Cultuurpodia werkt samen Zeeland met fiZi 141516 SCHOUWEN-DUIVELAND 25 FEESTELIJKE Buurtbus op agenda van dorpsraad Hellegatsplein deels afgesloten Vorst hindert boomfeestdag De Punt doet mee aan Kroonappels informatie van het waterschap Home VRIJDAG 15 MAART 2013 il er 100 leden bij Van links naar rechts: Mare de Nies, Bert Hak en Ton Mennema op het dak van het havenkantoor. Rechts achter is de glazen gevel te zien van het clubhuis van de watersportvereniging foto Dirk-Jan Gjeltema STEIGERWERK EN MEER In de Jachthaven Bruinisse wordt gewerkt aan het platform Steiger- werk; een website waar ligplaats houders hun bedrijf kunnen pre senteren. Veel van de booteigenaren zijn zelf ondernemer of werken bij een bedrijf, wijst havenmanager Henk Gravestein op de enorme netwerk mogelijkheden die er in de haven - met straks tegen de duizend lig plaatsen - zijn. Het platform heeft twee functies. Mensen die de jachthaven van Bruinisse als thuishaven hebben, kunnen elkaar voortaan makkelijk vinden. Maar ook voor mensen van buiten is Steigerwerk een bron van informatie. Op dit moment wordt de website gebouwd. Een ondernemer die zijn bedrijf op Steigerwerk wil pre senteren, betaalt 125 euro. Dat geld gaat rechtstreeks naar het goede doel. De Jachthaven van Bruinisse en de watersportvereniging Jachthaven Bruinisse hebben het Nautisch- fonds Kankerpatiënten Nederland geadopteerd. „Omdat we ons ook bekommeren om onze omgeving." Dit fonds heeft als doel mensen die met kanker te maken hebben een nautische belevenis aan te bie den; zieke mensen en dierbaren kunnen desgewenst het water op. De watersportvereniging biedt on derdak aan dit initiatief. Zie: www.jachthavenbruinisse.nl en wsvjachthavenbruinisse.nl. DREISCHOR De komst van de buurtbus naar Dreischor staat op de agenda van de vergadering van de dorpsraad Dreischor. Connexxion-woordvoerder Hans de Bel geeft tekst en uitleg. Verder op de agenda een korte terugblik op de herdenking van de waters noodramp. De vergadering wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE In verband met het uitvoe ren van stabiliteitsmetingen op lichtmasten wordt dins dag 19 (21.00-23.59 uur)en woensdag 20 maart (23.59-05 uur) de verbindingsweg van de A29 naar de N59 bij het knooppunt Hellegatsplein af gesloten. Hulpdiensten kun nen het werkvak passeren. Het verkeer wordt omge leid. SEROOSKERKE De geplande start van de boomfeestdag in Burgh- Haamstede gaat niet door in verband met de vorst. In plaats daarvan vindt de start plaats in Serooskerke. Aan de Dijkweg worden bomen geknot door leerlingen van de Stove in Noordwelle. De bomen worden later neergezet, als de vorst uit de grond is. ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt van Gors in Zierikzee dingt mee naar de Kroonappels: een verkiezing van het Oran jefonds. Daarmee zijn er acht deelnemers van Schou- wen-Duiveland: Manege Ba lans, Reisterse Droomclub, Tijdpunten, Koken voor Ouderen, de Inloop Wereld vrouwen, VOP en Hart van Leefbaarheid. Het waterschap heeft in Noord-Beveland, Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen verkeersbesluiten genomen. Deze kunt u vinden op https://zoek.officielebekendmakingen.nl/. Vanaf maandag 18 maart t/m 29 april liggen ze ter inzage op de beide kantoren van het waterschap in Middelburg (Kanaalweg 1) en Terneuzen (Kennedylaan 1). Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De bekende cabare tière Sara Kroos geeft donderdag 25 april een leesvoorstelling van haar nieuwe programma in podium De Weverij in Zierikzee. Het optreden is een initiatief van programmeur Peter de Neef van Cultuurpodia Zeeland. Hij hoopt volgend seizoen in toenemende mate samen te werken met Film theater fiZi, exploitant van De Weverij. Naast films zullen er dan vaker ook professionele cabaret-, muziek- en toneelvoorstellingen worden gegeven. Voor de werkvoorstelling van Sa ra Kroos ligt nog niet veel vast. zij doet wat weinig anderen durven: met een paar blaadjes met ideëen het toneel op en improviseren maar. In de aanloop naar haar nieuwe voorstelling gaat zij voor al op de lach af, maar een mooi lied een goed verhaal zullen niet ontbreken. Een kwestie van 'Work in progress' dus, waarvan het publiek later kan zeggen: 'ik was erbij toen ze nog echt aan het uitproberen was. De regie is in handen van Jessica Borst. Kaarten voor deze avond zijn te bestellen bij: www.cultuurpodia- zeeland.nl maart maart maart www.eenwereldvolwonen.nl -| Mortiereboulevard 40 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55