8 UIT In Londen draait de musical over Buddy Holly al 22 jaar. Nu is er ook een Nederlandse ver sie, met Jim Akkerman in de ti telrol. De show is volgende week te zien in Middelburg. Zaterdag 16 maart, Driekoningenkerk, Zaterdag 16 maart, Podium 't Beest, Zaterdag 16 maart, De Spot, Middel- Zaterdag 16 maart, De Piek, Vlissin- Zondag 17 maart, Porgy en Bess, Ter- Noordgouwe, 20.00 uur. Goes, 20.30 uur. burg, 21.00 uur. gen, 21.30 uur neuzen, 15.00 uur. Berdien Stenberg geeft concert met bevriende musici Fluitiste Berdien Stenberg geeft op uitnodiging van de Stichting Kamer muziek Schouwen-Duiveland een con cert samen met Rie Tanaka (piano) en Roeland Duijne (cello). Op het programma voor deze con certavond staan werken van Mercan- te (Rondo Russo), Mozart, Van Beet hoven, Chopin, Van Otterloo en Ron Weber. The Mad Trist houdt try-out voor toer met nieuw album De Limburgse rockformatie The Mad Trist brengt binnenkort het nieuwe al bum 'Animals Acrobats' uit. De band laat weten er 'gruwelijk hard' aan te hebben gewerkt: 12 nieuwe songs met heldere vocalen, dampen de blues, schurende baspartijen, wer velend gitaarwerk, zwevende koor tjes en bijna religieus klokgelui. In voorprogramma: Orange Maplewood The Kik presenteert zich 'springlevend' Dave von Raven, Marcel Groenewe- gen, Arjan Spies, Ries Doms en Paul Zoontjes vormen samen de Neder landse beatgroep The Kik. Hun de buutalbum 'Springlevend' biedt steke lige Nederlandstalige popsongs die veelvuldig een lach opwekken. The Kik is geïnspireerd door de neder- beat en de Engelse beatmuziek. In het voorprogramma: Dr. Buzz. James Harman treedt op met dreamteam aan begeleiding De vooraanstaande mondharmonica speler, songwriter, producer en door gewinterde bluesman James Harman staat borg voor een concert om je vingers bij af te likken. Hij treedt op met een dreamteam uit de internatio nale bluesscene als begeleidingsband. Daarin spelen onder meer gitaarwi- zard Enrico Crivellaro en Gene Taylor (toetsen). Nordanians en Fraser Fifield vormen bijzonder kwartet Een tabla, een altviool en een gitaar zijn de instrumenten van het illustere trio The Nordanians. Dit aangevuld met de Highland Bagpipe (doedel zak) van Fraser Fifield ontstaat er een kwartet van opmerkelijke schoon heid. Fifield bespeelt naast de doedel zak ook de sopraansax als een jazzim- provisator samen met altviolist Oene Geel (foto) en Mark Tuinstra (gitaar). Tragiek, romantiek en grote hits Alexandra Alphenaar en Tim Akkerman in The Buddy Holly Story, foto Roy Beusker Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Willem Nijssen That'll be the day - Heartbeat - Oh Boy - Peggy Sue - Well all right. Nog één keer heb ik me de afgelopen dagen volledig on dergedompeld in de hits van Buddy Holly. De eerste keer was tijdens mijn 'fifties'-fase, nu was het vanwege de komst van de musi cal The Buddy Holly Story. Die speelt name lijk op 20 maart in de Stadsschouwburg van Middelburg. Geweldige muziek toch wel. En een tragische levensloop. Ideale in grediënten voor een musical. In de West End (Londens musicalbolwerk) staat Bud dy al 22 jaar op het programma. (Idiote de tails: 160.000 snaren vervangen, oftewel 130 kilometer, 176.000 plectrums versle ten.) Het is daarmee de oudste musical in zijn soort (rock-'n-roll). Het tragische aan Buddy Holly's leven was dat het zo vroeg eindigde. Hij was 22, toen het vliegtuigje dat hij impulsief had afge huurd om een zware vermoeiende tournee wat draaglijker te maken, verongelukte. Een onervaren piloot raakte de koers kwijt in een sneeuwbui. Drie februari 1959 heet sindsdien 'The Day the Music Died'. Nog maar drie platen had hij toen uitgebracht, maar al zo hard gewerkt dat er nog voor ja ren materiaal op de plank lag. Pas in 1969 droogde de stroom op, met de laatste hit single Love Is Strange. De meeste DJ's van toen wisten niet eens dat Holly op dat mo ment al tien jaar dood was! Buddy Holly was autodidact (zijn broers hadden hem allerlei instrumenten leren be spelen) en ongetwijfeld geniaal. Hij experi menteerde veel, bijvoorbeeld met viool en groot orkest, en hij was het die de stan daard zette voor een popband: twee gita ren, een bas en een drum. Hij was ook de eerste die het zwarte (blues)publiek kon overtuigen van rock-'n-roll. Er zat ook stormachtige romantiek in het korte leven van Buddy Holly. In juni 1958 ontmoette hij bij een platenfirma receptio niste Maria Elena Santiago. Hij vroeg haar die avond uit eten, en meteen ook maar ten huwelijk. Ze trouwden in augustus, en in oktober nam hij - speciaal voor haar én in haar aanwezigheid - de hit True Love Ways op. Een perfecte slow! En toen hij ver ongelukte, bleef Maria Elena, die hem al tijd vergezelde op zijn tournees, die dag toevallig thuis omdat ze zwanger was en zich niet goed voelde. Tragiek, romantiek en onsterfelijke hits, dat levert prachtige musical op. Ik zou hon derden juichende krantenkoppen kunnen citeren. Ik kies die van de Sunday Times: 'The show is an unashamed, rabble-rou sing fiesta. It's got everything.' Nog iets wat harten kan doen smelten. Kra mer vs Kramer was een filmkraker, nu een toneelstuk. Komt op 21 maart naar Middel burg (Stadsschouwburg) en op 10 april naar Bergen op Zoom (Theater De Maagd). Het verhaal zal bekend zijn: als Ted Kra mer op een avond laat van zijn werk thuis komt, heeft zijn vrouw Joanna haar koffers gepakt. Ted moet voortaan voor zijn zeven jarige zoontje Billy zorgen. Dat gaat eerst bijzonder onhandig en stroef, maar er groeit iets moois tussen vader en zoon. Na een jaar komt Joanna plotseling terug. Ze eist de voogdij over Billy op. De moeizame toenadering tussen vader en zoon, het loslaten van typisch vadergedrag en het toelaten van vrouwelijke kanten, het ontstaan van een 'bondgenootschap' tussen volwassene en kind, dat alles vertelt een ontroerend en humoristisch verhaal. Herkenbare emoties. Maar die zijn er ook bij de bittere vechtscheiding die dreigt te ontstaan. Een vader is vader geworden, maar een moeder blijft altijd een moeder. Ook hier dus romantiek en tragiek. The Buddy Holly Story, wo. 20 maart in Stad- schouwburg Middelburg. Aanvang: 20.00 uur, Kramer vs Kramer, do. 21 maart in Stad- schouwburg Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Wo. 10 april in De Maagd, Bergen op Zoom. podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28