Chinese vliegtuigpassagiers hebben n m Tmmmxw 229,- Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 6 BUITENLAND Van £497- voor 229r Van ^697- voor 439,- Van §297- voor 499,- knallers Kortingknallers Kortingknal Van §497- voor 499,- EU LENTE-TOP Lot attractiepark symbolisch voor toekomst EU? supervoordelige busreizen I Kortingknallers Kortingknallers Koi IHsSPi439'- Dit gaat over meer dan een parkje met miniaturen. Het gaat over de Europese gedachte effeweg.nl Paltser Woud 5 daagse busreis - Vertrek op 29 april, 13 mei, 15 juli, 30 sept, 7 okt Ga mee met Effeweg.nl naar het Paltser Woud! Maak een prachtige natuurtocht door het Paltser Woud en ontdek de Duitse wijnstraat. Maak tevens kennis met de prach tige steden Speyer en Heidelberg! 7 stmtw .4* n flMRB r - Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Gebruik van zwembad en sauna Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €20,- korting p.p. op vertrekdatum 29 april!' Lourdes en Pyreneeën 8 daagse busreis - Vertrek op 27 april, 17 mei, 12 juli, 2 aug Bezoek het grootste bedevaarts oord ter wereld, Lourdes en ontdek de Pyreneeën, een indrukwekkend gebergte waar karakteristieke bergdorpjes en prachtige land schappen elkaar afwisselen! Wanaf Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x Frans ontbijt 7x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €30,- korting p.p. op vertrekdatum 27 april!' Tirol en Kirchberg All-lnclusive 11 daagse busreis - Vertrek op 26 april, 10 mei, 21 juni, 30 aug, 20 sept, 4,18 okt, 8 nov Ontdek met Effeweg.nl Tirol en Kirchberg! Bewonder prachtige natuurverschijnselen zoals de Krim- mler watervallen, de Gerlospass en de beroemde Grossglockner. Maak kennis met de steden Kufstein, Innsbruck en Kirchberg en geniet van de typisch Tiroolse gezelligheid! Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijt 7x lunch (pakket) 8x diner 2x groot dinerbuffet in hotel in Kirchberg Koffie met gebak of ijs in de middag in Kirchberg Diverse dranken in het hotel in Kirchberg tot 22:00 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €40,- korting p.p. op vertrekdatum 26 april!' Wenen, Boedapest en Praag 11 daagse busreis - Vertrek op 26 april, 24 mei, 21 juni, 19 juli, 16 aug, 20 sept Maak kennis met de parels van Midden-Europa! Bezoek Wenen, een romantische oude keizerstad aan de Donau. Ontdek Boedapest, de hoofdstad van Hongarije en bewonder Praag, één groot open luchtmuseum met schitterende monumenten! Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijt 10x diner Stadsrondrit Boedapest o.l.v. een gids Stadsrondrit Wenen o.l.v. een gids Begelei ding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €50,- korting p.p. op vertrekdatum 26 april!" Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie-en entreegelden en €18,-reserveringskosten per boeking. 'Gebruik tijdens het boeken boekcpde 1611 en uw korting wordt automa- yjé (a tisch verrekend Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt tot 21-3-2013 r'ï.r?-. SS Mini-Europa wijkt door onze correspondent Petra Janbroers BRUSSEL - Daar staat de Are de Triomphe, op de schaal van 1:25 nog altijd twee meter hoog. De triomfboog in Parijs werd opge richt ter ere van Napoleons over winning van de slag bij Auster- litz, het hedendaagse Slavkov u Brna in EU-lidstaat Tsjechië. In 1805 hakten 73.000 Fransen er 90.000 Oostenrijkers en Russen in de pan. En hier de Waag van Alkmaar. Be kend van de kaasmarkt, zeker. Maar ook een monument voor de heldhaftige strijd van de Hollan ders tegen de Spanjaarden in de Tachtigjarige Oorlog, die resulteer de in het ontzet van de stad in 1573- Bij Alkmaar begint de victo rie. Een klein stukje lopen en we stui ten op de Brandenburger Tor en de Berlijnse Muur. Symbool van de Duitse eenwording, en van een, opnieuw, bevrijd Europa. In Mini-Europa, niet toevallig in 'de hoofdstad van Europa' kan de be zoeker binnen twee uur door de hele EU dwalen. Aan de vooravond van de lente- top van de EU-leiders vandaag en morgen in Brussel, waar zij verga deren over het bevorderen van economische groei en het schep pen van werkgelegenheid om uit de crisis te komen, komt het nieuws dat de 350 historische mo numenten uit 27 lidstaten tegen de vlakte gaan. Het miniatuur park aan de voet van het Ato- mium werd in 1989 mede in aan wezigheid van de huidige EU-'pre- sident' Herman Van Rompuy ge opend. Mini-Europa moet wijken voor een dubieus vastgoedproject van luxe appartementen, een con gres- en een winkelcentrum. „Dit gaat over meer dan een park je met miniaturen. Het gaat over Parkeigenaar Thierry Meeüs de Europese gedachte", zei eige naar Thierry Meeüs dit weekend emotioneel. Hij barstte op tv in tranen uit kort nadat hij zijn 120 werknemers collectief ontslag had aangeboden. Een maquette van de Sint-Marcuskerk in de Kroatische hoofdstad Zagreb wordt eind juni nog neergezet, ter ere van de toetreding van het 28e lid tot de EU-familie op 1 juli. Erg lang valt er niet van te genie ten. De deuren sluiten naar ver- door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - Op een internetvideo is te zien hoe Yan Linkun de balie bij een gate op de luchthaven van Kunming kort en klein slaat en computers op de grond smijt. Yan, een mijnbaas en regionaal be stuurder van de Communistische Partij, ontaardde in blinde woede toen hij het vliegtuig niet meer in mocht, omdat hij te laat was. De afgelopen weken doet zich een groeiend aantal opstootjes voor in vliegtuigen en op Chinese luchthavens. Korte tijd later loopt een KLM- vlucht van Peking naar Amster dam urenlange vertraging op door onrustige Chinezen. Zes pas sagiers in de businessclass weige ren hun gordels om te doen en hun telefoons uit te zetten voor het opstijgen. Nadat ze hierover ruzie trappen met het cabineper soneel, besluit de gezagvoerder dat de zes van boord moeten. Twee weken geleden schoten fo to's over het net van een perso neelslid van luchtvaartmaatschap pij China Southern, die ineen ge krompen op de grond ligt. Twee passagiers botvierden hun frustra- Zes passagiers in de businessclass weigeren hun gordels om te doen en hun telefoons uit te zetten tie op hem over hun vertraagde vlucht naar Melbourne. Vervol gens een Air France-vlucht van Parijs naar Wuhan: twee mannen pakken meerdere flessen wijn mee van de kar van een stewar dess. Ze worden pas rustig na in grijpen door een piloot, maar dat belet hen niet een medepassagier te bedreigen die hen op hun ge drag aanspreekt. Dit zijn de uitwassen van slechts een paar weken Chinese lucht- Massa's Chinezen hebben voor het eerst geld om te vliegen en zijn niet bekend met de regels aan boord "fit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84