4 WONEN EF Frans Halslaan 26 Terneuzen €149.000 k.k. Drie jaar duurde de verbouwing van de woning van Corné Verhoeven en Nils Hendriks aan de Halve Maanstraat in Oostkapelle. Toen ze het huis koch ten verkeerde het in deplorabele staat. „Maar we waren er allebei verliefd op." Ef Gemoderniseerde wo ning, dichtbij winkelcen trum en Westerschelde- dijk. Beneden: hal, keu ken en grote woonka mer. Eerste verdieping: twee grote slaapka mers, toilet en luxe bad kamer met douche Tweede verdieping: overloop, cv-ruimte en grote slaapkamer. 'Het leek eerst door Cecile Hubregsen Een steenworp afstand van het centrum. Een enorme achter tuin, grenzend aan een park. Vanuit het bad kijk je uit op de kerktoren. „Nils en ik zijn het nooit eens", vertelt Corné Ver hoeven, eigenaar van de wo ning aan de Halve Maanstraat in Oostkapel le. „We hebben allebei een andere smaak, maar we hebben een afspraak: als we alle bei een huis mooi vinden, kopen we het. En dat was zo bij dit huis, al stond het ruim een jaar leeg toen wij het kochten." „Sinds de bouw eind jaren zeventig, was er nooit wat aan gedaan," vertelt Nils Hen driks. „De staat van de woning was slecht", legt Richard de Waardt uit, eigenaar van met sel- en afbouwbedrijf De Waardt (www.metselenafbouwbedrijfde- waardt.nl). Hij pakte de grote verbouwing zelfstandig aan en knapte de woning van onder tot boven op. „De kozijnen waren rot. Op een plek kon je gewoon je hand er door steken." „Voor wij het kochten werd het huis ver huurd aan oude mensen", vertelt Nils. „Die moeten het enorm koud hebben gehad. Het tochtte overal." Corné knikt. „Er was schimmel door het vocht. Het was vrese lijk. De eerste keren dat we de openhaard aanstaken, hadden we meteen een schoor steenbrand door een kraaiennest." Waar om dan toch dit huis? „We waren er allebei verliefd op", antwoordt Corné. Nils knikt. „De berkenboom buiten herinnert aan prachtige vakanties in Noorwegen, waar he le berkenbossen stonden. Die boom was een van de redenen waarom het huis mij opviel. Wat de omgeving betreft hadden we nooit eerder naar Oostkapelle gekeken, maar het bevalt goed." Corné: „De koop was niet zomaar rond. We hebben wel zes keer heen en weer geboden voor we het eens waren over de prijs. Dat was ook een reden om dit huis te kopen: vanwege de staat van verval was het niet duur. Alles wat we er nog aan moesten doen om het bewoonbaar te maken, wilde ik van de prijs afhebben. Daar slaagde ik in. Voor de koop gesloten was, vroeg ik offertes op bij drie verschillende partijen. Vrienden hiel pen ons met kleine klussen en onderdak. Daar zijn we ze erg dankbaar voor, maar er moest meer gebeuren. Via een vriendin kwam ik bij Richard de Waardt terecht. Ik hoorde goede verhalen over de badkamer die hij bij haar perfect had verbouwd. Ik wilde hoe dan ook met een zelfstandige in zee, want ik vind direct contact erg belang rijk. Ik wil dat dingen goed gebeuren en als ik iets te vragen of te bespreken heb over de verbouwing, wil ik meteen degene aan de lijn die verantwoordelijk is voor de klus, niet een secretaresse die belooft dat ik nog wel eens terug word gebeld." „In overleg met Corné en Nils is er uitein delijk een hoop werk verzet", vertelt Ri chard. „Voor het huis bewoonbaar was, heb ik alle kozijnen vervangen. De ruit aan de voorkant is vernieuwd. De voordeur heeft nu ramen, maar was oorspronkelijk dicht." „De gang is nu veel lichter", zegt Corné te vreden. „Het leek voor de verbouwing wel een mausoleum." Richard: „Ik heb vloerverwarming aange legd, de gehele schoorsteen is vervangen. Ik heb alle muren beneden gestukadoord, een nieuwe keuken geplaatst, alle leidin gen vervangen van water, gas en elektrici teit, een nieuwe badkamer geplaatst, een lo ze ruimte omgebouwd tot cv kast, inbouw- kasten gemaakt in de slaapkamer en een dakkapel geplaatst aan de achterkant. Het hele huis is in etappes onder handen geno men en veel ruimer en efficiënter inge deeld. Behalve dat het onderhoudtechnisch noodzakelijk was, was het huis erg geda teerd." Corné: „Maar bepaalde originele ele menten hebben we bewust gehouden. We hebben het huis opgeknapt met een knip oog naar de jaren zeventig. Er zaten veel schrootjes in het huis op verschillende plaatsen. Dat hebben we terug laten ko men, onder meer in de dakkapel en de keu kenkasten. We hadden daarbij een strakke taakverdeling. Ik regelde de financiën, coör dinatie en planning. Ook knapte ik de tuin op en heb ik de kamers behangen. Nils nam het lakwerk voor zijn rekening en het design. Richard deed de rest van de verbou wing. We hadden alle vertrouwen in hem. Een groot deel van de verbouwing woon den we in het huis. Wel douchte ik een he le herfstmaand buiten onder de tuinslang. Zo lang duurde de badkamerverbouwing. Heerlijk om na zo'n koude buitendouche bij de open haard op te warmen. Echt een vakantiegevoel kreeg ik daarvan." Nils zag dat niet zitten. „Ik douchte bij vrienden. Veel te koud in de tuin." Corné: „Ik had vooraf veel zorgen over de hele klus. Richard gaf me het vertouwen dat het goed kwam en wist me steeds te overtuigen de rest ook aan te pakken. Ge lukkig maar, want het is erg mooi gewor den. We zijn heel tevreden. Nu gaan we er volop van genieten." De gedateerde woning van Corné en Nils aan de Halve Maanstraat in Oostkapelle is in etappes onder handen genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44