Niet ons soort mensen Recordaantal dj's bij voorrondes Beachboom 'Plannen Delta met Attero nog niet concreet' Scheepsbouw en visserij uit oude tijden in beeld SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Reint Laan droomde als klein jochie van piloot worden. Zijn advies: 'Als je wilt vliegen, doe het dan!' Passiedienst met koor Luscinia Misa Criolla in Onze Lieve Vrouwekerk Jachthaven Breskens groeit Lezing over stereofotografie Explosief blijkt lichtkogel te zijn Snuffelles bij de Witte van Haemstede DONDERDAG 14 MAART 2013 zij n cub door Ali Pankow zierikzee - „Kunnen we het boek kopen?", vroeg een mevrouw vo rig jaar aan theatermaker Reint Laan. Eigenlijk vroeg ze: 'can we buy the book?'. Want het was in Amerika tijdens een vliegshow waar Reint zijn waargemaakte droom over vliegen vertelde. Gistermiddag deed hij dat weer in winkelcafé De Zeeuwse Hemël in Zierikzee. De vraag van die Amerikaanse mevrouw was inderdaad de aan leiding voor het boek Flying Dutch man and his cub. Als theatermaker was hij zelf niet op dat idee geko men. Hij is immers in eerste in stantie een verteller. Maar het boek is er gekomen. In het Engels, want dat is tenslotte de taal van de luchtvaart. De vrolijke illustra ties zijn van Moniek Meinders. Zowel in het boek als in de thea trale vertelling, die Reint gisteren in het Nederlands deed, speelt ook zijn teddybeer een belangrij ke rol. Die beer zat voorop de drie wieler toen Reint als klein jochie in de ban raakte van een spuit- vliegtuigje, dat met veel herrie en scherpe duikvluchten laag over de landerijen scheerde om gif te gen aardappelziekte over het ge was te spuiten. Later hoorde hij van piloot Krijn Krijnsen dat het helemaal niet moeilijk was zo'n Piper Cup te besturen. „Erin en er uit klimmen is veel lastiger." Toch zou het nog vele jaren du ren, voordat Reint in zijn eentje, wel samen met beer natuurlijk, een heuse vlucht over de Ooster- schelde en terug maakte. De lan ding op vliegveld Midden-Zee land verliep met wat gebonk van bedong, bedong, bedong en daarna kedang, kedang, kedang. Maar hij waande zich een held toen hij weer voet aan de grond zette. De video-opname van zijn vriendin Cecilia Meinders toont echter zijn trillende knieën en bezwete rug. De jongen met zijn ted dybeer is 3 jaar oud als hij voor het eerst een spuitvliegtuig ziet en hoort: MMHHWUUAH zierikzee - „Vliegen is niet voor ons soort mensen", zegt de vader van het ventje dat zo graag piloot van een spuitvliegtuigje wil wor den. De vader is straatveger in de tijd dat de koeien nog op de weg poepten, maar ook nog mooie na men hadden als Bertha, Bella en Betsy in plaats van gele nummers in hun oren. Reint was een braaf ventje, ging naar de mulo, daarna naar de kweekschool en werd onderwij zer. Maar zijn vliegdroom bleef hij koesteren en het verlangen scharendijke - Maar liefst 160 dj's uit het hele land hebben zich ge meld voor de opmaat naar de 100% beachparty, die uiteindelijk bepaalt wie een set tijdens dance- festival Beachboom mag verzor gen. Een record. De nieuwe aanpak van de dj Con test is onderdeel van de groeiam bities van het festival. Voor het eerst worden de voorrondes door de hele provincie en óók buiten Zeeland gehouden. Uit deze in zendingen zijn 24 dj's geselec teerd die het, verdeeld over acht voorrondes, tegen elkaar opne men. Na de succesvolle eerste ron- zierikzee - De mogelijke aankoop van afvalverwerker Attero door Delta nv verkeert nog in een zeer pril stadium. Dat schrijft het colle ge van B en W van Schou- wen-Duiveland in antwoord op vragen van GroenLinks. Het colle ge heeft zich over de aankoop nog geen mening gevormd. Dat zal wel gebeuren als de transactie concreet gaat worden. De gemeen te Schouwen-Duiveland is aan deelhouder van Delta. B en W schrijven ook dat een eventuele overname wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. GroenLinks wil de weten wat de motieven zijn van Delta om in taken te stappen waar elders in Nederland overhe den juist mee stoppen. renesse - Fotograaf Wim van den Berge is vanaf zondag 17 maart te gast in atelier Ja Mar Natuurlijk in Renesse. Hij exposeert foto's van de historische werf C. A. Meer man in Arnemuiden en van sche pen van de Stichting Behoud Hoogaars. De foto's geven een in druk van de scheepsbouw en vis serij uit vroeger tijden. Atelier houdsters Marian Schellekens en Anja de Glopper zelf blijven in het maritieme thema en expose ren beelden van de moderne jachthaven van Den Osse. Te zien t/m 19/4, ma-vrij 13.30 - 16.30 uur. RENESSE Vocaal ensemble Luscinia zingt zondag tijdens de Vesper dienst in de Jacobuskerk in Renesse. Het koor zingt het 'Jesu, meine ffeude' van Bach. Het motet duurt bijna een half uur en is in technisch opzicht een van de moeilijkste koor werken. De dienst begint om 16.30 uur. Op witte Donderdag (28 maart) zingt Luscinia in de RK kerk in Zierikzee. VLISSINGEN Ter gelegenheid van Palmpa sen is zondag 24 maart om 13.00 uur een Misa Criolla in de Onze Lieve Vrouwekerk aan de Singel in Vlissingen. Er is een enthousiast koor aanwezig, dat voor de Latijns-Amerikaanse sfeer zorgt. De Misa Criolla is tweetalig. Alles is ook nog te volgen met een boekje. www.misacriollazeeland.nl BRESKENS De jachthaven in Breskens kan mogelijk met 200 tot 300 lig plaatsen worden uitgebreid. Daarvoor wordt de huidige jachthaven, die 580 ligplaatsen heeft, uitgebreid met de vis sershaven. Het handjevol vissersschepen verhuist dan naar een ander deel van de haven. Dat staat in de Economische Agenda van de provincie. ZIERIKZEE Stereofotografie staat op maan dag 18 maart centraal tijdens een lezing in het Cameramu seum in Zierikzee. De lezing wordt gegeven door J. van der Groep. Met de techniek van stereofoto grafie kan een driedimensio naal beeld worden gemaakt. De lezing in het museum in de Visstraat begint om 20.15 uur. De toegang is 8,50 euro. WEMELDINGE Het explosief dat maandag werd gevonden op een bouw plaats in Wemelding blijkt een lichtkogel uit de Eerste Wereld oorlog te zijn. De kogel is afkomstig van lucht afweergeschut dat werd ge bruikt om open vlakten in het licht te zetten. Volgens de ge meente is het explosief dins dag op een speciale plofplaats vernietigd. BURGH-HAAMSTEDE Koninklijke muziekvereniging Witte van Haemstede in Burgh-Haamstede houdt maan dag 18 maart een snuffelles. Leerlingen die de blokfluitles- sen op de basisscholen volgen, kunnen komen kijken. Ze ma ken kennis met de verschillen de muziekinstrumenten en spelen mee op de blokfluit. De snuffelles is van 18.30-19.30 uur in het dorpshuis. vlamt voortdurend op in de loop van zijn leven. Veel later vliegt hij, in bezit van zijn brevet, in een Piper Cub een rondje om het ver zorgingshuis waar zijn vader dan woont. Terwijl hij over vliegt, ziet hij zijn pa beneden een foto ma ken. „Heb je me gezien, pa, in mijn gele vliegtuig?", vraagt Reint als hij 's avonds op bezoek komt. „Was jij dat?", vraagt de oude man verbaasd. „Dat doet ons soort mensen toch niet? Ik heb de politie gebeld en ze de foto die ik gemaakt hebt, gegeven." de - gewonnen door dj Silva Viei- ra - wordt zaterdag 15 maart de tweede voorronde gehouden in Zanzibar in Middelburg. Dj's Mi ke de Win, Rogun en ADJ halen alles uit de kast om met hun set het publiek te veroveren. De win naars van de voorrondes nemen het op 22 juni tegen elkaar op in de finale. Uiteindelijk draait de grote winnaar een set tijdens Be achboom op 10 augustus. Boven dien mag hij of zij een set verzor gen tijdens de Beachboom show case op City of Dance op 20 juli in Middelburg. Beachboom staat op de kalender op 10 augustus aan de Brouwersdam. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49