2015 Binnenschepen bieden woon- en werkruimte m 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Braakman en Scheldorado flink op de schop KRAS.NL Vergunning voor bouw en aanleg natuurcentrum Dorpsraad wil klapkot aan Westerschelde. 'Kan ook mooi imago Plan Perkpolder oppoetsen'. VOORJAARSACTIES NOORSE FJORDEN ZUIDWEST EUROPA BOEK ONLINE of bel 0900-9697 8-/ll-daagse zeecruises per luxe MSC Opera INCLUSIEF Populaire routes: nü tot wel 280 in prijs verlaagd! Panoramahuis bij Plan Perkpolder door Harmen van der Werf KLOOSTERZANDE - De dorpsraad Kloosterzande wil een klapkot in de vorm van een glazen panorama huis langs de Westerschelde in Plan Perkpolder. Toestemming is er nog niet, terwijl er volgens dorps raadvoorzitter Robert Asselman haast geboden is. Baggerbedrijf Van Oord is recent begonnen met het eerste onder deel van Plan Perkpolder, de aan leg van een nieuw buitendijks na tuurgebied van 75 hectare. Dit werk duurt nog tot in 2015. Er komt landinwaarts een nieuwe zeedijk. Het voormalige veerplein van Perkpolder wordt tegelijker tijd opgehoogd met grond uit het toekomstige natuurgebied. Tot slot zal in de bestaande dijk een bres worden geslagen, zodat het Westerscheldewater in en uit kan stromen. Het panoramahuis van de dorps raad Kloosterzande moet aan de westkant van 'het gat' in de dijk komen. „Je hebt daar aan alle kan ten een bijzonder uitzicht, op het nieuwe slikken- en schorrenge- bied, op de scheepvaart op de Westerschelde en - als die er een maal is - op de nieuwe jachthaven in de oude veerhaven van Perkpol der. Mooier kun je je toch bijna niet voorstellen. Dat zal veel men sen uit de omliggende dorpen trekken", weet Asselman zo goed als zeker. Of het klapkot gebouwd mag wor den, is echter nog de vraag. Assel man: „De reacties van betrokken instanties als waterschap, gemeen te en Rijkswaterstaat zijn positief, maar een besluit is nog altijd niet genomen. Ze wijzen naar elkaar, waardoor een patstelling dreigt te ontstaan." Dat is lastig, volgens dè dorpsraad voorzitter, omdat er wel snel een beslissing moet vallen. De dorps raad Kloosterzande wil namelijk niet zomaar een klapkot. Assel man heeft het glazen schippers huis bij Hansweert voor ogen als voorbeeld. En daar zit elektriciteit en water in. Die nutsvoorzienin gen kunnen het goedkoopst wor den aangelegd als baggerbedrijf is het jaar waarin het buitendijkse na tuurgebied in Plan Perkpolder gereed moet zijn en waarin ook een glazen pa noramahuis op de dijk kan staan, als klapkot voor wijde omgeving. Van Oord toch al in de buurt aan de slag is. Asselman heeft deze week bij pro jectbureau Plan Perkpolder aan de bel getrokken. Dit bureau is verantwoordelijk voor de ontwik keling van het wonen-, recreatie- en natuurproject. „In Kloosterzan de zijn steeds minder mensen die geloven in Plan Perkpolder. Er is te weinig gebeurd, tot nu toe. Een positief besluit over een panora mahuis kan het tij doen keren", stelt Asselman. Veel lijkt een gunstig besluit niet in de weg te staan. Zo is er geld. Het Oranjefonds is bereid drie kwart van het investeringsbedrag te willen bijdragen. De rest moet uit 'eigen middelen' te financie ren zijn, aldus Asselman. „In de loop van 2015 moet het klapkot er kunnen staan." door René Hoonhorst BRESKENS - Een houten huisje van vijf bij drie meter en 2,60 hoog. Met wat minimale inrichtingsmid delen is het zo een tijdelijk kantoor tje of een hotelkamer. Door aan de "houten kamer aan voor- en achterkant de draagbal- ken er uit te laten steken, kan de wérk- of woonruimte in een bin nenschip worden gehangen. Mochten mensen of bedrijven gro tere ruimten nodig hebben dan kunnen er een paar achter elkaar worden gehangen. En als het bin nenschip weer klanten krijgt, wor den de kamers er eenvoudig uitge tild en kan het schip weer het wa ter op. Zie daar het lumineuze idee van stichting De Twaalf Am bachten om de noodlijdende bin nenvaart tegemoet te komen. Oprichter en initiator Sietz Leef- lang van De Twaalf Ambachten liet een eerste 'vaarmodule' bou wen bij onderhoudsbedrijf Bak ker op het Breskense bedrijfster rein. Met een paar medewerkers bouwde Auke Bakker de afgelo pen week een demonstratiemodu le, die gisteravond op transport ging naar Zaandam. Op een werf daar wordt de kamer vandaag in de zo'n zestig meter lange Kempe naar Ambivalent gehangen. De Twaalf Ambachten is al 35 jaar bezig met het ontwikkelen van eenvoudige, ecologisch