Dieleman staat in mooi rijtje van winnaressen van de Zwinstedenloop Willemse is voorzichtig I I 34 SPORT Door een gebroken bekken stond Huib Nortier lang buitenspel. DFS kan nu weer op de routinier rekenen. Vijf teams strijden nog om zaalbeker Twintigste zege op rij voor Miami Heat De Boeck langer bij Waasland-Beveren Aanvaller Nani mist interlands Portugal dB ZIERIKZEE In de bekerstrijd op Schou- wen-Duiveland maken vijf ploegen nog kans op de eind zege. Verf&Wand Zierikzee, IJtama, Van Oeveren/WIK, Stella Boys/'t Centrum 1 en Airpack treffen elkaar de ko mende weken in duels van twee keer vijftien minuten. Ze maken daarin onderling uit wie als winnaar naar het Zeeuws kampioenschap mag. Dat wordt op 17 april in Vlissingen gespeeld. MIAMI De basketballers van Miami Heat hebben hun twintigste zege op rij geboekt in de Amerikaanse NBA. De ploeg won in Philadelphia met 98-94 van de Sixers. Heat is daarmee zeker van de play-offs. Miami is de vijfde ploeg in de historie van de NBA die tenminste twintig wedstrijden op rij wint Recordhouder is LA Lakers met 33 opeenvolgende zeges in het seizoen 1971/1972. BEVEREN Glen de Boeck, oud-trainer van onder meer VW-Venlo, heeft zijn contract bij de Bel gische voetbalclub Waas land-Beveren met één jaar verlengd. De ploeg van de 41-jarige De Boeck staat in de Belgische competitie mo menteel op de dertiende plaats. Met nog één wed strijd te spelen is Waaslan- Beveren daarmee al zeker van play-offs voor deelname aan de Europa League. LISSABON Nani mist de komende duels van Portugal in de WK-kwalifïcatie tegen Is raël en Azerbeidzjan. De spe ler van Manchester United is nog niet hersteld van een hamstringblessure. Cristia- no Ronaldo is ook geselec teerd. De sterspeler van Real Madrid had wat problemen met zijn suikerspiegel, maar bondscoach Bento maakt zich geen zorgen over de ge zondheid van Ronaldo. door René van Stee PHILIPPINE - Addie Dieleman schreef in 1994 de eerste halve ma rathon van de Rabobank Zwinste denloop bij de vrouwen op haar naam. Ondertussen is de wedstrijd uitgegroeid tot het grootste Zeeuws-Vlaamse loopevenement, "wintig jaar geleden was dit zeker niet het geval. Zodoende bewaart de uit de polders bij Philippine af komstige atlete geen speciale herin neringen aan haar zege. „Natuurlijk, het was een mooie wedstrijd en een fraaie overwin ning. Maar echt speciaal vond ik het niet. Ik weet niet eens meer of het toen spannend was en wel ke tijd ik liep", blikt ze terug. Pas later kwam het besef dat de «55-jarige Dieleman toch iets bij zonders had gepresteerd. Want tot dusverre won bij de vrouwen zestien keer een Vlaamse en slechts drie keer een Nederlandse atlete. Naast Dieleman zijn dit Carla Beurskens en Anjolie En gels. „Een mooi rijtje, maar die twee liepen heel wat harder dan ik hoor", relativeert de Zeeuws- Vlaamse meteen haar naam op de lijst van winnaressen. Veranderingen in haar persoonlij ke situatie leidden ertoe dat Diele man de Zwinstedenloop voortaan aan zich voorbij moest laten ga^n. „Ook daarom heb ik er weinig her inneringen aan." Niettemin scheerde zij langs hoge toppen. De oud-voetbalster van RIA W. begon begin jaren negen tig voor de lol met lopen. Ze was meteen verkocht. „Het langere werk beviel goed. Ik kwam er al snel achter dat ik een echte diesel ^ben." Die eigenschap leverde Die leman in de marathon van Etten- Routinier Nortier door Klaas Verspoor Leur een tijd van 3.00.07 uur op. „Omdat ik geen KNWU-lid was, werd ik toen buiten mededinging eerste." Op de halve marathon in Cad- zand-Bad, die geldt als het open ZK, kwam Dieleman vier