Brand legt oude pastorie in de as Vlissingen moet schade Fonteyne herberekenen WALCHEREN 27 Nu 3 maanden korting op Alles-in één Standaard met Interactieve TV Jaarvergadering dorpsraad in Couburg Misa Criolla in Onze Lieve Vrouwekerk Verkoop van kleding voor project Togo Explosief blijkt lichtkogel te zijn Nieuw groen voor Paauwenburg Vlijt en Volharding houdt boekenmarkt TV-kijkert zoals het jou uitkomt met Interactieve TV Overal ir\ huis tv-kijken op je laptop, tablet of smartphone Met een druk op de knop een programma even op pauze zetten Op 2 tv's tegelijk programma's opnemen tot maar liefst 200 uur kpn.com kpn winkel 0800 0115 DONDERDAG 14 MAART 2013 De vlammen slaan uit het dak van de voormalige pastorie. De naastgelegen kerk bleef gespaard, foto Leo Adriaansen door Rob Paardekam oud-vossemeer - De voormalige pastorie aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer is woensdag door brand grotendeels verwoest. Even werd gevreesd dat het vuur zou overslaan naar de naastgelegen rooms-katholieke kerk, maar die bleef gespaard. De brand werd rond zeven uur ontdekt door een bewoner van het monumentale pand. Toen het hem zelf niet lukte het vuur te do ven, werden de hulpdiensten ge alarmeerd. Omdat er veel rook vrijkwam, adviseerde de brand weer inwoners van Oud-Vosse- meer om ramen en deuren geslo ten te houden. Toen bleek dat aan de voormalige pastorie weinig meer te redden was, zette de brandweer alles op alles om het vuur niet over te laten slaan naar de rooms-katholieke kerk. Tussen beide gebouwen zit een brand gang van een meter breed. Emmy Geluk van het parochiebe stuur zegt dat ze zich best zorgen heeft gemaakt. „We hebben ons direct afgevraagd wat de meest waardevolle spullen in de kerk zijn, zodat we konden proberen die in veiligheid te brengen." Als eerste werden de doop,- huwe lijks- en geboorteregisters elders ondergebracht. Daarna zijn de waardevolle beelden uit de kerst stal, die op de zolder stonden, in veiligheid gebracht. „Daarbij zijn we ontzettend goed geholpen door mensen die stonden te kij ken", aldus Geluk. „We hebben maar één keer om hulp hoeven vragen. Er stonden meteen vijf tien mensen binnen. Door in een soort rij te gaan staan en de beel den aan elkaar door te geven, heb ben we ze snel naar een veilige plek kunnen brengen." Uiteindelijk viel de schade aan de kerk mee. „We hebben wat water schade en het stinkt", zegt Geluk. „Dat is niets vergeleken bij het leed dat de bewoners van de pas torie nu ervaren." KOUDEKERKE De dorpsraad van Koudekerke houdt dinsdag 19 maart de jaar vergadering in De Couburg in Koudekerke. De openbare ver gadering begint om 20.00 uur, inloop vanaf 19.15 uur. Op de agenda het jaar- en financieel verslag, vooruitblik op het boek Koudekerke in de Twee de Wereldoorlog en een presen tatie door P. Kesteloo van brandweerpost Koudekerke. VLISSINGEN Ter gelegenheid van Palmpa sen is zondag 24 maart om 13.00 uur een Misa Criolla in de Onze Lieve Vrouwekerk aan de Singel in Vlissingen. Er is een enthousiast koor aanwezig, dat voor de Latijns-Amerikaanse sfeer zorgt. De Misa Criolla is tweetalig. Alles is ook nog te volgen met een boekje. www.misacriollazeeland.nl MIDDELBURG In de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat is vandaag een presentatie van hun twee dehandse kleding. De presenta tie is van 10.00 uur tot 11.00 uur, de deuren gaan open om 9.30 uur. Na afloop kan de kle ding gekocht worden in één