Dieleman staat in mooi rijtje van winnaressen van de Zwinstedenloop Willemse is voorzichtig 34 SPORT Noad'67 is aan een teleurstellend seizoen bezig in de derde klasse B. Zaterdag treft het Krabbendijke. Tiende gelijkspel 's Lands Welvaren Twintigste zege op rij voor Miami Heat Karter Harthoorn winnaar in Goes De Boeck langer bij Waasland-Beveren SPIJKENISSE Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 boekte te gen De Rietlander 1 het tien de gelijkspel van dit seizoen, in poule drie van de derde divisie. Luc Peeters won met gering verschil van Harm Elsinga, maar Ronald van Geyt verloor van les 't Mannetje. Voor de pauze had Sylvia Eckel al kansloos verloren. Raymond Peeters won echter wel overtui gend, met 0.882 gemiddeld. MIAMI De basketballers van Miami Heat hebben hun twintigste zege op rij geboekt in de Amerikaanse NBA. De ploeg won in Philadelphia met 98-94 van de Sixers. Heat is daarmee zeker van de play-offs. Miami is de vijfde ploeg in de historie van de NBA die tenminste twintig wedstrijden op rij wint. Recordhouder is LA Lakers met 33 opeenvolgende zeges in het seizoen 1971/1972. GOES Karter Rick Harthoorn heeft in Goes zijn eerste overwin ning geboekt in de Harrie Verkaik Cup (B-poule). De jonge coureur wist onder an deren zijn vader Jaap, Tom my Klaassen en Robin Gle- rum achter zich te houden. Tommy Klaassen behoudt wel de leiding in het kam pioenschap. In de A-poule won Leroy Jagesar. Menno van Wijk en Joey Vos maak ten het podium compleet. BEVEREN Glen de Boeck, oud-trainer van onder meer VW-Venlo, heeft zijn contract bij de Bel gische voetbalclub Waas land-Beveren met één jaar verlengd. De ploeg van de 41-jarige De Boeck staat in de Belgische competitie mo menteel op de dertiende plaats. Met nog één wed strijd te spelen is Waaslan- Beveren daarmee al zeker van play-offs voor deelname aan de Europa League. door René van Stee PHILIPPINE - Addie Dieleman schreef in 1994 de eerste halve ma rathon van de Rabobank Zwinste denloop bij de vrouwen op haar naam. Ondertussen is de wedstrijd uitgegroeid tot het grootste Zeeuws-Vlaamse loopevenement. Twintig jaar geleden was dit zeker niet het geval. Zodoende bewaart de uit de polders bij Philippine af komstige atlete geen speciale herin neringen aan haar zege. „Natuurlijk, het was een mooie wedstrijd en een fraaie overwin ning. Maar echt speciaal vond ik het niet. Ik weet niet eens meer of het toen spannend was en wel ke tijd ik liep", blikt ze terug. Pas later kwam het besef dat de 55-jarige Dieleman toch iets bij zonders had gepresteerd. Want tot dusverre won bij de vrouwen zestien keer een Vlaamse en slechts drie keer een Nederlandse atlete. Naast Dieleman zijn dit Carla Beurskens en Anjolie En gels. „Een mooi rijtje, maar die twee liepen heel wat harder dan ik hoor", relativeert de Zeeuws- Vlaamse meteen haar naam op de lijst van winnaressen. Veranderingen in haar persoonlij ke situatie leidden ertoe dat Diele man de Zwinstedenloop voortaan aan zich voorbij moest laten gaan. „Ook daarom heb ik er weinig her inneringen aan." Niettemin scheerde zij langs hoge toppen. De oud-voetbalster van RIA W. begon begin jaren negen tig voor de lol met lopen. Ze was meteen verkocht. „Het langere werk beviel goed. Ik kwam er al snel achter dat ik een echte „diesel ben." Die eigenschap leverde Die leman in de marathon van Etten- Broers balen van door Len Wolters Leur een tijd van 3.00.07 uur op. „Omdat ik geen KNWU-lid was, werd ik toen buiten mededinging eerste." Op de halve marathon in Cad- zand-Bad, die geldt als het open ZK, kwam Dieleman vier keer als winnares over de finish, een re cord dat zij deelt