Openbaar Ministerie bepleit streng straffen geweld in uitgaanswereld Boek is hommage aan kustwerkers Onderzoek nachtverbod turbines VOORJAARSACTIES NOORSE FJORDEN ZUIDWEST EUROPA V- r# i KRAS.NL Stelleplas niet veilig genoeg voor waterfiets 'Panoramahuis naar Hansweerts voorbeeld' Theatersport komt weer terug in de regio 26 SCHOUWEN-DUIVELAND BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm 8-/H-daagse zeecruises per luxe MSC Opera**** INCLUSIEF Populaire routes: nü tot wel 280 in prijs verlaagd! MIDDELBURG - De Vlissinger lag be wusteloos op de grond en er werd tegen zijn hoofd geschopt alsof het een voetbal was, zo zei officier van justitie E. Bethlehem. Ze noemde dat schoppen echt ernstig en zeer schokkend. „Zinloos uitgaansge- weld." Volgens Bethlehem mag de Vlis singer van geluk spreken dat hij het uitgaansgeweld heeft over leefd. De Vlissinger was donder dag zelf aanwezig in de Middel burgse rechtbank om het proces tegen een van zijn belagers te vol gen. De verdachte, een 21-jarige HZ-student, zou op 26 juli 2011 de laatste schop hebben uitgedeeld, aldus de officier. De Vlissinger kwam die nacht in de Gerbran- dystraat de student tegen. Vol gens de verdachte zouden die Vlis singer en diens vrienden wat naar hem hebben geroepen, waarop hij naar hen liep. Vervolgens zou de Vlissinger hem bij zijn keel hebben gepakt waar op de student een vuistslag zou hebben gegeven om los te komen. Vervolgens ging het gevecht door en kreeg de student hulp van vrienden. Een van hen zou de Vlissinger en kele malen hebben geschopt. Daarvoor is hij inmiddels veroor deeld tot achttien maanden cel, waarvan twaalf voorwaardelijk. De student ontkende met klem dat hij zou hebben geschopt. De officier van justitie stelde ech ter dat de verdachte het gevecht was begonnen. En uit verklaringen van betrokke nen en uit whatsapp-berichten trok zij de conclusie dat de ver dachte wel degelijk de laatste schop had gegeven. „Terwijl de Vlissinger hulpeloos op de grond lag." Volgens de student zouden zijn oude vrienden belastende ver klaringen hebben afgelegd omdat zij lang in voorarrest zaten en hij al na drie dagen de Middelburgse gevangenis Torentijd mocht verla ten. Dat had volgens de student 'kwaad bloed gezet'. Advocaat D. Olie pleitte voor vrijspraak van zijn cliënt. Volgens mr. Olie had zijn cliënt niet geschopt en moet die ene klap gezien worden als zelfverde diging. Ook voerde de advocaat aan dat zijn cliënt wel met zijn schoen zou hebben geduwd tegen het achterhoofd van de Vlissinger. „Maar hij ontkent dat hij heeft ge schopt", aldus Olie. De rechtbank in Middelburg doet op 28 maart uitspraak in de ze zaak. ANNA JACOBAPOLDER - De stichting Windmolens Nee uit Anna Jacoba- polder onderzoekt of ze een draai- verbod voor de nachtelijke uren kan afdwingen voor de bestaande windmolens bij het dorp. De aanleiding hiervoor is een ver rassende uitspraak van de Alk- maarse rechtbank. Die legde een nachtelijk draaiverbod op voor een windmolen in het Noord-Hol landse Sint Maartensbrug. De ge meente staat daar volgens de rech ter een te hoge geluidsproductie toe. De algemenen normen zijn in 2011 weliswaar versoepeld, maar er is een overgangsregeling die gemeenten verplicht om de oude normen nog drie jaar toe te passen. „Uiteraard gaan wij als stichting bekijken hoe we dit kunnen toe passen op de molens in de Wisse- polder", stelt Frank van Gennip van Windmolens Nee. De stich ting verzet zich ook tegen de komst van een windpark bij de Krammersluizen. door Martijn de Koning BRESKENS - „Dit boek schrijven was een goed excuus om zo vaak moge lijk naar de kust te gaan." Jan Jan sen, schrijver van het boek De Kust is Veilig, zegt het met een glim lach. Maar er zit een kern van waar heid in: het boek komt immers voort uit de liefde van makers Jan Jansen en fotograaf Peter Verdur- men voor strand en zee. De Kust is Veilig gaat over het kustversterkingswerk dat water schap Scheldestromen sinds 2008 uitvoert aan de kust van West- Zeeuws-Vlaanderen: eerst tussen Groede en Nieuwvliet, daarna bij de Herdijkte Zwarte Polder bij Nieuwvliet en, het afgelopen jaar, rond het Veerplein in Breskens. Spil van het boek is een beeldend, chronologisch verslag van Jansen, die met grote regelmaat het werk bij Groede en Nieuwvliet be zocht: van de verplaatsing van drie strandpaviljoens en het ver breden van de duinen tot het aan planten van het nieuwe land schap met helmgras en rijshout. Jansen en Verdurmen, die in het Een veilige kust is géén vanzelfsprekendheid, benadrukken de schrijvers van De Kust is Veilig, foto Peter Verdurmen verleden ook al samen werk uit brachten, focussen in het boek vooral op de mensen achter het werk. „Bezoekers van het strand vinden het allemaal zo gewoon: een breed strand met sterke dijken of duinen erachter. Maar dat is het natuurlijk niet", gaf Verdurmen aan. „Als Hansje Brinker een standbeeld krijgt omdat hij zijn vinger in een gat in de dijk stak, dan verdienen de mensen die nu voor een sterke kust zorgen, dat ei genlijk ook." De Kust is Veilig, dat een oplage kent van 1000 exemplaren, is vanaf zater dag te koop bij verschillende Zeeuwse boekhandels. Het boek kost 15 euro. - -j V" 7-/10 nachten cruise alle maaltijden aan boord y havengelden MSC Opa ri.