde direct met de Noordzee verbonden. 'De Roompot' is van ori gine de stroomgeul en de zandbank in de monding van de Oosterschelde. Jaap Oosdijk legt uit dat Roompot Marina van oorsprong de oude werk- haven is die in gebruik was voor de bouw van de Oosterschelde kering. Deze Sophiahaven werd in 1986 aan gekocht door Roompot Vakanties. Op het gebied werden de stalen mat ten gemaakt, die onder de pijlers lig gen voor het vasthouden van de grond; evenals de pijlers zelf. Het ma terieel werd met de werkscheperhde Ostrea, Cardium en Sophia verplaatst naar de bouwputten van de dam. De namen van de oude werkschepen blij ven voortleven in de vorm van straat namen op het bungalowpark. Roompot Marina staat bekend als transit haven voor de 'kusthoppers' en voor boten die vanuit het binnen land komen en de Belgische of Neder landse kust willen bezoeken. Havenmeester Jaap Oosdijk: „De jachthaven is uniek gelegen, op am per twee mijltjes van de Noordzee en de Oosterschelde, en er is de beschik king over een sluis waardoor men 24 uur per dag in- en uit kan varen. Ge middeld bezoeken jaarlijks 6000 to 8000 schepen Roompot Marina; in 2006 was er een piek van bijna 10.000 bezoektende schepen. Op top dagen meren tussen de 150 en 200 bo ten per dag aan. Het watersportsei zoen loopt officieel van 1 april tot 1 oktober. In de lange weekends van Hemelvaart en Pinksteren en in de zo mermaanden juli en augustus is het traditioneel druk, maar veel hangt na tuurlijk van het weer af." Grondlegger van Roompot Beach Resort is Pieter Kortekaas die op 1 april 1965 camping De Roompot ves tigde op een stuk grond van 3 hecta re, grenzend aan de Oosterschelde en vlakbij Kamperland. In die tijd waren campings nog voorbehouden aan boe ren die wat bijverdienden door een stuk grond te verhuren aan gasten om er hun tent of caravan te stallen. In 1974 vroeg Kortekaas aan zijn schoon zoon Henk van Koeveringe om in de zaak te komen. Tien jaar lang, tot de grondlegger in 1984 met pensioen ging, stonden beide aan het roer van de snel groeiende camping. Onder de bezielende leiding van CEO Van Koe veringe is de Roompot uitgegroeid van eenvoudige camping tot Europe se topspeler in de verblijfsrecreatie. Te midden van de vele overnames van campings en vakantieparken, werd als klap op de vuurpijl de oude werkhaven (Sophiahaven) overgeno men en omgedoopt in Roompot Ma nna. De jachthaven werd op 9 sep tember 1988 officieel geopend door Kortekaas. De jachthaven beschikt over diverse perifere voorzieningen Jaap Oostdijk: 'Dat onvoorspelbare heeft zijn charmes.' zoals het privéstrand, de supermarkt en restaurant Bestevaer. Mensen die te gast zijn op een van de boten in de jachthaven kunnen als vakantieadres beschikken over een nabijgelegen luxe bungalow. De functie van havenmeester is zeer divers, mede door de grote variëteit in havens qua aard en omvang. Aan het eeuwenoude beroep zijn in het af gelopen decennium steeds hogere ei sen gesteld in verband met veiligheid, efficiëntie en duurzaamheid. Een ha venmeester houdt zich bezig met het toelaten van schepen in de haven, met het aanbieden van een ligplaats en ziet erop toe dat de gasten zich or delijk en veilig gedragen. Voorko men moet worden dat de boten zo maar kris kras door elkaar aan- en af meren. „Als havenmeester moetje or ganisatietalent hebben. Voordeel is het directe contact met de gasten. Boeiend werk? Anders hou je het zo lang niet vol. Er is geen dag hetzelfde. Er komen ook groepen binnen of gro te boten, terwijl er tussendoor ineens een EHBO-klant is. Mfijn ervaring na 25 jaar is datje zeker niet alles kan plannen. Je weet nooit waar je aan toe bent, maar dat onvoorspelbare heeft juist zijn charme." Oosdijk ziet zichzelf als een duizend poot, die naast het toewijzen van lig plaatsen ook het beheer heeft over de watersportwinkel. Hij is eigenlijk am bassadeur voor het Beach Resort. Ik hou me bezig met het overall wel T 0118 612 774 T 0118 583 010 LM E middelburg-vSjoosse.nl E oostkapelie^joosse.nl WWW.JOObSE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105