met Frédérique Versluijs uit Zuidzande. Op een gegeven moment paste de Zwinstedenloop weer in Diele- mans programma. Het kwam er niet meer van, omdat in 2004 een hartafwijking werd vastgesteld tij dens een sportkeuring voor de Jungfrau Marathon. En dit terwijl zij vlak daarvoor aan La Marmot- te had meegedaan, een prestatie tocht per koersfiets in de Franse Alpen. „Ik stond perplex. Toch bleek het serieus. M'n hart is oké, maar met de aansturing is iets mis. En dit levert beperkingen op." Ondanks die tegenslag stortte Die- lemans wereld niet in. „Natuur lijk heb ik een flinke stap terug moeten zetten. Ook is het jam mer dat ik niet meer kan laten zien wat ik echt kan. Maar ik ben toch gezond en ik sport nog vol op. Lopen en veel fietsen. Net als vroeger haal ik daar nog altijd enorm veel plezier uit." De Kustmarathon heeft Dieleman in 2004 gelopen. Die staat wel licht nog een keer op het program ma. Net zoals de Zwinstedenloop. „Nee, zondag nog niet. Maar mis schien ga ik wel een kijkje ne men." De twintigste Zwinstedenloop be gint zondag om 11.30 uur met de Kidsrun. Om 12.00 start de Vijf van Sluis en om 12.45 uur de Tien van Sluis. De halve marathon is om 13.00 uur. Start en finish zijn op de Groote Markt in Sluis. SINT-PHILIPSLAND - Het 1-1-gelijk- spel van vorige week tegen titel kandidaat MZC'n moet Noad'67 goed gedaan hebben. De ploeg be gon het seizoen stroef, maar heeft de laatste tijd een flinke inhaal slag gemaakt. Inmiddels staat Noad'67 vijf punten los van hek kensluiter Rillandia en heeft het nog maar vier punten achterstand op de nummer zes. Ondanks deze op het oog aardige cijfers staat de ploeg voorlaatste en moet in Sint Philipsland gevreesd worden voor degradatie. „Ondenkbaar", zegt Noad'67-spits Rob den Engelsman standvastig op zee. De middelste van de drie broers Den Engelsman werkt op een vissersboot en is het hele jaar door vijf dagen per week weg van huis. Trainen zit er dan ook niet in voor de 24-jarige inwoner van Sint Philipsland. „Toen ik met dit werk begon werd ik teruggezet naar het tweede. Vanwege mijn goede prestaties werd ik terugge haald, maar wel als verdediger. Hoewel ik dat van nature niet ben, vond ik het al lang best dat ik terug naar het eerste mocht. Ge lukkig sta ik dit seizoen weer op mijn vaste plekje in de aanval. Het was even wennen om weer voorin te staan, maar het gaat steeds beter." Iemand die wel altijd komt trai nen bij Noad'67 is Robs twee jaar jongere broer Frank. Ook hij speelt in de aanvalslinie van het eerste elftal. Vorige week maakte Frank zijn rentree na een ham stringblessure. „Het was even wennen na weken van afwezig heid, maar op de één of ander ma nier voelde het toch vertrouwd UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA: Philadelphia 76ers-Miami Heat 94-98, Washington Wizards-Milwaukee Bucks 106-93, Indiana Pacers-Minnesota Tim- berwolves 107-91, Boston Celtics-Toronto Raptors 112-88, Atlanta Hawks-Los Angeles La kers 96-92, Houston Rockets-Phoenix Suns 111-81, Oklahoma City Thunder-Utah Jazz 110-87, Sacramento Kings-Chicago Bulls 121-79, Denver Nuggets-New York Knicks 117-94, LA Clippers-Memphis Grizzlies 85-96, Golden State Warriors-Detroit Pistons 105-97. BILJARTEN Driebanden groot Tweede divisie poule 2. Polka Print-Merwehof/Derogee 6-2: Jean Paul de Kraker-P. van Es 40-37, 50; Dirk Vle- rick-R. den Adel 40-29, 58; Meerten Dallinga- Martin Posthumus 35-30, 42; Louis Dallinga- Wim Derogee 29-35, 68. Driebanden groot Derde divisie poule 3. Rietlander 1-'s Lands Welvaren 4-4: Harm Elsinga-Luc Peeters 31-35, 45; les 't Mannetje- Ronald van Geyt 35-31, 49; Peter Boers-Ray- mond Peeters 13-30, 34; Felix Homey-Sylvia Eckel 30-22, 60. Driebanden groot Vierde divisie poule 5. Eekhoorn 5-'s Lands Welvaren 2 4-4: Maikel van Opdorp-Nico Peeters 23-30, 61; J. van Kas- teren-André Schouwenaar 20-25, 50; J. Aarts- Peter Smulder 25-20, 54; Fons Daems-Wim Smid 20-19, 69. Pool. Regionale eerste klasse. Loepie Loe- pie-Roadhouse Roadies 4-2. 