Bij Club Casco in Wemeldinge kan iedereen terecht Nog geen datum voor onderzoek naar toekomst van schouwburg Vier Zeeuwse bands bij laatste ronde Spectra 26 BEVELANDEN en THOLEN Herstructurering wijk West gaat misschien toch door nu Stadlander miljoenen euro's zal investeren. project in Smerdiek Hoop voor door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Woningcor poratie Stadlander investeert de komende tien jaar veertig miljoen euro per jaar in plannen op het ge bied van volkshuisvesting. Daar mee groeit de kans dat het project Sint-Maartensdijk West toch door kan gaan. De keuze van de Thools/West- Brabantse corporatie om veertig miljoen euro per jaar te investe ren is opmerkelijk. Onlangs gaf Stadlander nog aan geen finan ciële ruimte meer te hebben voor nieuwe plannen als de verhuur- dershefïing van het rijk doorgaat. Die heffing kost corporaties mil joenen euro's. Daar komt nog bij dat Stadlander bij moet dragen aan het redden van noodlijdende corporaties. Deze verliezen wor den slechts deels gecompenseerd door de inkomensafhankelijke huurverhoging die Stadlander, net als andere corporaties, mag doorvoeren. Desondanks kiest Stadlander er nu toch voor om flink te gaan in vesteren. Om dat te kunnen doen moeten ook minder leuke maatre gelen worden getroffen. Zo zullen bij de corporatie 18 tot 24 voltijds- banen verdwijnen. „Veel corpora ties kiezen ervoor om minder te investeren, zodat ze de werkgele genheid binnen de eigen organisa tie op peil kunnen houden", zegt woordvoerder Bert Jansen van Stadlander. „Wij maken een ande re keuze. Het uitvoeren van plan nen op het gebied van volkshuis vesting is immers onze taak, niet het behouden van werkgelegen heid voor onszelf." Jansen kan niet uitsluiten dat er gedwongen ontslagen vallen. Toen Stadlander twee jaar gele den ontstond na de fusie van drie kleinere corporaties zijn al veel oudere werknemers met een rege ling vertrokken. Die mogelijkheid kan nu dus niet meer op grote schaal worden gebruikt. Overigens denkt Stadlander ook geld te kunnen besparen door op een andere manier opdrachten te verstrekken aan bijvoorbeeld aan nemers. Door het maken van dui delijke afspraken wil de corpora- 40 Zoveel miljoen euro per jaar wil wo ningcorporatie Stadlander de komen de tien jaar investeren in projecten op het gebied van volkshuisvesting. Dat is een opmerkelijke keuze. tie achteraf niet meer voor finan ciële verrassingen komen te staan. Stadlander zegt door de jaarlijkse investering van 40 miljoen euro zo'n 400 bouwvakkers aan het werk te houden. Daarnaast wordt in de periode tot 2020 ook nog 75 miljoen euro uit getrokken voor investeringen in duurzaamheid en het reguliere onderhoud aan woningen. Dat Stadlander flink gaat investe ren, vergroot de kans dat het pro ject Sint-Maartensdijk West toch kan worden uitgevoerd, al kan Jan sen dat niet met zekerheid zeg gen. Definitieve besluiten vallen later. „Maar het is onze intentie al le bestaande plannen uit te voe ren." De kans dat Stadlander in Sint-Annaland een woonzorgcen trum gaat bouwen, is er ook niet kleiner op geworden. door Luc Oggel WEMELDINGE - Het klinkt wat onge zellig, maar schijn bedriegt. De nieuwe horecagelegenheid Club Casco wil juist bruisen, zegt uitba ter Peter Hoondert. Vrijdag opent profwielrenner Johnny Hoogerland de zaak. Op zich niet vreemd, want Hoon dert verdiende van 1986 tot 1990 ook zijn geld ook met wielrennen (bij PDM) en hij is goed bevriend met Hoogerland. Na zijn wieier- carrière runde Hoondert achttien jaar lang een slagerij in 's-Heer Arendskerke, maar hij was toe aan een nieuwe uitdaging en de slagerij anderhalfjaar geleden ver kocht. „We hebben eerst nog een bed and breakfast gehad in de Bel gische Ardennen, maar dat was toch te ver weg van onze familie. Toen kwamen we dit tegen." Club Casco is gevestigd het appar tementencomplex Residence de Weumelinghe, pal aan de Ooster- schelde. Een toplocatie voor een horecagelegenheid, want er ko men vele duikers, wandelaars fies- ters én wielrenners voorbij. Vol gens Hoondert is Club Casco voor iedereen. „We zijn gewoon een leuke eetgelegenheid, waar je voor een aardige prijs een lekker stuk vlees of iets anders kunt eten, maar ook terecht kunt voor een lunch of alleen een kop kof fie." 