Proloog Ster ZLM Toer is op 12 juni in Goes Organisatie dreigt NK terug te geven Zwak Spurs mist Bale in Milaan FORMULE 1-KALENDER 2013 32 SPORT FORMULE 1 EE India EH Abu Dhabi EE Zuid-Korea EE Ver. Staten EE Japan EE Brazilië Australië Melbourne 17 maart B Maleisië Kuala Lumpur 24 maart China Shanghai D Bahrein Sakhir 21 april B Spanje Barcelona 12 mei E3 Monaco Monte Carlo 26 mei B Canada Montreal 9 juni Gr.-Brit Silverstone 30 juni El Duitsland Nürburgring 7 juli EI[ België Spa SE Italië Monza In Europa slechts eenderde van de races, kleinste aandeel ooit New Delhi 27 okt EE Singapore Marina Bay 22 sep Yas Marina 3 nov Yeongam 6 okt Austin 17 nov Suzuka 13 okt Sao Paulo 24 nov Ik begin er niet aan met de instelling: laten we eens een slecht jaar gaan hebben door Koen de Vries MIDDELBURG - Zeeland krijgt dit jaar niet alleen op zaterdag 2 juni tijdens de Ronde van Zeeland Seaports een grote hoeveelheid profwielrenners over de vloer. Tien dagen later, op woensdag 12 juni, komt er een wellicht nog sterker gezelschap in en om Goes in actie voor de proloog van de Ster ZLM Toer. Het is voor het eerst dat de wedstrijd in Zeeland een etappe plaats heeft. Hoofdsponsor ZLM heeft zijn hoofdkantoor in Goes. De Ster ZLM Toer wordt van 12 tot en met 16 juni gehouden en geldt voor veel renners als een pri ma voorbereiding op de Tour de France. Vorig jaar won toenmalig wereldkampioen Cavendish, een jaar eerder schreef de huidige we reldkampioen Philippe Gilbert de Ster op zijn naam. Over de deelnemers aan de editie van dit jaar is nog weinig bekend. Wel heeft een grote hoeveelheid World Tourteams interesse ge toond. Quick Step, de ploeg van door Patrick Delait KERKRADE - Het is nog onzeker of het NK wielrennen in juni opnieuw in Kerkrade wordt gehouden. Hoe wel de lokale organisatie een ak koord heeft met de landelijke stich ting NK wielrennen, dreigen finan ciële problemen roet in het eten te gooien. Als het NK-budget vóór 1 april niet is afgedekt, hakt voorzitter Wil Sijstermans van de lokale stichting de knoop door. „We zul len er alles aan doen om het NK in Kerkrade te houden. De regio kan zich met dit evenement ge weldig profileren. Maar we moe ten ook reëel zijn. Als we de finan ciering niet rond krijgen, houdt het op", aldus Sijstermans. Net als bij het WK wielrennen in Zuid-Limburg in 2012 laat het Limburgse bedrijfsleven het voor alsnog ook afweten bij het NK. De steun van de gemeente Kerk rade en de provincie zijn bij lange na niet genoeg om het benodigde budget van ongeveer 3,5 ton te dekken. „We hebben sowieso al een lager budget dan vorig jaar. Toen hadden we vier ton, dat gaan we nu niet redden. We heb ben het geluk dat we vorig jaar een aantal tweejarige contracten hebben afgesloten. Ik blijf posi tief, maar over twee weken moe ten we wel zekerheid hebben", houdt hij een slag om de arm. Cavendish, heeft inmiddels inge schreven. Start en finish van de proloog zijn op de Grote Markt. De eerste renner vertrekt om 18.00 uur. Het parkoers, uitgezet door oud-prof Kees Bal, heeft een leng te van bijna acht kilometer. Hoe de route precies loopt, wordt later bekendgemaakt. Eerst moet de ge meente Goes zijn goedkeuring ge ven en moeten omwonenden in kennis worden gesteld. Hoe de volgende etappes van de Ster ZLM Toer (de voormalige Ster Elektrotoer) lopen, is ook nog niet precies bekend. Er is een etappe door de Limburgse heu vels met start en finish in Buch- ten. Een etappe door de Belgische