15000 Kleding, eten, fietsen en rollators voor Roemenië Boek over werk aan Z-Vlaamse kuststrook 577 kras.nl 26 WALCHEREN B en W van Middelburg noemen een onderzoek naar gemeentelijke communicatie 'niet representatief. VOORJAARSACTIES NOORSE FJORDEN ZUIDWEST EUROPA BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm 8-/H-daagse zeecruises per luxe MSC Opera**** INCLUSIEF i Populaire routes: nü tot wel 280 in prijs verlaagd! roept weer irritatie op College door Theo Giele middelburg - Het stof rond de aanvankelijk afwijzende reactie van het Middelburgse college op het Rekenkamerrapport Water park Veerse Meer is amper neerge daald, of B en W schoffelen een rapport over de wijze waarop de gemeente met burgers communi ceert onderuit. Vijftienduizend euro spendeerde de raadswerkgroep gemeentelijke communicatie aan het onderzoek, dat werd uitgevoerd door Gras- stek Consultancy Research. Dat bureau interviewde de afdelings hoofden en achttien burgers die (negatieve) ervaringen met de ge meente hebben gehad. Het onder zoek leidde tot twee hoofdconclu sies: de hokjesgeest tussen ge meentelijke afdelingen moet wor den bestreden en de gemeente moet inwoners serieus nemen. De raadswerkgroep heeft een voorstel opgesteld om de commu nicatie met de burger te verbete ren. Eén van de voorstellen is om een gemakkelijk toegankelijke klachtenprocedure in het leven te roepen. Met dat voorstel kunnen B en W leven, schrijven ze in een reactie. Maar het college plaatst ook de kanttekening het rapport niet representatief te vinden. 'Wij vinden dat door de onderzoeks- methodiek en daarbinnen de keu ze voor - een zeer beperkt aantal - deelnemers, waaronder enkelen die in een langdurig (juridisch) ge schil met de gemeente zijn ver wikkeld, aan de groepsdiscussies (te) algemeen geformuleerde con clusies worden getrokken.' Het rapport geeft dan ook geen in zicht in de omvang van het com municatieprobleem, schrijft het college in een reactie. Het onderzoek van de raadswerk groep naar de communicatie van de gemeente Middelburg kostte 15.000 euro. Het werd uitgevoerd door Gras- stek Consultancy Research. In feite doen B en W daarmee het rapport af als waardeloos, zegt Willemien Treurniet, die namens de Christenunie in de raadswerk groep zit. „Net als bij het Rekenka merrapport schiet het college met een in het defensief in plaats van het rapport ter harte te nemen en het als een handreiking voor ver betering te zien." De raadswerkgroep verwerpt de stelling van het college dat het on derzoek geen goed beeld geeft: Treurniet: „De werkgroep heeft bewust gekozen voor een kwalita tief onderzoek en herkent het beeld dat uit het onderzoek komt. De werkgroep roept het college op met een positieve insteek te ko men." Vrijwilligers van de stichting Vrienden van Tinca beladen een vrachtwagen van het stadje Tinca in het noordwesten van Roemenië, foto Lex de Meester door Maurits Sep vrouwenpolder - Al een jaar of dertig rijdt een groep Walchenaren jaarlijks naar Roemenië om met hulpgoederen het leven van de in woners van het stadje Tinca wat te verbeteren. Donderdag is opnieuw een vrachtwagen tot de nok toe ge vuld met pakketten kleding, voed sel, schoolborden, fietsen en zelfs rollators: 90 kuub vol hulpgoede ren. Morgen vertrekt de vrachtwagen naar Tinca, dat op de grens met Hongarije ligt Zaterdag vertrek ken ook vier medewerkers van de stichting om alle spullen de ko mende week uit te delen. „We hebben 230 voedselpakketten: rijst, suiker, macaroni, jam, stroop, slaolie, zeep, lucifers, kaar sen. Dus we kunnen in ieder ge val 230 gezinnen helpen. Ze krij gen ook groentezaden en een zak pootaardappelen", vertelt Bram Schout, secretaris van de stich ting Vrienden van Tinca. Elk voor jaar én najaar gaat een vrachtwa gen vol spullen naar Roemenië. Had de