keer als winnares over de finish, een re cord dat zij deelt met Frédérique Versluijs uit Zuidzande. Op een gegeven moment paste de Zwinstedenloop weer in Diele- mans programma. Het kwam er niet meer van, omdat in 2004 een hartafwijking werd vastgesteld tij dens een sportkeuring voor de lungfrau Marathon. En dit terwijl zij vlak daarvoor aan La Marmot- te had meegedaan, een prestatie tocht per koersfiets in de Franse Alpen. „Ik stond perplex. Toch bleek het serieus. M'n hart is oké, maar met de aansturing is iets mis. En dit levert beperkingen op." Ondanks die tegenslag stortte Die- lemans wereld niet in. „Natuur lijk heb ik een flinke stap terug moeten zetten. Ook is het jam mer dat ik niet meer kan laten zien wat ik echt kan. Maar ik ben toch gezond en ik sport nog vol op. Lopen en veel fietsen. Net als vroeger haal ik daar nog altijd enorm veel plezier uit." De Kustmarathon heeft Dieleman in 2004 gelopen. Die staat wel licht nog een keer op het program ma. Net zoals de Zwinstedenloop. „Nee, zondag nog niet. Maar mis schien ga ik wel een kijkje ne men." De twintigste Zwinstedenloop be gint zondag om 11.30 uur met de Kidsrun. Om 12.00 start de Vijf van Sluis en om 12.45 uur de Tien van Sluis. De halve marathon is om 13.00 uur. Start en finish zijn op de Groote Markt in Sluis. BURCH-HAAMSTEDE - Al was hij vo rige week tegen Apollo'69 voor het eerst sinds lange tijd weer van de partij; met zijn 39 jaar is en blijft hij de nestor van DFS. Een motorongeluk hield Huib Nortier dit voetbalseizoen lange tijd aan de kant. Voor DFS is het te hopen dat Nor- tier zijn team weer van de nodige 'schwung' kan voorzien, want de ploeg beleeft een moeilijk sei zoen. De degradant uit de tweede klasse zag na afloop van het vorig seizoen een aantal spelers afha ken en bezet in de derde klasse A momenteel de achtste plaats. Als het echt tegen zit kan de ploeg van Nortier wederom in de pro- blemep komen. „Dat is een reële mogelijkheid. We sluiten het niet uit en onze trainer Edwin Kriens ziet het ook zo. Maar wij hebben eigenlijk geen ploeg om degradatievoetbal te spelen." Spijt heeft Nortier niet van zijn besluit om nog een jaartje door te gaan. „Het is zo wel een raar sei zoen voor me. Ik heb voor het be gin van het seizoen mijn bekken gebroken en heb drie weken op krukken gelopen. En op deze leef tijd revalideren valt niet mee. Ik ben nog niet helemaal fit." Maar de nood is dit seizoen hoog bij DFS. Een aantal spelers haakte onderweg af. Zo stopte spits Wil- co Jochem en zijn ook Donadoni Warrenaar en Wouter van den Berge niet meer beschikbaar. „Die laatste twee zijn jonge gasten. Waarom ze zijn gestopt? Ik houd het maar op de leeftijd. We heb ben nu nog maar een selectie van veertien man. Elke week moeten UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA: Philadelphia 76ers-Miami Heat 94-98, Washington Wizards-Milwaukee Bucks 106-93, Indiana Pacers-Minnesota Tim- berwolves 107-91, Boston Celtics-Toronto Raptors 112-88, Atlanta Hawks-Los Angeles La kers 96-92, Houston Rockets-Phoenix Suns 111-81, Oklahoma City Thunder-Utah Jazz 110-87, Sacramento Kings-Chicago Bulls 121-79, Denver Nuggets-New York Knicks 117-94, LA Clippers-Memphis Grizzlies 85-96, Golden State Warriors-Detroit Pistons 105-97. BILJARTEN Driebanden groot Tweede divisie poule 2. Polka Print-Merwehof/Derogee 6-2: Jean Paul de Kraker-P. van Es 40-37, 50; Dirk Vle- rick-R. den Adel 40-29, 58; Meerten Dallinga- Martin Posthumus 35-30, 42; Louis Dallinga- Wim Derogee 29-35, 68. Driebanden groot Derde divisie poule 3. Rietlander l-'s Lands Welvaren 4-4: Harm Elsinga-Luc Peeters 31-35, 45; les 't Mannetje- Ronald van Geyt 35-31, 49; Peter Boers-Ray- mond Peeters 13-30, 34; Felix Homey-Sylvia Eckel 30-22, 60. Driebanden groot. Vierde divisie poule 5. Eekhoorn 5-'s Lands Welvaren 2 4-4: Maikel van Opdorp-Nico Peeters 23-30, 61; J. van Kas- teren-André Schouwenaar 20-25, 50; J. Aarts- Peter Smulder 25-20, 54; Fons Daems-Wim Smid 20-19, 69. Pool. Regionale eerste klasse. Loepie Loe- pie-Roadhouse Roadies 4-2. 