Ardennen is ook al gepland. De or ganisatie hoopt verder nog twee etappes door Brabant te laten lo pen. Zeker is dat de etappe na de proloog niet in Zeeland begint. Op 30 augustus komen de profs voor de derde keer in Zeeland. Ze doorkruisen de provincie tijdens de World Ports Classic in hun rit van Rotterdam naar Antwerpen. infographic GN, DPd I bron FIA Lewis Hamilton Esteban Cambiasso schreeuwt het uit na de 3-0. Het bleek niet vol doende voor Inter. door Geert Langendorff NIJMEGEN - De galavoorstelling op White Hart Lane van vorige week schiep verplichtingen. Internaziona- le moest gisteren iets rechtzetten voor eigen publiek om zich te reha biliteren na de vernedering in het eerste duel in de achtst finales van de Europa League. Tottenham Hot spur denderde daar over de ploeg uit Milaan heen (3-0). Die voor sprong bleek in de return net ge noeg voor een plek in de volgende ronde (4-1). Een spandoek in Stadio Giuseppe Meazza sprak tot de verbeelding. 'Paus Franciscus, geef ons een eer ste wonder', stond er opgekalkt in slordig schrift. De oproep plaatste de wedstrijd in het juiste perspec tief. Inter kon op basis van de af straffing in Londen louter hopen op een mirakel van bijbelse pro porties. Zo weinig in te brengen had de formatie, leunend op een kern van Zuid-Amerikanen. Twee zaken gaven vooraf echter aan, dat ook zonder goddelijke in terventie het een en ander te ha len viel. Zo kon manager André Villas-Boas niet beschikken over de geschorst Gareth Bale. Aan de hand van de Welshmen nestelde Tottenham zich tussen de groot machten in de Premier League. Met hem op het veld krijgt de ploeg iets speciaals. Zonder hem moet het elftal zijn klasse com penseren met werklust. Daarbij Rubin Kazan-Levante 2-0 (0-0, 0-0, Rubin Kazan wint na verlenging); Zenit-FC Basel 1-0 (1-0); Bor- deaux-Benfica 2-3 (0-1); Chel- sea-Steaua Boekarest 3-1 (1-1); Fe- nerbahce-Viktoria Plzen 1-1 (1-0); miste Villas-Boas enkele voorna me krachten, onder wie Clint Dempsey, door blessures. Gemak zucht lag op de loer en Inter hield rekening met een dergelijke hou ding. De thuisploeg begon fu rieus, leidde na zeven minuten al met 1-0 (kopbal Cassano) en zag het gebrek aan scherpte waarmee Tottenham begon niet verdwij nen na de vroege goal. Kon Inter voor een stunt zorgen? Het leek er wel op. Kort na rust passeerde uitblinker Palacio na een steekpass van Cassano op Lazio Roma-Stuttgart 3-1 (2-0); Newcastle United-Anzji 1-0 (0-0). Naar kwartfinales: Rubin Kazan, FC Basel, Tottenham Hotspur, La zio Roma, Benfica, Newcastle, Chel sea en Fenerbahce. fraaie wijze keeper Brad Friedel (2-0). De aangever zorgde een kwartier voor tijd indirect voor de gelijkmaker, bezien over twee wedstrijden. Gallas werkte een vrije trap van Cassano ongelukkig over zijn eigen doellijn (3-0). Tottenham wankelde en mocht blij zijn in de verlenging een her kansing te krijgen. Eén flits van Dembélé was voldoende. Een vlammend schot kwam via de vuisten van doelman Samir Han- danovic voor de voeten van spits Emmanuel Adebayor, die vallend 3-1 maakte. Het geloof ebde even weg bij In- ter, dat twee keer moest scoren. Totdat Cassano invaller Ricardo Alvarez in stelling bracht (4-1). Opnieuw wankelde Spurs. Het hield net aan stand en schaarde zich bij de laatste acht ploegen in de Europa League, in de weten schap zonder Bale niet meer dan een doorsnee team te zijn. ACHTSTE FINALES EUROPA LEAGUE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32