VC Vlissingen wil Ruud Pennings terug als trainer SPORT 35' KRISKRAS In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, be- stuurders, trainers of vrijwilli gers die een verhaal waard [zijn. In de rubriek 'Kriskras loor Zeeuws-Vlaanderen' \vorden zij in de schijnwer pers gezet. Vandaag deel 93: nelervereniging Zeeuws- Vlaanderen. DONDERDAG 14 MAART 2013 ielerdub staat op keerpunt 'jor René van Stee loEWACHT - Ambities waren er fe voorbije jaren volop bij Wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen ÏWVZ). Het streven was om dit (seizoen met een elite/belofte- Éploeg aan de start te verschijnen. FVan die plannen kwam niks te- i recht. Ronny Versluijs uit Zuidzande was de grote animator achter de reanimatie van de elite/belofte ploeg van WVZ. Hij slaagde er niet in om de boel op gang te krij gen. „Ik was er heilig van over tuigd dat mijn plannen kans van slagen hadden. Maar dan moest wel iedereen mee willen. Ik kreeg het idee dat ik aan een dood paard trok. En dan houdt het op een gegeven moment op. Jammer, maar het is niet anders", zegt hij daarover. Secretaris Benny Borgt van WVZ betreurt dat het zo is gelopen. En hoewel met name op organisato risch vlak belangrijke stappen die nen te worden gezet, is hij toch niet al te somber over hoe het reilt en zeilt bij de club. „Het uit spreken van bepaalde ambities is nooit verkeerd. Alleen moeten die wel stroken met de werkelijkheid. Er zijn de laatste jaren inderdaad jonge jongens toegestroomd. Maar dat is een ander verhaal dan een elite/belofteploeg in competi tie brengen. Net zoals de aanwas van onderop gering is", vertelt de 66-jarige inwoner van Koewacht. Borgt legt liever de focus waar Secretaris Benny Borgt van Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen betreurt het dat er geen elite/belofteploeg is gekomen, foto Mark Neelemans WVZ wel voor staat. „Onze doel stelling is om mensen de moge lijkheid te bieden om te wielren nen. En daar slagen we nog altijd prima in. Als ik zie wat we met een relatief kleine vereniging alle maal totstandbrengen, valt het volgens mij allemaal wel mee." WVZ telt 83 leden, onder wie 36 licentiehouders binnen de club en vijftien erbuiten. De laatste ca tegorie rijdt voor andere clubs, waaronder Arrow Cycling uit Clinge, Meetjesland of het Waas land, maar is nog wel verbonden aan WVZ. „Waar nodig of ge wenst zoeken we de samenwer king. Zo wilde Arrow graag een elite/belofteploeg oprichten. Daar hadden ze nog een aantal renners en licenties voor nodig. Daardoor hebben jongens zoals Elroy Schut en Peter Blok nu bij hen onder dak gevonden. En dat is prima. Want wie zijn wij om daar geen medewerking aan te verlenen? Vaak moeten jongens ook ergens anders heen om zich verder te ontwikkelen, omdat de mogelijk heden in de streek domweg be perkt zijn. Niet leuk 'voor ons, maar wel realiteit." Verder levert WVZ diverse juryle den voor KNWU-koersen, is de club nauw betrokken bij diverse wielercomités in de streek (waar onder de Wim Hendriks Trofee en de Ronde van Sint-Jansteen) en rijdt het vrouwenteam Endura Lady Force onder Zeeuws-Vlaam- se vlag. Bovendien rijdt ook de vi sueel gehandicapte Hennie Kotvis voor WVZ en bloeit de tak van tien ID-renners, één van de grote sportliefdes van Borgt. Hij raakte bij het ID-wielrennen betrokken via De Tragel in Clinge. Hoogte punten zijn de deelnames aan de Special Olympics in 2007 in Shanghai en in 2011 in Athene. Renners en rensters die acte de présence