8-ball: Dave Ri- chards-Robbin Jobse 6-2; Roy de Graaf-Mark van Wijngaarden 1-6; 9-ball: Roy de Graaf- Mark van Wijngaarden 5-7; Johan van Beek-Ri- nus Witte 7-3. 10-ball: Dave Richards-Rinus Witte 6-3. Straight Johan van Beek-Robbin Jobse 75-25. PASPOORT Naam; Huib Nortier. Leeftijd: 39 jaar. Woonplaats: Burgh-Haamstede. Clubs: DFS. Favoriete positie: „Verdedigende middenvelder." Hoogtepunt carrière: „Alle kam pioenschappen. Maar de laatste keer dat we van de vierde naar de derde klasse gingen (2008), met Jarno Vermeulen en Mariko Rouw, vond ik het allermooiste." Dieptepunt carrière: „Degraderen uit de derde klasse in 2001. We stonden voor de winterstop nog tweede, maar haalden daarna bijna geen punten meer." we wel met twee of drie A-junio- ren weg." Nortier ziet het vertrek van spe lers met lede ogen aan. Als kers verse voorzitter van de senioren commissie van DFS wanhoopt hij niet, al heeft hij wel een realis tische kijk op de toekomst. „Het wordt wel steeds moeilijker voor DFS om drie elftallen op de been te houden. Renesse heeft het ook moeilijk en bij ZSC'62 hoor ik de zelfde geluiden. Misschien moe ten we voor de senioren ook op termijn naar een FC De West hoek toe." Voorlopig speelt DFS nog op ei gen kracht en ontmoet het zater dag op sportpark Van Zuyen Nieuwdorp. „Dat is een uitgeba lanceerde ploeg", weet Nortier. Uit verloor DFS met 5-0. Nortier is nog niet echt bezig met zijn af- scheidstournee. „Nee, ik kan nog niet zeggen dat dat echt speelt. Ik heb wel heel veel zin om met mijn vrienden in het tweede te gaan voetballen. De binding met de groep wordt toch wat minder. Ik ben 39, een aantal jongens is 26 en de rest is jonger. Ik word echt een oude vent." Nortier laat het niet na om trai ner Edwin Kriens een pluim te ge- door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Bruse Boys-aanvoer der Olaf Willemse is de vijftiende deelnemer aan de PZC-toto. Zijn ploeg incasseerde dit seizoen slechts negen treffers. Hetzelfde aantal juiste voorspellingen in de toto zou hem aan de top brengen van het toto-klassement. Koploper Bruse Boys speelt zater dag in de tweede klasse E de top per tegen Klundert. Olaf Willem se gokt op een gelijkspel. „Wij missen Johan Vroegindeweij. Ik denk dat het 1-1 of zo wordt. Het wordt achterin weer passen en meten." In dezelfde klasse zet hij ook een drie bij de Walcherse derby Arne- muiden-Serooskerke. „In deze klasse wordt er volgens mij meer gelijkgespeeld dan dat er iemand wint." Willemse ziet Goes, na de zege bij koploper UNA, niet opnieuw stunten en vult een tweetje in bij het thuisduel met SV Venray. „Ik gun ze het wel, maar ik denk dat het eenmalig was." Willemse rekent erop dat VC Vlis singen onderuit gaat bij koploper De Valk en in de vierde klasse geeft hij Oostburg de winst in het streekduel met Sluiskil. Zwaluwen - Hoek X Kloetinge - Nivo Sparta X Terneuzense Boys - LRC X CPC Vliss. - Drechtstreek X Klundert - Bruse Boys X Arnemuiden - Serooskerke X Apollo'69 - 's H. Arendskerke X SPS - Stavenisse X GOES-SV Venray 1 x De Valk-Vlissingen X Oostburg - Sluiskil X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60