18 Zakenmensen Wereldreis Een dagje zeilen op de Oosterschelde man gaat medio mei namelijk met zijn fraaie zeilboot een wereldreis ma ken. „Hoe lang? Tussen de drie en ze venjaar! Ik moet opschieten want er moeten nog veel werkzaamheden aan de boot worden verricht", lacht Huur man. Nadat eerst koers gezet wordt naar Noorwegen volgen Spanje en Portugal. Via de Canarische eilanden wordt vervolgens de oceaan over ge varen. Hoewel de zeilboot.(een Oyes- ter 53) ook met een motor is uitge rust, blijven de kosten van stookolie binnen de perken. Vrijwel alle mijlen worden namelijk zeilend afgelegd. Peter blijft overigens al varend over de wereldzeeën toch betrokken bij Challenge Team. Henriette gaat na melijk ook buitenlandse reizen aanbie den. „Gasten kunnen bijvoorbeeld bij Marokko aan boord op zijn zeiljacht en een weekje meevaren, of bij de An tillen of Uruguay. Binnenlandse rei zen over het water worden al een tijd je aangeboden door ons, maar vanaf dit jaar dus ook buitenlandse reizen. Ik weet dat Peter een zeer goede schipper is waarbij veiligheid voorop staat. Als kind van een binnenschip per laveert hij overal handig tussen door, waar ook ter wereld." Haar reguliere opdrachtgevers zijn veelal zakenmensen uit heel Neder land en België. „Een klant wil bij voorbeeld dat ik voor een zakenrela tie van hem en zijn hele familie (van Even weg van de hectiek van alle dag en lekker uitwaaien op het heldere water van de Oosterschel de. Aan dit Nationaal Park, di rect na het passeren van de sluis naar Goes, bevindt zich de jacht haven Het Goese Sas, met onge veer 300 ligplaatsen. In het haven gebouw bevindt zich ook een uit gebreide watersportwinkel. Van uit deze jachthaven organiseert Henriette van Baaren uit Goes on der de vlag van Challenge Team Sailing Events evenementen op en rond het water. Tekst: Henk van de Voorde WILHELMINADORP - Bij de jacht haven bevindt zich een groot buiten terrein met daarop drie loodsen. Het terrein en de loodsen worden ge bruikt voor winterstalling. Jaarlijks wordt hier ruimte geboden aan ruim 200 jachten. We hebben afgesproken in het bij de jachthaven gelegen Café Restaurant 'het Loze Vissertje'. Het aan het einde van het kanaal van Goes gelegen bruin café, ruim twee kilometer voorbij Wilhelminadorp aan de Oosterschelde, ademt een en al nostalgie uit. De geschiedenis voert terug tot 1833, toen het werd be zocht door de binnenvaartschippers die hun schepen, door de paarden naar Goes lieten brengen. Henriette is rond de millenniumwisseling samen met schipper Peter Huurman met één boot gestart om een dagje zeilen aan te bieden. „Met name ten behoeve van het be drijfsleven in het kader van personeels uitjes, relatiedagen of teambuildingsac tiviteiten. Dertien jaar verder hebben we de beschikking over tien kajuitzeil jachten. We hebben een team met al lemaal ervaren professionele schip pers. Ze kunnen niet alleen prima zei len, maar ook goed met mensen om Even uitwaaien op de Oosterschelde. 10 tot 80 jaar) een weekend op en aan het water organiseer. Naast het zeilen regel ik allemaal activiteiten die met het water te maken hebben zoals een bezoek aan Neeltje Jans of aan de Oesterputten in Yerseke. Na het va ren even anderhalf uur er tussenuit, waarbij er informatie wordt verschaft over de mossel- en oestercultuur, eeu wenoud Zeeuws erfgoed. Ik leid in feite een boekingskantoor. Als er lief hebbers zijn om te varen, dan kan ik afspraken maken met tien scheepseige naren. De schippers zien er netjes uit, zijn sociaal en kunnen buitengewoon goed varen. Ze nemen alle veiligheids eisen goed in acht en hebben alle equipment voor de gasten aan boord, zoals zeilkleding en laarzen. Ik voel aan welke boot en (nog belangrijker) welke schipper bij welk gezelschap past. Omdat ik de hele regio goed ken, verkoop ik complete arrange menten, inclusief bijvoorbeeld een he- likoptervlucht over de Oosterschelde of een tochtje over het weidse Zeeuw se landschap per E-Solex. Na een zeil tocht van Goes naar Veere of Zierik- zee, kan men daar bijvoorbeeld een interessante rondleiding krijgen van een stadsgids, alvorens van een heerlij ke lunch wordt genoten aan de ha ven. Daarnaast organiseer ik ook zeil kampen, met name voor jongeren. Bovendien kan men ook powerboten (RIB's) bij mij boeken om te varen over de Westerschelde", legt Henriet te van Baaren uit. .JUÜilHiO/» Jvi (UJW h JVUMJIUMI JVi Henriette van Baaren op haar boot. gaan. Die twee facetten zijn in onze branche onlosmakelijk met elkaar ver bonden. Ook op mij heeft het water altijd een grote, aantrekkingskracht uit geoefend. Het geeft rust en ruimte en heeft iets onvoorspelbaars. Eerlijk ge zegd vind ik alle activiteiten er om heen nog interessanter dan het zeilen zelf." Binnenkort moet Henriette van Baaren een rasechte schipper uit haar team langdurig missen. Peter Huur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 104