Regionale Kunstbende zet 200 helden in het volle licht UIT 11" In de Grote Kerk in Goes werd gisteravond de internationale fototentoonstelling Solutions by NOOR officieel geopend. Vooraanstaande foto grafen maakten reportages, in verschillende de len van de wereld, over oplossingen om klimaat verandering tegen te gaan. DONDERDAG 14 MAART 2013 Duurzamer bestaan redt de toekomst Tweehonderd jongeren uit heel Zee land tonen zondag 17 maart in het Ar senaaltheater en Carrousel in Vlissin- gen hun creatieve talent in het kader van de provinciale voorronde van de Kunst bende. Zij doen dat in de categorieën: Mu ziek, Dans, Theater performance, Taal, Film animatie. Thema van de landelijke creativiteitswedstrijd is dit keer 'Helden' in een brede betekenis van het woord. Zaterdag 16 maart wordt in de Timmerfa briek in Vlissingen al de DJ-contest gehou den. Dat gebeurt voorafgaand aan het dan- ce-evenement Groove to Chill. De deelne mers mogen gebruikmaken van de daar aan wezige professionele set en aankleding. De bekende VJ Dirty Brown Visuals zal bij deze wedstrijd aanwezig zijn om de DJ's visueel te ondersteunen. De presentatie zondag in drie verschillende zalen is in handen van DJ en cabaretier Steffen Brinkhaus, audioprodu- cer en tv-presentator Kai Merckx en presen tatrice Laura Mangnus. De jury voor deze voorronde bestaat uit Escha Tanihatu (mo del, presentatrice), Eric Holm (acteur, pre sentator), Laurens Troost (muzikant) en Spi- key Lee Claessens (danser). De winnaars ver tegenwoordigen Zeeland in de landelijke fi nale zaterdag 29 juni in Amsterdam. Zaterdag 16 maart, Kunstbende DJ-contest, Tim merfabriek, Vlissingen, 16.00-21.00 uur; zondag 17 maart, Regionale Kunstbende, Arsenaaltheater/Carroussel, 12.30 uur. Foto uit de serie Steamland, Ceothermal Energy in Iceland van Pep Bonet. foto Pep Bonet NOOR Foto uit de serie Russia's Green Exodus van Yuri Kozyrev. foto Yuri Kozyrev NOOR Modepresentatie tijdens de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende in 2011. Na Rome, Berlijn en Londen is de internationale foto tentoonstelling Solutions by NOOR in Goes neerge streken. Stichting Switch - begin dit jaar voortgeko men uit een fusie van COS Zeeland en COS Brabant - heeft de exposi tie naar Zeeland gehaald. Het gaat om een vervolg op Consequences, dat drie jaar gele den in Goes was te zien. Solutions by NOOR toont hoe mensen pro beren zich aan te passen aan temperatuur stijgingen in de wereld en pogen een duur zamer bestaan op te bouwen. De acht deelnemende fotografen, onder wie World Press Photowinnaars, maakten reportages over oplossingen om klimaatver andering tegen te gaan. Zij reisden daar voor naar uiteenlopende delen van de we reld: China, Rusland, VS, Brazilië, Congo, IJsland, Kenia en Cuba. De acht fotografen zijn de Nederlander Kadir van Lohuizen, Yuri Kozyrev, Nina Berman, Francesco Zi- zola, Alixandra Fazzina, Pep Bonet, Stanley Greene en Jon Lowenstein. Van Lohuizen, bijvoorbeeld, maakte een re portage in China, na de Verenigde Staten de grootste producent van windenergie. Daar worden grote windparken met dui zenden windmolens. De huidige capaciteit zou genoeg zijn voor 55 miljoen Chinese huishoudens. Yuri Kozyrev bracht de 'groene exodus' in beeld: Russen die ervoor kiezen zich terug te trekken in de natuur, als alternatief voor een maatschappij waarin zij zich niet lan ger thuis voelden. Verspreid over Rusland wonen zij samen in communes. De reis van Pep Bonet ging naar IJsland, dat vanwege, de bijzondere geologische lig ging en de grote concentratie vulkanen geothermische energie, verwarming en elektriciteit kan genereren. De overheid wil binnen dertig jaar het eerste land zijn dat het gebruik van fossiele brandstoffen volledig achter zich laat. Om Zeeland en Vlaanderen bij de tentoon stelling te betrekken heeft Switch een foto wedstrijd gehouden. Iedereen kon eigen op lossingen voor het klimaatprobleem in beeld brengen. De inzendingen werden be oordeeld door fotograaf Anda van Riet en kunstcriticus Nico Out. De winnaars werden gisteravond bij de opening bekendgemaakt. De eerste prijs (een vouwfiets) ging naar Véronique Delle- beke. Zij maakte een T-shirt maken met de tekst: Save the Future. Volgens de jury straalt de foto positieve energie uit: door ge bruik te maken van duurzame energie dra- gen we bij aan een betere toekomst. Sandra Tims-Roekx kreeg de tweede prijs, voor een foto van een kas in aanbouw in Sirjansland, voorzien van een ventilatiesys teem om de stookkosten met dertig pro cent te verminderen. De derde prijs ging naar Yolanda van Hekke, met een portret van een actieve vrijwilliger van Kringloop winkel Dorcas. De foto's van de winnaars zijn te zien op www.maakdeswitch.nl. en v in de Grote Kerk in Goes. Fototentoonstelling Solutions by NOOR, t/m 1 april in de Grote Kerk in Goes. Openingstijden: ma t/m vr van 9.30 tot 17.00 uur. Entree: gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31