's Avonds gaan de tafels en steoeln aan de kant en verandert Club Casco in een hippe uitgaans gelegenheid waar gedanst kan worden. Het interieur is strak en modern, afgewisseld met ruwe bouwmate rialen. Casco dus, maar door mid del van sfeerverlichting is de uit straling aan te passen aan elke ge legenheid. Het wielerverleden van Hoondert en zijn liefde voor de sport komt ook tot uiting, zo hangt de bolletjestrui van Johnny Hoogerland uit de Tour de France van 2011 aan de muur, evenals reli kwieën van andere Zeeuwse wie- lerhelden Jo de Roo, Jan Raas en Cees Priem. Behalve Hoondert zitten en ook zijn dochters in de vof en daar naast is er een kok in dienst. „Ik heb wel verstand van vlees, maar in de potten en pannen ben ik iets minder thuis", lacht hij. Natuurlijk weet Hoondert dat de horeca een flinke douw heeft ge kregen door de crisis en dat hij in een lastige tijd begint. Toch ziet hij het helemaal zitten. „Ik ben er van overtuigd dat je met goede Het team van Club Casco, met in h producten en service succesvol kunt zijn, zeker op zo'n fraaie lo catie." Club Casco gaat vrijdag officieel midden eigenaar Peter Hoondert. foto van start met een speciaal ope ningsmenu: een mosterdsoepje op Zeeuwse wijze vooraf en daar na een gegrilde zalmfilet met een echteld Jansen zachte dillesaus of ossehaasfilet met een rode wijnsaus. www.clubcasco.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Het is nog niet dui delijk wanneer het onderzoek naar de toekomst van de Stadsschouw burg in Middelburg kan worden af gerond. De gemeenteraad kreeg in decem ber een voorstel hiervoor op tafel, maar hakte pas afgelopen maan dag de knoop door. De opdracht is om twee varianten te onderzoe ken: sloop en nieuwbouw op de zelfde plaats of verbouwing van het huidige gebouw aan het Mo lenwater. Dat betekent dat het college van burgemeester en wethouders kun nen nu pas op zoek naar een bu reau dat het onderzoek kan uit voeren. Het is daarom ook nog niet duidelijk wanneer het onder zoek af is. De raadsvergadering van april, zoals in december nog de bedoeling was, is in elk geval onhaalbaar. Wethouder Saskia Szarafinski kan ook nog geen exac te datum noemen waarop het on derzoek zal zijn afgerond. Thea ter-ondernemers Frans Lievens, die in 2011 de exploitatie van de Stadsschouwburg overnam, zal nauw betrokken worden bij het onderzoek. In het onderzoek wordt ook het parkeren rond de schouwburg meegenomen, aldus Szarafinski. Dat geldt ook voor de toekomst van het Molenwaterpark. Om alle plannen uit te voeren is nog een bedrag van 13,8 miljoen euro beschikbaar. Voor dat geld moet een nieuw of verbouwd theater met 600 stoe len worden gerealiseerd en er moet ook gekeken worden naar de mogelijkheden van een buiten podium. Een van de vragen die voorligt is of er een tijdelijke theatervoorzie ning komt voor de periode dat de schouwburg aan het Molenwater niet gebruikt kan worden. OVEZANDE - Spectra heeft nog één voorronde met nieuwe jonge bands te gaan. Dat gebeurt mor genavond in Popcentrum De Klomp in Ovezande. Vier bands presenteren zich die avond. Voor alle bands zijn er tips en adviezen van een deskundige jury. Die kiest ook een act die naar de finale mag op zaterdag 13 april. Ook het publiek kan een fa voriet kiezen. Tijdens het tellen van de stemmen en het jurybe raad treedt de nieuwe Nederland se band The Dirty Daddies op. De ze zevenkoppige band bestaat uit leden van Destine, The Hot Ste wards, Monomania en Dear- world. Ze rijgen hits uit verschil lende perioden en muziekgenres in een razend tempo aan elkaar. De deelnemende bands aan deze voorronde zijn Paper Plane uit Walcheren met alternatieve pop, de poppunk band The Fictionals en Pevis met dansbare rock, beide uit Zeeuws-Vlaanderen en de nieuwe Zuidbevelandse rock en metal formatie Project. Op The Fictionals na debuteren de bands op het podium in Ovezxande. De avond begint om 20.00 uur. Entree bedraagt 5 euro. www.jongerenraadborsele.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54