Cancellara heeft zijn huiswerk af SPORT 33 Toivonen terug bij Zweedse ploeg WK-kwalificatieduel voor Cözübüyük Atleten verdacht van dopinggebruik IOC tevreden over wedstrijden in Sotsji Slagter kopman bij Blanco in Primavera DONDERDAG 14 MAART 2013 STOCKHOLM Ola Toivonen heeft sinds zijn zware hamstringblessu re nog geen volledige wed strijd voor PSV gevoetbald. Toch heeft bondscoach Erik Hamren hem opgeroepen voor de WK-kwalificatie- wedstrijd van Zweden te gen Ierland op 22 maart in Solna. Toivonen vervangt Johan El- mander, die wegens een blessure niet inzetbaar is. ZEIST Scheidsrechter Serder Gözübüyük fluit 26 maart zijn eerste WK-kwalificatie duel in zijn carrière. Hij is door de Uefa woensdag aan gesteld om het treffen tus sen Malta en Italië te fluiten. Björn Kuipers fluit vier da gen eerder het duel tussen Bosnië-Herzegovina en Grie kenland. Kevin Blom heeft diezelfde avond de leiding over Noorwegen-Albanië. LONDEN De internationale atletiekfe- deratie (IAAF) heeft in de biologische paspoorten van verscheidene atleten onre gelmatigheden in de bloed waarden ontdekt die duiden op doping. „In zeventien ge vallen is de procedure in gang gezet", zei Thomas Cap- devielle, de verantwoorde lijk manager van de antido- pingcommissie van de IAAF. „Negentien andere zaken zijn afgedaan met een sanc tie en drie zijn er doorver wezen naar het Internatio naal Hof van Arbitrage." SOTSJI Het IOC is tevreden over de testwedstrijden die tot dus ver zijn gehouden in Sotsji ter voorbereiding op de Olympische Winterspelen van 2014. „We hebben over het algemeen een zeer hoge standaard vastgesteld", zei Jean-Claude Killy, voorzit ter van de coördinatiecom missie van de sportkoepel. De feedback van de sporters en internationale federaties was volgens de oud-skiër overwegend positief. RIJSWIJK Tom-jelte Slagter is één van de kopmannen van het Blan co Pro Cycling Team voor Milaan-Sanremo. „Als er tijdens een van de beklim mingen een klein groepje wegrijdt, hebben we met hem een goede kandidaat", liet ploegleider Nico Verhoe ven woensdag weten. „Wan neer het uitdraait op een sprint zijn we met Mark Renshaw goed vertegen woordigd." Arjen Robben wordt dwars gezeten door Arsenal-speler Laurent Koscieiny. De Nederlander bereikte met Bayern München de kwartfinales van de Cham pions League, foto Peter Kneffel/EPA door Ad Pertijs MILAAN - Fabian Cancellara zit er ontspannen bij. „Ik heb mijn huis werk gemaakt. Ik heb kunnen doen wat ik moest doen. Als dat genoeg is hoef ik me nergens druk om te maken", zegt de bijna 32-jarige Zwitser aan de vooravond van wat hij de moeilijkste klassieker van het jaar vindt. 'Spartacus' smijt graag met zijn krachten. In veel koersen kan hij zo de concurrent kapot rijden. „Maar niet in Milaan-Sanremo. Dat heb ik met name vorig jaar aan den lijve ondervonden. Dit is niet een koers van het gaspedaal intrappen en weg ben je." Een jaar geleden kon Simon Ger- rans hem volgen. Cancellara reed hard door, hopende dat hij daar mee de Australiër de keel zou af snijden. „Niet dus. Ik heb me dan ook stellig voorgenomen om nie mand nog naar de streep te rijden. Ik meen het. Als ze niet overne men, ga ik niet door." De Zwitser van RadioShack (Leo pard) heeft een bewogen 2012 ach ter de rug. Hard gevallen en zijn schouder gebroken in de Ronde van Vlaanderen. Vervolgens ging hij weer onderuit in de olympi sche wegwedstrijd van Londen. Of hij er een andere coureur door geworden is? „Ach, ik ben niet zo filosofisch ingesteld, maar natuur lijk ga je de dingen anders zien. Het leven is maar kort en ik heb niet veel tijd meer om alles uit mijn carrière te halen." Sommigen vragen zich hardop af of Cancellara nog wel terug kan komen op zijn oude, alles over heersende niveau. „Mensen gaan af op resultaten. Een zege heb ik dit jaar nog niet behaald. Dus zal ik wel minder sterren krijgen hier Fabian Cancellara in de Italiaanse kranten als het gaat om wie de grote favorieten zijn." Iedereen heeft het over Peter Sagan en over Team Sky. „Natuurlijk moet je Sagan in de ga ten houden, maar ik heb ook mijn kaarten om uit te spelen. Mil aan-Sanremo is een wedstrijd waarin heel veel facetten een rol spelen. Het gaat niet zomaar om de kracht die je moet hebben, maar vooral om jaren van erva ring. Maar pas op, misschien is Peter al wel klaar om zijn eerste grote klassieker te winnen." Sagan kwam hij tegen in de Tirre- no Adriatico. De klassiekerman- nen van Team Sky niet. Die train den op hoogte op Tenerife. „We zullen zondag weten of dat een goede keuze was", zegt hij met een cynische ondertoon. „Kijk, je kunt je op twee manieren voorbe reiden op zo'n wedstrijd. Of je doet hardheid op in een wedstrijd als Tirreno Adriatico of je gaat op hoogte trainen. Ik ben geen weten schapper en zal dat ook nooit wor den, maar ik geloof niet in dat laat ste. Je longen zullen anders ade men, maar om Milaan-Sanremo te winnen, heb je iets anders nodig. De hardheid die je nodig heb in de koers kun je niet trainen op hoogte. Die vind je alleen maar in de intensiteit van de koers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13