ZEELAND Vlissinger blijft in voorarrest almanak Te vroeg Prinses opent studiemiddag De komst van de mariniers maakt een nieuw plan voor de bedrijven terreinen op Walcheren nodig. zeeland Zeeland telde in 2012 7155 spookburgers www.pzc.nl/video sport Fabian Cancellara heeft zijn huiswerk af Video: Uitslaande brand verwoest pastorie DONDERDAG 14 maart 2013 0m Ruimte voor bedrijven nodig door Theo Ciele MIDDELBURG - Binnen drie tot vier jaar moet er ten zuiden van de A58 en ten westen van Nieuw- en Sint Joosland een nieuw bedrij venterrein worden gemaakt, om dat er op Walcheren nauwelijks nog vierkante meters 'traditioneel bedrijventerrein' te vergeven zijn. De gemeente Middelburg wil met de gemeenten Vlissingen en Veere en de provincie Zeeland om de tafel om hierover te praten. In 2009 kocht de gemeente Mid delburg dertig hectare landbouw grond aan de Trekdijk bij Nieuw en Sint Joosland om er in de toe komst ooit een bedrijventerrein van te maken. Dat 'ooit' wordt wat het Middelburgs college van B en W betreft 2016 of 2017. De laatste grote percelen op het Middelburgse bedrijventerrein Ar- nestein zijn vergeven en door de komst van de marinierskazerne naar de Poortersweg is ook in Vlis singen geen traditioneel bedrij venterrein meer voorradig. Middelburg heeft lang gehoopt op verplaatsing van huizenhandel Herstaco die een gebied van tien hectare in beslag neemt op Ar- nestein. Het idee was om het be drijf naar de Vlissingen te ver plaatsen. Dat is er nooit van geko men. Nu bovendien de mariniers kazerne alle ruimte opslokt, is ver plaatsing van Herstaco naar deze locatie definitief van de baan. De drie Walcherse gemeenten heb ben een programma voor de be drijventerreinen. „Dat kan nu de prullenbak in, want de grond is op", aldus de Middelburgse wet houder Johan Aalberts. Buiten Vlissingen-Oost is elders in Midden- en Noord-Zeeland niet veel bedrijventerrein beschik baar. Goes had vorig jaar nog zo'n tien hectare uit te geven, maar ook daar komt het eind in zicht. Voor Goes reden om vorig jaar te besluiten tot de aanleg van bedrij venterrein de Poel V aan de over zijde van de Deltaweg. In Zierikzee is nog zo'n 8 hectare beschikbaar op het terrein Straal- weg II. De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft moeite om deze grond te slijten. Daarom be sloot de gemeenteraad in decem ber de grondprijs met 30 procent te verlagen. MIDDELBURG - De rechter-commis- saris besliste woensdagmiddag dat de Vlissinger (53), die ver dacht wordt van 'betrokkenheid bij de dood van zijn vrouw', nog veertien dagen in voorarrest mag worden gehouden. Over twee we ken moet hij voor de raadkamer van de rechtbank verschijnen en wordt opnieuw bekeken of het voorarrest verlengd mag worden. Agenten vonden zondagavond in de Steenhuijsflat het lichaam van een dode vrouw (54) en haar ge wonde man. De man werd eerst overgebracht naar het ziekenhuis in Goes en verhuisde dinsdag naar Torentijd. Het onderzoek naar het drama duurt nog voort. Tip? redactie@pzc.nl Onze lezersservice wordt wel eens gebeld, door mensen die iets kwijt willen over de bezorging van de krant. Een enkele keer met een com pliment. Soms met een vraag. En hoewel onze drukkers en bezorgers er alles aan doen om dat te voorko men, gebeurt het ook wel eens dat mensen bellen met een bezorgklacht. Bijvoorbeeld dat een bezorger door een tuintje stapt, in zijn haast de krant op tijd in de bus te krijgen. Of de aloude klacht dat de krant te laat komt. Laatst belde er echter ie mand met een klacht die we niet vaak horen. Of de bezorger niet wat later kan komen; de bewuste abon nee wordt wakker van de brieven bus. VLISSINGEN - De creatieve ideeën van kinderen zouden beter benut moeten worden om de wereld te verbeteren. Met die boodschap opende prinses Laurentien woensdag een studiemiddag bij de HZ in Vlissingen. Het thema van de bijeenkomst was '100% kind'. De prinses hield een lezing als voorzitster van de Missing Chapter Foundation. Die stichting richtte onder meer een raad met kinderen op om mee te denken over problemen van bedrijven. De prinses ging ook in gesprek met kinde ren uit groep 7 en 8 van basisschool De Lichtboei in West- kapelle. Ze spraken onder meer over duurzaamheid en af val. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1