Britse prijsvechter Easyjet wil groei op Schiphol Mogelijk meer Belgen hier in de cel 149,- 199,- 249,- PIET ZOOMERS BINNENLAND 5 VRIJDAG 15 MAART 2013 SCHIPHOL - Ook als er geen eigen toestellen op Schiphol komen te staan wegens te hoge tarieven, dan nog blijft Easyjet zoeken naar kan sen om vaker en naar meer bestem mingen te vliegen. Vooralsnog hoopt William Vet, de eerste commerciële manager die Easyjet in Nederland heeft neergezet, op het gezonde ver stand. De komende maanden moeten er politiek cruciale kno pen worden doorgehakt over de tarievenstructuur op Schiphol, de uitbreiding van de luchthaven en de overloop naar Lelystad. Lelystad is voor Easyjet trouwens geen optie. „We hebben 30 pro cent zakenreizigers aan boord en die willen vooral naar Amster dam. Daarom vliegen we in ande re landen ook alleen naar de grote luchthavens. Regionale velden als Rotterdam en Eindhoven zijn voor vakantiemaatschappijen als Transavia een optie, maar niet voor ons", legt Vet uit. Al vele jaren probeert Easyjet op Schiphol een base te openen. Daar bij worden dan enkele toestellen op de luchthaven gezet, met veel eigen personeel. Dat maakt het mogelijk op meer bestemmingen te vliegen en toch uiteindelijk voor middernacht weer op Schip hol te eindigen. Momenteel wordt SchiphoLaange- vlogen vanaf negentien bestem mingen in het buitenland. New castle, Londen Southend en Lissa bon waren vorig jaar nieuw. Lissa bon is een groot succes. Maar Bar celona en Madrid werden als be stemmingen geschrapt. „De tarieven op Madrid werden verdubbeld, waarna wij die base moesten sluiten." Vet blijft Spanje, waar de concur rentie groot is, echter in de gaten houden. „Dat geldt ook voor ande re bestemmingen. Wanneer daar kansen zijn, zullen we zeker weer nieuwe lijnen openen. En wan neer we geen base openen, dan zullen we ook kijken naar de mo- Volgens Vet kan Schiphol de winst uit de winkels aan wenden om de luchthaven goedkoper te maken Toestellen van Easyjet op Schiphol, dat binnenkort weieens te duur zou kunnen worden voor de Britse maatschappij, foto Nils van Houts/ANP gelijkheden om toestellen na een vlucht vanaf Londen naar Schip hol aansluitend een vlucht te la ten maken naar een nieuwe be stemming." Hij benadrukt dat Nederland een belangrijke markt blijft voor Easy jet. „Niet voor niets was Schiphol indertijd de eerste buitenlandse bestemming van Easyjet. We ver voerden in 2012 ruim 3,5 miljoen passagiers en na de KLM-groep zijn wij de tweede maatschappij op Schiphol." De fase van stunts is volgens Vet voorbij. „We zijn geen kwajongen meer, maar praten mee. Via belan genorganisatie Barin praten we mee over tarieven." Boos is Vet wel dat alleen KLM, Schiphol en het ministerie van Verkeer onderhandelen over de toekomst van de luchthaven. Het lijkt er volgens hem wel heel erg op dat die partijen nu geen bedrei gingen voor de KLM meer willen. KLM schreeuwde eerder moord De Britse prijsvechter hoopt dat de Nederlandse politiek de tarieven voor gebruik van Schiphol verlaagt en brand over het door Schiphol binnenhalen van nieuwe concur renten als Emirates en Vueling. Vet: „Daarom is het ook zo jam mer dat wij nog steeds worden af geschilderd als een bedreiging voor KLM. Terwijl toch is aange toond dat wanneer wij eenzelfde verbinding hebben als KLM dat niet ten koste gaat van de ander. De vijver waarin we vissen wordt alleen maar groter. Wel is het zo dat de tarieven dalen, maar dat is een goede zaak voor de consumen ten." De Britse maatschappij blijft bij Schiphol en de Haagse politiek lobbyen voor lagere luchthaventa rieven. „Van alle 130 bestemmingen die we in Europa bedienen heeft Schiphol het hoogste tarief voor opstappende passagiers. Dat alle maal om de tarieven voor over stappende passagiers, waar het lij- nennet van KLM op drijft, laag te houden. Zonder die transferposi tie te schaden kan je het opstapta- rief dat Nederlanders moeten be talen nog steeds verlagen. Daar voor kan je de winst uit de win kels benutten", oppert Vet. Vol gens hem kunnen KLM en Easy jet uitstekend naast elkaar be staan. door Niels Klaassen DEN HAAG - Als er bij onze zuider buren niet snel nieuwe gevangenis sen gebouwd worden zullen moge lijk meer Belgen in een Nederland se gevangenis hun straf uitzitten. Dat kan de redding betekenen voor Nederlandse gevangenissen die anders door de miljoenenbe zuinigingen dicht moeten, zo bleek gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer. De Tilburgse gevangenis wordt al sinds 2010 gebruikt om Belgische gedetineerden te plaatsen. Het huurcontract daarvoor loopt tot en met december dit jaar, maar volgens staatssecretaris Fred Tee- ven (WD, Veiligheid en Justitie) wordt dat verlengd. In Tilburg zit ten honderden Belgen vast, daar door hebben bijna vijfhonderd mensen werk. De Belgen hebben aangegeven 'op dit moment' voldoende te heb ben aan Tilburg maar als er niet snel nieuwe gevangenissen ge bouwd worden, kan dat verande ren. Teeven houdt daarover con tact met zijn collega in Brussel. „Als je op die manier Nederland se inrichtingen kunt openhouden De Tilburgse gevangenis wordt al sinds 2010 ge bruikt om Belgische gedeti neerden te plaatsen dan is dat van groot belang voor de werkgelegenheid." Het zou vooral goed nieuws zijn voor de werkgelegenheid in grensprovin cies als Zeeland en Limburg. Hoewel Teeven gisteren niet wil de zeggen welke gevangenissen als gevolg van miljoenenbezuini gingen de deuren moeten sluiten, 'is duidelijk dat het personeel ge raakt wordt'. Behalve met sluiten van inrichtingen kan ook geld be spaard worden met het plaatsen van meer personen in een cel en het gebruik van enkelbanden. Be gin april komt er een uitgewerkt plan. De oppositie is kritisch en wil dat krimpregio's zo veel moge lijk worden ontzien. Vanuit de re gio's wordt al gelobbyd om inrich tingen open te houden. 7QOME RS LIGNE ROMAINE business kostuums, 5 dessins Maten: 44 t/m 60, 47 t/m 57, 648 t/m 660 STANLEY MORGAN business kostuums, 15 dessins Maten: 44 t/m 60, 47 t/m 57, 648 t/m 660 VENETIA business kostuums, 10 dessins Maten: 44 t/m 60, 47 t/m 57, 648 t/m 656 Met een kostuum van Zoomers bent u verzekerd van de beste materialen en een superieur design, gemaakt met groot gevoel voor detail en uitstraling. En dat allemaal voor een hele mooie en eerlijke prijs. A CELEBRATION OF FASHION ModeMall Wilp Apeldoorn Arnhem Den Bosch Doetinchem Enschede Hengelo Oldenzaal Zwolle www.zoomers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5