Zeeuws elftal op 6 juli tegen FC l\vente Turner Van Assche voor zevende keer naar EK Succespaard Salinero met pensioen na ereronde bij Indoor Brabant Sterke start De Graag en Rentmeester Malaga gaat als debutant naar de kwartfinales 32 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Club van Arjen Robben geldt dit jaar misschien wel als de grote favoriet voor winnen Champions League. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het Zeeuws elftal speelt zaterdag 6 juli tegen FC Twente. Het duel wordt op het sportpark Veersepoort in Middel burg afgewerkt. De aanvang is 14.00 uur. FC Twente komt hiermee de be lofte na die in 2011 werd ge maakt. De Enschedese eredi visieclub belegde in juli van dat jaar een trainingskamp in Zee land en zou tegen het Zeeuws elf tal voetballen. Het trainings kamp werd echter na enkele da gen afgebroken wegens het in storten van een deel van het sta dion De Grolsch Veste. Hierbij vielen één dode en zestien ge wonden. FC Twente beloofde toen wel op een ander tijdstip naar Zeeland te komen. De afgelopen jaren was de wil er wel bij FC Twente, maar werd de club in beslag ge nomen door andere verplichtin gen. Dit keer is er echter een gaatje ge vonden in de agenda en reist FC Twente deze zomer af naar de provincie. De club komt vrijdag 5 juli aan, overnacht in Zeeland en speelt een dag later in Middel burg tegen het Zeeuws elftal. „We zijn erg blij dat we de wed strijd toch nog doorgang kan vin den", zegt voorzitter Piet Koster van de stichting Zeeuws elftal. „FC Twente heeft zich altijd net jes opgesteld en heeft woord ge houden." Bijzonderheden over de kaartver koop zullen binnenkort door de stichting Zeeuws elftal bekend worden gemaakt. Inmiddels is Harry Koster toe getreden tot het bestuur van de stichting Zeeuws elftal. Hij is de opvolger van de onlangs overle den Theo Tazelaar. Koster wordt coördinator wedstrijdzaken. Koster is geen onbekende in het voetbalwereld je. Hij speelde in het verleden bij Veere, Seroosker- ke Oostkapelle. Tegenwoordig is hij hoofd technische zaken bij Oostkapelle. Daarnaast is Koster nog arbiter. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Anthony van Assche (23) uit Sas van Gent is woensdag door bondscoach Mitch Fenner geselecteerd voor het Europees kampioenschap turnen, dat van 17 tot en met 21 april in Moskou wordt gehouden. Ook Jeffrey Wammes, Yuri van Gelder, Bart Deurloo, Michel Bletterman en Boudewijn de Vries gaan mee naar Rusland. Het titeltoernooi is puur voor in dividuen. Nederland hoeft dus geen teamresultaat neer te zetten. Fenner heeft de ploeg wel zo sa mengesteld dat er een fictieve teamscore kan worden behaald. Bayern is sexy geworden door Leon ten Voorde Met de drie beste scores per toe stel streeft de Brit naar een team totaal van boven de 255 punten. „Het doel is om bij het WK van 2015 bij de beste zestien landen te horen en ons daarna via het test event te plaatsen voor de Spelen van Rio", legde Fenner in Beekber gen uit. Voor Van Assche, die in Moskou een volledige zeskamp turnt, wordt het alweer zijn zevende Eu ropese titelstrijd bij de senioren. Hij debuteerde in 2007 in Amster dam en was er daarna ook bij in Lausanne (2008), Milaan (2009), Birmingham (2010), Berlijn (2011) en Montpellier (2012). Eerder deed hij ook al mee aan enkele jeugd-EK's. MÜNCHEN - Dat de laatste Engelse club woensdag in de Champions League een zetje kreeg van een Duitse opponent, was niet meer dan een bevestiging van de nieu we verhoudingen in de Eurotop. Het is nog te vroeg om te spreken van een definitieve machtswisse ling, maar de Bundesliga zet de Premier League wel steeds vaker in de schaduw. Niet alleen finan cieel, maar ook sportief is de ken tering zichtbaar. Na Borussia Dortmund schaarde ook Bayern München zich bij de laatste acht van het elitetoernooi, waarin voor het eerst sinds 16 jaar geen plek is voor een Engelse ver tegenwoordiger. De eliminatie van Arsenal ging overigens niet gepaard met de gebruikelijke supe rioriteit, want het ongeconcen treerde Bayern speelde de zwak ste wedstrijd sinds tijden: 0-2. Wie in Nederland is opgegroeid met de Sportschau zal niet altijd met even fijne herinneringen te rugdenken aan Bayern München. Bayern dat was Paul Breitner, Klaus Augenthaler, Lothar Matt- haus en Stefan Effenberg. Goede succesvolle voetballers, dat zeker, maar ook bloedzuigers van de eer ste orde die de club bij velen een vervelend imago bezorgden. Ze wonnen vaak, maar voor je gevoel altijd met mazzel. Maar kijk nu eens naar Bayern en zie de ver schillen. Bayern heeft het oubolli ge karakter van Lederhosen van zich afgeschud en is een sexy merk geworden, een hippe, tren dy club met een mondiale uitstra ling. Bayern is al jaren een modelclub. Een perfect georganiseerde groot macht, die in tegenstelling tot de Engelse en Spaanse topclubs geen schulden heeft. Zo haalde Bayern vorig jaar nog voor ruim 200 mil joen euro aan sponsorcontracten binnen. Ook in in andere opzichten zijn de Duitsers de