van de zalen. De opbrengst gaat naar een project: het hel pen financieren van een nieuw te bouwen ziekenhuis in Togo. WEMELDINGE Het explosief dat maandag werd gevonden op een bouw plaats in Wemelding blijkt een lichtkogel uit de Eerste Wereld oorlog te zijn. De kogel is afkomstig van lucht afweergeschut dat werd ge bruikt om open vlakten in het licht te zetten. Volgens de ge meente is het explosief dins dag op een speciale plofplaats vernietigd. VLISSINGEN De gemeente Vlissingen begint deze week met het planten van duizenden nieuwe struiken in Paauwenburg. Het gaat om on geveer 30.000 sierheesters, waaronder veel bloeiende soor ten. Vorig jaar zijn er op veel plaatsen in Paauwenburg strui ken verwijderd. De plantvak- ken zijn één seizoen kaal geble ven zodat (wortel-)onkruiden bestreden konden worden. OOST-SOUBURG De Souburgse muziekvereni ging Vlijt en Volharding houdt ook dit jaar weer haar traditio nele boekenmarkt. Naast de ve le boeken zijn er ook weer lp's, cd's en (kinder)bordspelen te koop. De Boekenmarkt vindt plaats op zaterdag 16 maart van 10 uur tot 15 uur in verenigings gebouw de Blazer aan de Rit- themsestraat 45 in Oost-Sou burg door Jan van Ommen DEN HAAG - De gemeente Vlissin gen mag van de Raad van State best kijken naar de jaarcijfers van de concerns om de schade van Fon- teyneproject voor de individuele winkels van Zeeman en Marskra mer vast te stellen. Zeeman en het Blokkerconcern, eigenaar van Marskramer, meen den dat de gemeente Vlissingen voor het bepalen van de hoogte van de planschade- en nadeelcom pensatie alleen naar de omzetten van de individuele winkels in het centrum van Vlissingen mocht kijken. De aan de Lange Zelke ge vestigde winkels draaiden slecht tijdens het Fonteynebouwproject, waarbij het gehele winkelcen trum van Vlissingen op de schop ging. De bouw van de Fonteyne begon in 2004. De allerlaatste bouwvakker vertrok drie jaar la ter. Eind 2007 waren de bouwacti viteiten voorbij. Sindsdien is de gemeente Vlissin gen overspoeld door schadeclaims van een groot aantal winkeliers. De Raad van State heeft al enkele uitspraken gedaan in een aantal schadezaken. Maar elke situatie en winkel is anders. Zo wilde de gemeente de Marskra mer en Zeeman de omzetdaling van de vestigingen in het cen trum van Vlissingen niet vergoe den, omdat ze de omzet- en winstschade afzette tegen de tota le omzet en winst van het totale concern. In het geval van de Mars kramer stelt de Raad van State dat Vlissingen ten onrechte naar de cijfers van het moederconcern Blokker heeft gekeken. De gemeente Vlissingen moet van de Raad van State opnieuw een schadeberekening maken en daarbij kijken naar de winst- en verliescijfers van alleen De Mars kramerketen en niet van het hele Blokkerconcern. Dat scheelt al weer iets, maar de vraag is of de verliezen van de winkel in Vlissin gen niet weg zullen vallen tegen de resultaten van alle Marskramer winkels in Nederland. Voor Zeeman geldt dat de ge meente is vergeten het jaar 2004 mee te nemen in de berekening. Toen verminderde de bereikbaar heid van de winkel al. Wel mocht de gemeente Vlissingen naar jaar cijfers van Zeeman kijken, maar dan alleen naar cijfers van alle winkels in Nederland. De gemeente Vlissingen moet de nieuwe schadeberekeningen bin nen twaalf weken naar de Raad van State opsturen. Met die be drijfsgegevens in de hand zal het rechtscollege uitspraak doen. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7