'Keihard werken in the City en dan cashen' Invoering cyrillisch alfabet stuit op flink verzet in stad Oost-Kroatië cheap.nl dagactie 64. BUITENLAND 9 49% 50* DODENTAL STRIJD SYRIË Meer dan 40 procent van alle buitenlandse transacties in euro's wordt in de Britse hoofdstad uitgevoerd In 2008 verdeelden bankiers een recordbedrag van 13,3 miljard euro, vorig jaar 'slechts' 5 miljard euro Een meerderheid vindt dat de introductie van het cyrillisch moet worden uitgesteld per /toplocatie één superactie! vr 15 maart 2 nachten entree Kröller-Müller Museum Golden Tulip Epe cheap.nl/dagactie 10900-700 7004 VRIJDAG 15 MAART 2013 haar vijf kinderen begin dit jaar naar Dubai uitgeweken. 'Oma As sad', Bashars moeder Anisa Makh- louf, is meegegaan. Intussen breidt het conflict zich langzamerhand uit naar buurlan den. Denk aan de Nederlandse Pa triots in Uirkije. Het is opmerke lijk dat al-Assad deze ontwikke ling nog niet echt benut. Als de burgeroorlog buurlanden bescha digt, zouden die mogelijk er voor kiezen de rebellen in toom te hou den. De militaire kracht van het Syri sche regime is in de twee jaren vechten behoorlijk verminderd, al dus het Internationale Instituut voor Strategische Studies. Van een geschatte troepensterkte van 220.000 man had het regime in de herfst van het vorig jaar nog maar ongeveer de helft over. Aantal doden per maand x 1.000 7 Totaal aantal doden (per 12 maart 2013) 6 Bi Leger: 6.500 Strijders oppositie 3 en overlopers uit het leger: 10.000 4 m Burgers: 42.000 Leger werpt bommen op 3 58.500 Hom s Strijd bereikt Damascus en Aleppo Bloedbad Houla Luchtbombardement op Raqqah na inname door rebellen van provincie hoofdstad door onze correspondent Michiel Willems infögraphic CN, DPd/JD I bron Center for Documentation of Violations in Syria LONDEN - De financiële sector in Londen wil niets weten van de Eu ropese plannen om bonussen in het bankwezen aan banden te leg gen. Aangemoedigd door het recente referendum in Zwitserland, toen Zwitsers vóór stemden om de hoogte van bonussen flink terug te brengen, wil de EU dat vanaf 2014 beloningen niet hoger zijn dan twee keer het jaarsalaris. The City of London, Londens za kenwijk en het financiële hart van Europa, volgt de Europese ontwikkelingen met irritatie en afschuw. In the City werken even veel mensen als in heel Amster dam. Meer dan 40 procent van al le buitenlandse transacties in eu ro's wordt in de Britse hoofdstad uitgevoerd, een groter aandeel dan in de rest van de eurozone ge combineerd. Londen behoort, samen met New York en Tokio, tot de drie belang rijkste handelscentra in de we reld. Wil the City een serieuze spe ler blijven, dan horen daar geen lastige regels bij, zo is de algeme ne opvatting. Boris Johnson, de burgemeester van Londen, noemde de Europese plannen onlangs 'een idioot stuk je economisch beleid' en 'enorm schadelijk' voor zijn stad. Een trader bij de Royal Bank of Scotland, die niet met zijn naam in de krant wil, is het met John son eens. Banken, investerings fondsen en handelshuizen in New York, Zürich, Singapore, Sjanghai en Tokio zullen 'de Lon- dense top maar wat graag binnen halen met flinke bonussen en een hoop extraatjes die ze dan in Lon den niet meer mogen krijgen', waarschuwt hij. Het bankwezen wacht de ontwik kelingen in Brussel niet passief af. Een legertje topadvocaten heeft de banken namelijk verzekerd dat ze de Europese regels via de rech ter van tafel kunnen krijgen. De voorstellen zouden in strijd zijn met de grondwetten in een aantal lidstaten, waaronder Oostenrijk, Duitsland en Polen, en EU-wetge- ving die regulatie van vergoedin gen in lidstaten verbiedt. Zelfregulering is een andere op tie. Voorstanders hiervan wijzen erop dat de bonuspot in Londen al flink omlaag is gegaan sinds het begin van de financiële crisis in 2008. Uit cijfers van het Britse Centrum voor Economie en Han- delsonderzoek blijkt dat in 2008 bankiers nog een recordbedrag van 13,3 miljard euro verdeelden, terwijl dat vorig jaar 'slechts' 5 miljard euro was, met een gemid delde bankiersbonus van net geen 14.000 euro. De RBS-trader verwacht niet dat die dalende lijn zal doorzetten. „Na magere jaren komen weer vet te jaren, dus niemand zit te wach ten op een bonuslimiet." Volgens hem beginnen collega's zich af te vragen: „Als Mr. Brussels mijn in komsten zo gaat beperken, wil ik dan nog wel de enorme werk druk, de stress en de lange uren maken?" Want, zo voegt hij eraan toe: „Vergeet niet, keihard werken hoort bij ons vak, hard werken en dan cashen. Het één gaat niet zon der het ander." door onze correspondent Joost van Egmond BELGRADO - Hoe schrijf je Vukovar? Die kwestie houdt de Oost-Kroati- sche stad bezig. De regering wil het cyrillische schrift introduceren als handreiking aan de Servische minderheid, maar er is fel verzet. De gemengde stad werd in 1991 verwoest tijdens een beleg door Servië, waarbij bijna 2.000 men sen de dood vonden. Inmiddels is Vukovar weer Kroatisch, maar on geveer een derde van de bevol king is Serviër. Volgens de Kroati sche wet moet de stad daarom tweetalig zijn. Kroatisch en Ser visch zijn vrijwel identiek, op het schrift na. Servisch hanteert het cyrillische alfabet. 'Vukovar' wordt dan ongeveer 'Bykobap'. Een verschil waar Serviërs - die met beide schriften opgroeien - meestal geen acht op slaan. Kroa- ten worden door de vreemde let ters herinnerd aan de oorlog. Vooral veteranen zien de introduc tie van het cyrillisch als een Servi sche overname via de achterdeur. „Ik zal niet het resultaat van oor logsmisdaden en etnische zuive ring legitimeren door cyrillisch schrift toe te staan", zei kolonel Branko Borkovic, prominent vete raan van de slag om Vukovar, on langs op een persconferentie. Demonstraties tegen de plannen brengen duizenden mensen op de been. Maar de regering houdt voet bij stuk. Hoezeer de controverse leeft, bleek dit weekeinde uit een opi niepeiling. Een meerderheid in Vukovar vindt dat de introductie van het cyrillisch moet worden uitgesteld. Eveneens een meerder heid vindt het één van de belang rijkste kwesties in de stad. De Ser viërs zijn zich bewust van die ge voeligheden. Zij willen een gelei delijke introductie om de etni sche spanningen te beperken. De eerste tweetalige bordjes zijn inmiddels gesignaleerd. Het is de vraag hoe lang ze leesbaar zullen blijven. In buurland Bosnië, waar een soortgelijke regeling geldt, strepen vandalen in Servische de len van het land consequent het latijnse schrift door, terwijl in Kroatische- en moslimgebieden het omgekeerde gebeurt. alleen vandaag boekbaar! korting van "I27r50 per persoon, per arrangement 2 overnachtingen incl. ontbijt 1x entree Park de Hoge Veluwe 1 dag gratis fietsverhuur 1x entree Kröller-Müller Museum (25 cpm) *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9