gaven, waren Tonny Hoogstrate, Irma van Duyn, Joan- nathan Duinkerke, Marco van de Bogaart, Peter Jahn, Luciën van Hooteghem en Jacqueline de Lan ge. „Heel mooi en ook sportief ge zien heel succesvolle happe nings", zegt Borgt, in het verle den ook turntrainer in zijn woon plaats, over de avonturen op de Special Olympics. „Zo waren we in Shanghai goed voor zes medail les. Daar liepen we anderhalf op één. In Athene deden we het nog beter. Daar haalden we twaalf me dailles, een gemiddelde van twee op één." Borgt traint samen met de andere begeleiders Jan de Jonge, Willy Maas, Jack Cleve en Henk Vonk wekelijks met de ID-renners. En daaraan beleven hijzelf en de groep enorm veel plezier. Ook maakt de Oost-Zeeuws-Vlaming zelf nog de nodige kilometers op de mountainbike en de koersfiets. Verder slokt WVZ uiteraard de nodige tijd op. Ook dat doet Borgt met veel plezier, maar er zijn gren zen. Zo bestaat het bestuur naast hemzelf uit voorzitter Frank van Oirschot en penningmeester Etiënne de Brouwer. „En dat is wat weinig. Vers bloed is dus echt hard nodig. Want als er een te be perkt aantal mensen beschikbaar is om de boel draaiende te hou- den, moeten we toch eens ernstig nadenken over wat we in de toe komst nog allemaal willen en kunnen." door jan Dagevos VLISSINGEN - Ruud Pennings staat hoog op het verlanglijstje bij de voetbalvereniging Vlissingen. De club ziet in hem de ideale opvolger van trainer Karl Vergouwen, die er aan het eind van het seizoen mee stopt bij de zondag-eersteklasser. Pennings was al eerder werkzaam bij VC Vlissingen. Hij was er trai ner van het seizoen 2001/2002 tot en met het seizoen 2009/2010. In die periode leidde hij de club van de vierde naar de eerste klasse. Pennings weet dat hij in beeld is bij VC Vlissingen, maar heeft nog geen officieel gesprek gehad met de leiding van de club. Een obsta kel zou zijn doorlopende contract bij Zeelandia Middelburg kunnen zijn. Pennings is bij die club bezig aan zijn eerste seizoen en ligt daarna ook nog twee seizoenen vast. Behalve hoofdtrainer is Pen nings bij Zeelandia Middelburg ook hoofd opleidingen. „Wij zijn zeer tevreden over Ruud Pennings", zegt inte rim-voorzitter Piet van der Maas van Zeelandia Middelburg. „Ko mende donderdag praten we met Ruud over volgend seizoen. Dat is een overleg dat al lang gepland was hoor. Wij willen dolgraag met hem verder. Bovendien heb ben we gewoon een driejarig con tract met hem en daar houden we hem aan." In die verbintenis is destijds wel een clausule opgenomen. Dat be tekent dat Pennings bij positiever betering onder zijn contract uit zou kunnen. „Maar dan hebben we het wel over een topklasser of hoofdklasser", zegt Van der Maas. VC Vlissingen is momenteel ac tief in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Pennings heeft afgelopen week de interim-voorzitter zelf ingelicht over de belangstelling van de buurman. Van het bestuur van VC Vlissingen daarentegen ver nam Zeelandia Middelburg niets. Van der Maas: „Ruud is een goede trainer en ik snap dat de clubs in Zeeland hem graag willen heb ben, maar hij heeft nu eenmaal een contract bij ons. Natuurlijk, als zoiets voorbij komt, geeft dat onrust en dat is niet wenselijk. Maar ik kan natuurlijk niemand verbieden om met iemand anders te praten." Overigens is naast Pennings ook Koos Waslander in beeld bij VC Vlissingen. Waslander is nu nog actief als trainer bij Jong Ambon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63