stichting vroeger nog wel eens problemen bij het passeren van de Roemeense grens, tegen woordig gaat dat volgens Schout vrij gemakkelijk. „Onze mensen die er nu heen gaan, blijven een week om alle spullen uit te delen met hulpgoederen voor de inwoners en de schoolborden te monteren. Volgende week zaterdag komen ze weer terug." door Martijn de Koning BRESKENS - „Dit boek schrijven was een goed excuus om zo vaak moge lijk naar de kust te gaan." Jan Jan sen, schrijver van het boek De Kust is Veilig, zegt het met een glim lach. Maar er zit een kern van waar heid in: het boek komt immers voort uit de liefde van makers Jan lansen en fotograaf Peter Verdur- men voor strand en zee. De Kust is Veilig gaat over het kustversterkingswerk dat het wa terschap Scheldestromen sinds 2008 uitvoert aan de kust van West- Zeeuws-Vlaanderen: eerst tussen Groede en Nieuwvliet, daarna bij de Herdijkte Zwarte Polder bij Nieuwvliet en, het afge lopen jaar, rond het Veerplein in Breskens. Rode draad in het boek is een beeldend, chronologisch verslag van Jan Jansen, die met grote re gelmaat het werk bij Groede en Nieuwvliet heeft bezocht: van de verplaatsing van een drietal strandpaviljoens en het verbre den van de duinen tot en met het aanplanten van het nieuwe land schap met helmgras en rijshout. Jan Jansen en Peter Verdurmen, die in het verleden al vaker sa men werk hebben uitgebracht, fo cussen in het boek De Kust is Vei lig vooral op de mensen achter het werk. „Bezoekers van het strand vinden het allemaal zo gewoon: een breed strand met sterke dijken of duinen erachter. Maar dat is het natuurlijk niet", gaf Verdurmen aan. Peter Verdurmen: „Als Hansje Brinker een standbeeld krijgt om dat hij zijn vinger in een gat in de dijk stak, dan verdienen de men sen die nu voor een sterke kust zorgen dat eigenlijk ook." Het boek De Kust is Veilig, dat een op lage kent van duizend exemplaren, is vanaf morgen (zaterdag) te koop bij verschillende Zeeuwse boekhandels. De prijs is vijftien euro. l/ 7-/10 nachten cruise alle maaltijden aan boord havengelden -mr 1 z f m ïït 1 W^3SU'"'-- MSG OpeM B Flaf GRANDIOOS CRUISENIEUWS! De populaire routes vanuit IJmuiden naar Noorwegen Zuidwest Europa zijn nü fors in prijs verlaagd. U kunt nü al mee op een van deze afvaarten vanaf slechts 599! Dit is de kans om kennis te maken met de Noorse natuur en cultuur óf het mooiste van Zuidwest Europa. Nergens voordeliger, profiteer direct! Vol=vol! CRUISE PER MSC OPERA* Dit luxueuze schip is van alle gemakken voorzien en beschikt over restaurants, bars, zwembaden, een theater, casino en sportfaciliteiten. Klantenbeoordeling een 7.6! waarom zou je meer betalen IJMUIDEN NAAR NOORSE FJORDEN v.a. 599 Dag 1-2: inscheping IJmuiden, start cruise. Dag 2 op zee. Dag 3: het beroemde Flêm aan het prachtige Aurlandsfjord. Dag 4-5: het charmante Stavanger en de Noorse hoofdstad Oslo. Dag 6-7: naar Southampton, opt. naar Stonehenge of Londen. Dag 8: ontscheping in IJmuiden, u reist zelf naar huis. IJMUIDEN NAAR ZUIDWEST EUROPA v.a. 799 Dag 1-2: inscheping IJmuiden. Dag 2 kanaaleiland Guernsey. Dag 3-5: op zee. Vigo, nabij Santiago de Compostella en Lissabon. Dag 6-7: op zee, dag in Bilbao met het Guggenheim Museum. Dag 8-9: naar Le Havre, optioneel naar Parijs of Mont St. Michel. Dag 10-11: Southampton, fac. naar Londen. Ontscheping Umuiden. Binnenhut Zeezichthut Balkonhut Mei. 19-26 v.a. 599 v.a. 699 v.a. €899 Juni 2-9-16-23-30 v.a. 599 v.a. 699 v.a7€ 899 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonshut Zie www.kras.nl/32913 Binnenhut Zeezichthut Balkonhut Aug. 6-16 v.a. €999 v.a. 1229 v.a. 1399 Sep. 5-15 v.a. 799 v.a. 999 v.a. €1199 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonshut Zie www.kras.nl/32919 /fS; Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26