8-ball: Dave Ri- chards-Robbin Jobse 6-2; Roy de Graaf-Mark van Wijngaarden 1-6; 9-ball: Roy de Graaf- Mark van Wijngaarden 5-7; Johan van Beek-Ri- nus Witte 7-3. 10-ball: Dave Richards-Rinus Witte 6-3. Straight Johan van Beek-Robbin Jobse 75-25. aan om weer samen met m'n broer in de spits te spelen. We kennen elkaar door en door. Daar door voelen we elkaar blindelings aan." Ook vader Ad is betrokken bij de eerste selectie, als elftalleider. „Vo rig jaar kwam hij bij de groep", vertelt Frank. „In de jeugd heb ik jaren getennist. Ook toen was hij er altijd bij. Het was dus als van ouds toen hij bij het elftal kwam." Hoewel de twee broers het naar hun zin hebben, beleeft Noad'67 een teleurstellend seizoen. Vorig jaar eindigde de ploeg in de top vijf van de derde klasse. Die pres tatie hoopte de formatie dit sei zoen te evenaren en Noad'67 wil de ook graag meestrijden om een periodetitel. De realiteit is anders. Rob den Engelsman kan nog steeds niet begrijpen waarom het niet loopt dit seizoen. „We mis ten wat spelers aan het begin van het seizoen door blessures. Een andere reden kan ik ook niet be denken." Frank den Engelsman daarente gen weet wel de vinger op de zere plek te leggen. „In het begin van het seizoen heerste er een menta liteit van: het komt allemaal wel goed. Dat bleek een misvatting. Op den duur kregen we door dat het zo niet verder kon. We moes ten onze mentaliteit aanpassen en dat werpt nu zijn vruchten af." Frank vreesde enige tijd voor de gradatie, maar denkt nu dat Noad'67 de dans kan ontspringen. Rob zegt nooit te hebben getwij feld. „We hebben te veel kwaliteit in onze spelersgroep om te degra deren. Over een paar jaar hopen we dan ook in de tweede klasse te spelen. Er komt goede aanwas uit het tweede aan, dus dat moet ze ker kunnen lukken." Wil Noad'67 deze ambitie waar maken, dan zal het gat met num mer negen Krabbendijke gedicht moeten worden. Rob en Frank door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Bruse Boys-aanvoer- der Olaf Willemse is de vijftiende deelnemer aan de PZC-toto. Zijn ploeg incasseerde dit seizoen slechts negen treffers. Hetzelfde aantal juiste voorspellingen in de toto zou hem aan de top brengen van het toto-klassement. Koploper Bruse Boys speelt zater dag in de tweede klasse E de top per tegen Klundert. Olaf Willem se gokt op een gelijkspel. „Wij missen Johan Vroegindeweij. Ik denk dat het 1-1 of zo wordt. Het wordt achterin weer passen en meten." In dezelfde klasse zet hij ook een drie bij de Walcherse derby Arne- muiden-Serooskerke. „In deze klasse wordt er volgens mij meer gelijkgespeeld dan dat er iemand wint." Willemse ziet Goes, na de zege bij koploper UNA, niet opnieuw stunten en vult een tweetje in bij het thuisduel met SV Venray. „Ik gun ze het wel, maar ik denk dat het eenmalig was." Willemse rekent erop dat VC Vlis- singen onderuit gaat bij koploper De Valk en in de vierde klasse geeft hij Oostburg de winst in het streekduel met Sluiskil. Zwaluwen - Hoek X Kloetinge - Nivo Sparta X Terneuzense Boys - LRC X GPC Vliss. - Drechtstreek X Klundert - Bruse Boys X Arnemuiden - Serooskerke X Apollo'69 - 's H. Arendskerke X SPS - Stavenisse x GOES - SV Venray X De Valk - Vlissingen X Oostburg-Sluiskil X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70