verant woorde technieken. Alle ideeën van medewerkers zijn gericht op duurzaamheid. Sanering van een groot deel van de binnenvaart is voor de al een aantal jaren in Bres- kens wonende Sietz Leeflang een schrikbeeld. „Een Kempenaar, een binnenschip van gemiddelde grootte, vervangt dertig grote vrachtauto's. Als de binnenvaart- vloot ten prooi valt aan de slopers hamer moeten er 70.000 vracht wagens bijkomen voor het ver voer met alle gevolgen voor onder meer fijnstofemissies", meldt Leeflang in een persbericht. Nu de binnenvaart economisch in de hoek zit waar de klappen val Auke Bakker in 'hotelkamer' of kantoortje dat aan uitstekende balken in het ruim van een binnenschip kan worden gehangen, foto Mark Neelemans len, hoopt Leeflang dat de 'vaar module' de schippers een tijdje op de been kan houden. Binnen schippers kunnen de houten ka mertjes tijdelijk verhuren als woon- of werkruimte, hotelka mer, atelier of jeugdhonk, stelt Leeflang zich voor. De vaarmodule in de Ambivalent fungeert de komende tijd als de monstratiemodel in de Pampusha- ven bij Almere. TERNEUZEN - Zowel kampeerter rein De Braakman als zwempara dijs Scheldorado in Terneuzen wordt voortvarend aangepakt. De nieuwe eigenaar Oostappen Groep Vakantieparken heeft giste ren de gemeente bijgepraat over de vorderingen. Wethouder Pim Broekhuysen van recreatie is verrast door de voort varende aanpak van met name de Braakman. „We praten binnen kort met name verder over een nieuw bestemmingsplan, omdat het bestaande flink gedateerd blijkt te zijn." Op vrijdag 26 april zou de Braakman, wat dan Mari na Beach heet, voor toeristen en Scheldorado voor zwemlustigen open moeten gaan. „Dan willen ze dat alles gebruiksklaar en veilig is. Er is al contact geweest met de veiligheidsregio. De eigenaar is ge schrokken van de staat van de lei dingen op het terrein en in het bad." I 7-/10 nachten cruise alle maaltijden aan boord havengelden MSC Opera Fla GRANDIOOS CRUISENIEUWS! De populaire routes vanuit IJmuiden naar Noorwegen Zuidwest Europa zijn nü lors in prijs verlaagd. U kunt nü al mee op een van deze afvaarten vanaf slechts 599! Dit is de kans om kennis te maken met de Noorse natuur en cultuur óf het mooiste van Zuidwest Europa. Nergens voordeliger, profiteer direct! Vol=vol! CRUISE PER MSC OPERA**" Dit luxueuze schip is van alle gemakken voorzien en beschikt over restaurants, bars, zwembaden, een theater, casino en sportfaciliteiten. Klantenbeoordeling een 7.6! waarom zou je meer betalen IJMUIDEN NAAR NOORSE FJORDEN v.a. 599 Dag 1-2: inscheping IJmuiden, start cruise. Dag 2 op zee. Dag 3: het beroemde Flêm aan het prachtige Aurlandsfjord. Dag 4-5: het charmante Stavanger en de Noorse hoofdstad Oslo. Dag 6-7: naar Southampton, opt. naar Stonehenge of Londen. Dag 8: ontscheping in IJmuiden, u reist zelf naar huis. IJMUIDEN NAAR ZUIDWEST EUROPA v.a. 799 Dag 1-2: inscheping IJmuiden. Dag 2 kanaaleiland Guernsey. Dag 3-5: op zee. Vigo, nabij Santiago de Compostella en Lissabon Dag 6-7: op zee, dag in Bilbao met het Guggenheim Museum Dag 8-9: naar Le Havre, optioneel naar Parijs of Mont St. Michel. Dag 10-11: Southampton, fac. naar Londen. Ontscheping Umuiden. Binnenhut Zeezichthut Balkoohut Mei 19-26 v.a. 599 v.a. 699 v.a. 899 Juni 2-9-16-23-30 v.a. 599 v.a. 699 v.a. 899 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonshut Zie www.kras.nl/32913 Binnenhut Zeezichthut Balkonhut Aug. 6-16 v.a. €999 v.a. 1229 v.a. €1399 Sep. 5-15 v.a. 799 v.a. 999 v.a. €1199 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonshut Zie www.kras.nl/32919 Pri/zen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. KNOKKE-HEIST - De provincie West-Vlaanderen heeft deze week een vergunning verstrekt voor de bouw van het nieuwe Zwin Natuurcentrum in Knok- ke-Heist. Het natuurpark wordt ingrijpend vernieuwd. De oude gebouwen, kooien, vijvers en wandelpaden worden vervangen door een wa terrijk natuurgebied met een in het landschap geïntegreerd bezoe kerscentrum met een panora misch uitzicht op het natuurge bied. In de zeedijk tussen het na tuurpark en de Zwinvlakte wordt een 'kijkcentrum' ingericht. Het project kost 16,3 miljoen. Dit na jaar wordt begonnen met de voor bereidingen, volgend jaar start de bouw en de opening van het nieu we natuurcentrum is in 2015. Het huidige centrum en de Zwinvlak te blijven al die tijd gewoon open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76