Engelsen voorbijge sneld. Clubs als Bayern en Dort mund spelen doorgaans een stuk aantrekkelijker dan ploegen als Manchester United en Chelsea, die het zakelijke resultaatvoetbal hebben omarmd. Dit Bayern is in normale doen an ders, leuker, frisser, frivoler. De enige die zo af en toe nog wat van die oude typische Duitse manier tjes etaleert, is nota bene een Ne derlander: Arjen Robben. In elke linie lopen geweldige spe lers rond. Kijk ook eens naar de bezetting in de breedte. Woens dagavond tegen Arsenal ontbra ken Bastian Schweinsteiger en Franck Ribery, maar wat zegt dat als de vervangers Luis Gustavo en Robben heetten? Robben speelde dit keer een opvallende rol bij Bayern, dat zich voor de return al veilig waande en die gemakzucht maar niet uit de ploeg kreeg. Ook de vroege wake up-call van Gir- oud in de derde minuut (0-1) haal de niet het beste naar boven bij Bayern, dat in de slotfase door de 0-2 van Koscielny zowaar nog in de problemen kwam. Arsenal mis te echter de klasse om het won der van München serieuze vor men te geven. MALAGA - Malaga is als debutant doorgedrongen tot de kwartfina les van van de Champions League. De Spaanse club maakte woens dagavond voor eigen publiek ten FC Porto een achterstand van 0-1 goed: 2-0. Uitblinker Isco herstel de het evenwicht vlak voor rust, in de slotfase kopte invaller Rique Santa Cruz zijn ploeg naar de laat ste acht. Om een verlenging te voorkomen deed trainer Manuel Pellegrini een beroep op 'supersub' Santa Cruz. De Paraguayaan stelde niet teleur. Hij stond amper drie minu ten in het veld toen hij in de 77e minuut voor de 2-0 zorgde. Voor Porto was dat uiteraard het sein nogmaals van taktiek te veranderen. Het had bijna succes. Maar twee treffers werden te recht afgekeurd wegens buiten spel. DEN BOSCH - Anky van Grunsven betreedt zaterdagmiddag met Sali nero voor de laatste keer de piste, in het ongetwijfeld uitverkochte stadion van Indoor Brabant. Het wordt een soort van ereronde. Ze doet dat nadat de internationale top de wereldbekerwedstrijd dres suur heeft verreden. Met Anky van Grunsven in het zadel won het dressuurpaard Sali nero (van 1994) twee gouden medailles op de Olympische Spe len. De eerste was in 2004 in Athene. Het dier was toen relatief jong, tien jaar. In Hongkong, waar de hippische disciplines van Peking 2008 werden gehouden, was de combinatie opnieuw de sterkste. In dat jaar maakte Salinero ook deel uit van de nationale equipe die zilver won. Het afscheid was op de Spelen van 2012. In Londen Anky van Grunsven met Salinero behoorde de 'oude' Salinero tot de Nederlandse formatie die brons won. „Misschien ben ik op deze prestatie nog wel het meest trots van allemaal", zei Van Grunsven. Individueel haalde Salinero één wereldtitel binnen, in 2006 in Aken. Europese titels waren er in 2005 (Hagen) en 2007 (Türijn). Verder won Van Grunsen met Sa linero vier wereldbekers en twee keer het nationaal kampioen schap. Nog ver voor al die successen ver liep de eerste kennismaking tus sen amazone en paard stroef. „Sa linero was duidelijk niet het paard van mijn dromen. Hij was niet mooi. Hij had geen mooie spieren en weinig uitstraling, vond ik." Toch werd het wat tussen de gro te ruin en de amazone. „Bij Sali nero is het een groeiproces ge weest. Het is een heel sensibel paard. Als dat niet zo was, was het ook geen succes geworden tussen ons. Ik moet het niet van mijn kracht hebben en Salinero is heel groot. Ik moet het dus op gevoel doen." ZOUTELANDE - Een zeer gemengd gezelschap begon woensdag in Zoutelande aan het NK dammen voor vrouwen. Onder de tien deel neemsters bevinden zich vetera nen als Jacqueline Schouten, Nina Hoekman (beiden 48) en Annemie- ke Stunnenberg (58) en een flink aantal jonge meiden. Onder hen ook twee Zeeuwse speelsters: Rian- ka Rentmeester uit Nieuwdorp en Leonie de Graag uit Goes. Rentmeester en De Graag konden zich geen betere start wensen. Bei den wonnen hun openingswed strijd en nestelden zich samen met titelhoudster Nina Hoekman aan de kop van het klassement. Rianka Rentmeester versloeg An- nemieke Stunnenberg, een dam ster uit Bennekom die in 1986 voor het laatst aan de NK-fïnale deelnam. Na een klassieke begin fase trok de speelster uit Nieuw dorp in het middenspel ten aan val, en die strategie wierp vruch ten af. Opgejaagd door de klok raakte Stunnenberg in het eindspel haar dam kwijt, waarna Rentmeester in een overmachts eindspel de winst veilig stelde. Ook in de winstpartij van De Graag draaide alles om het eindspel. Ze had tegen Jorien Alink voortdurend het beste van het spel, maar het was lange tijd onduidelijk of haar voordeel ge noeg was voor de winst. Met een prachtig damoffer maakte de speelster uit Goes aan alle twijfels een einde. Alink stond op één veld van de damlijn, maar moest het gedesillusioneerd opgeven. In het Best Beach Hotel in Zoute lande begint vandaag om 9.30 uur de tweede ronde, waarna om 15.00 uur de derde ronde is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 12