-tg GRANDIOOS CRUISENIEUWS! De populaire routes vanuit IJmuiden naar Noorwegen Zuidwest Europa zijn nü fors in prijs verlaagd. U kunt nü al mee op een van deze afvaarten vanaf slechts 599! Dit is de kans om kennis te maken met de Noorse natuur en cultuur óf het mooiste van Zuidwest Europa. Nergens voordeliger, profiteer direct! Vol=vol! CRUISE PER MSC OPERA*'** Dit luxueuze schip is van alle gemakken voorzien en beschikt over restaurants, bars, zwembaden, een theater, casino en sportfaciliteiten. Klantenbeoordeling een 7.6! waarom zou je meer betalen IJMUIDEN NAAR NOORSE FJORDEN v.a. 599 Dag 1-2: inscheping IJmuiden, start cruise. Dag 2 op zee. Dag 3: het beroemde FISm aan het prachtige Aurlandsfjord. Dag 4-5: het charmante Stavanger en de Noorse hoofdstad Oslo. Dag 6-7: naar Southampton, opt. naar Stonehenge of Londen. Dag 8: ontscheping in IJmuiden, u reist zelf naar huis. IJMUIDEN NAAR ZUIDWEST EUROPA v.a. 799 Dag 1-2: inscheping IJmuiden. Dag 2 kanaaleiland Guernsey. Dag 3-5: op zee. Vigo, nabij Santiago de Compostella en Lissabon. Dag 6-7: op zee, dag in Bilbao met het Guggenheim Museum. Dag 8-9: naar Le Havre, optioneel naar Parijs of Mont St. Michel. Dag 10-11: Southampton, fac. naar Londen. Ontscheping Umuiden. Binnenhut Zeezichthut Balkonhut Mei 19-26 v.a. 599 v.a. 699 v.a. €899 Jun. 2-9-16-23-30 v.a. 599 v.a. 699 v.a. 899 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonshut Zie www.kras.nl/32913 Binnenhut Zeezichthut Balkonhut Aug. 6-16 v.a. 999 v.a. 1229 v.a. €1399 Sep. 5-15 v.a. 799 v.a. 999 v.a. €1199 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonshut Zie www.kras.nl/32919 /*S> Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. HEINKENSZAND - De Stelleplas is niet veilig genoeg voor wateracti viteiten. Dat is de conclusie van een onderzoek door de gemeente Borsele in samenwerking met de brandweer. Bij de gemeente was het verzoek binnengekomen van onder andere Hof van Zeeland voor het gebruik van waterfietsen op de plas. Ook zwemmen en dui ken stonden op het verlanglijstje. Het onderzoek wijst echter uit dat de plas bijna elf meter diep is. Tevens is de bodem zeer drassig. „Ook de kwaliteit van het water laat te wensen over. Bij een hete zomer komt blauwalg voor", zegt wethouder Conny Miermans. „De Stelleplas is dus niet veilig genoeg voor het ontwikkelen van waterac tiviteiten." KLOOSTERZANDE - De dorpsraad Kloosterzande wil een klapkot in de vorm van een glazen panorama huis langs de Westerschelde in Plan Perkpolder. Toestemming is er nog niet, terwijl er volgens dorps raadvoorzitter Robert Asselman haast geboden is. Baggerbedrijf Van Oord is recente lijk begonnen met het eerste on derdeel van Plan Perkpolder, de aanleg van een nieuw buitendijks natuurgebied van 75 hectare. Dit werk duurt nog tot in 2015. Er komt landinwaarts een nieuwe zeedijk. Het voormalige veerplein van Perkpolder wordt tegelijker- tijd opgehoogd met grond uit het toekomstige natuurgebied. Tot 1 slot zal in de bestaande dijk een bres worden geslagen, zodat het Westerscheldewater in en uit kan stromen. Het panoramahuis van de dorps raad Kloosterzande moet aan de westkant van 'het gat' in de dijk komen. „Je hebt daar aan alle kan ten een bijzonder uitzicht." 1 ZIERIKZEE - Sandra Passchier en Roos van Stuijvenberg hebben het initiatief genomen theater sport op Schouwen-Duiveland nieuw leven in te blazen. Het is een populaire vorm van improvi satietheater dat in de vorm van 1 een wedstrijd die doorgaans in 1 twee teams van vier personen te- I gen elkaar wordt gespeeld. Ruim I tien jaar geleden was in Zierikzee theatersportgroep Kiekieres ac- tief. Passchier en Van Stuijven- j berg hebben theatersporttrainer Reint Laan bereid gevonden weer een cursus te gaan verzorgen. Het j gaat om tien lessen van donder- 4 dag 4 april t/m 20 juni in De Drie- 1 hoek, Kerkhof 8 in Zierikzee. 1 De cursusprijs bedraagt 120 euro. Opgave voor deelname voor 30 maart. Voor meer informatie of di- reet aanmelden: Kijk op kiekie- I res.blogspot.nl 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56