Vliegtuig Waterdunen blijkt wrak De Havilland Twee opties over voor theater Middelburg Terneuzen heeft eigentijdse volkszanger, op straat opgegroeid, in de binnenstad. 26 ZEEUWS-VLAANDEREN RAPPER ALS AMBASSADEUR Lenteconcert in kerk van Koewacht Bingomiddag in dienstencentrum Sponsor-wandeling voor asieldieren de Rechtspraak De resten van de propeller en een deel van het landingsgestel kwamen net ten westen van park Schoneveld uit de grond, foto Mark Neelemans door Martijn de Koning BRESKENS - Het is eens wat anders: de resten van een vliegtuig vinden als je op zoek bent naar explosie ven. Het gebeurde onderzoekers vorige week, in het gebied waar straks Waterdunen moet verschij nen. Het gaat om resten van een De Havilland Mosquito, die op de avond van 19 september 1944 bij Breskens neerstortte. Aan boord bevonden zich de Engelse vliege niers West en KomarofF, 22 en 26 jaar oud. „Het vliegtuig vloog in de lucht in brand en is in stukken neergekomen", verklaart Menno Marks namens 'explosievenop- ruimbedrijf KWS. Een jaar of twee later, na de oor log, ruimden de geallieerden het vliegtuig op. De twee slachtoffers werden begraven in Bergen op Zoom. „Er zijn wat resten in de grond blijven zitten, zowel van het vliegtuig als van de beman ning", vertelt Marks. Zo werden een heleboel kleine stukjes alumi nium en ijzer uit de grond ge haald, maar ook een propeller en een groot deel van de motor. „En we vonden een stuk arm, vinger kootjes en twee nekwervels", ver klaart Marks. Die worden bijge plaatst in het graf van de twee pi loten. Het vliegtuig is de eerste bijzonde re vondst tijdens het explosieven- onderzoek in het toekomstige Wa terdunen. Tot nu werden enkele granaten gevonden, en veel (res ten van) munitie en gesprongen materiaal. Het onderzoek duurt nog enkele weken. KOEWACHT Muziekvereniging Een dracht Maakt Macht uit Koe wacht verzorgt zaterdag een lenteconcert. Het thema is 'EMM goes classic'. De har monie brengt klassieke num mers ten gehore. Het con cert begint om 20.00 uur in de kerk in Koewacht. Kaar ten kosten drie euro. Er is ook een tombola. TERNEUZEN De stichting Welzijn voor Ouderen Terneuzen houdt vandaag een bingomiddag in dienstencentrum De Ves te aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. De kaartverkoop begint om 13.00 uur en de bingo start een uur later. Entree kost 1,50 euro, inclusief koffie of thee. TERNEUZEN Stichting Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen zamelt zondag met een sponsor wandeltocht geld in voor asieldieren. Deelnemers ver zamelen öm 11.00 uur in ca fé De Griete in het gelijkna mige buurtschap, oostelijk van Terneuzen. Om 12.00 vertrekken de baasjes en honden voor een wandeling van 5 of 10 kilometer door de polder. Rechtbank Zeeland-West-Brabant RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT "De griffier van de rechtbank Zeeland-West-Brabant met zittingsplaats te Middelburg maakt bekend dat in de volgende zaak met zaak/rekestnummer: C/12/86810 HA RK 13-1 de rechter-commissaris heeft bepaald dat de opneming van de ligging en gesteldheid van het na te noemen onteigenen percelen, door de deskundigen zal plaatsvinden op dinsdag 2 april 2013. Het betreft de volgende zaak en percelen: Waterschap Scheldestromen tegen W. kluijfhout, wonende te Koudekerke, gemeente Veere, A. Kluijfhout. wonende te Middelburg, S. Kluijfhout. wonende te Koudekerke, gemeente Veere, mr. T.A.J. Verster in zijn hoedanigheid van derde ex artikel 20 Onteigeningswet voor wijlen D. Vos, laatstelijk gewoond hebbend te Middelburg en L. Reijnierse, wonende te Koudekerke, gemeente Veere, een gedeelte van het perceel groot 2.54.67 ha (totaal groot: 6.05.20 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 2, sectie L, nummer 3411omschrijving: Terrein (akkerbouw), het perceel groot 0.02.20 ha, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 3, sectie L, nummer 3639, omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 3.02.61 ha (totaal groot: 6.22.80 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 4, sectie L, nummer 3403, omschrijving: Terrein (akkerbouw), het perceel groot 0.03.35 ha, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 5, sectie L, nummer 3638, omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 2.22.53 ha (totaal groot: 4.59.45 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissihgen, grondplannummer 6, sectie L, nummer 3402 omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 0.06.42 ha (totaal groot: 0.12.10 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 7, sectie L, nummer 3637, omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 0.95.16 ha (totaal groot: 1.09.25 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 9, sectie L, nummer 1869, omschrijving: Terrein (grasland), een gedeelte van het perceel groot 0.28.30 ha (totaal groot: 1.90.65 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 10, sectie L, nummer 2225, omschrijving: Terrein (grasland), een gedeelte van het perceel groot 0.01.93 ha (totaal groot: 0.06.50 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 11, sectie H, nummer 1646, omschrijving: Terrein (wegen). Als plaats van samenkomst van alle betrokkenen is vastgesteld het kantoor van het Waterschap te Middelburg, Kanaalweg 1, zaal M0.01, met als tijdstip 11.00 uur." Middelburg, 13 maart 2013 J.J.D. Francke, griffier 'Liever in door Paul Begijn TERNEUZEN - Hij wordt ook wel 'de volkszanger van Terneuzen' ge noemd. Jeffry van der Straate (28) is dan wel rapper/ maar hij is ook apetrots op de eretitel die vrien den en kennissen hem meegeven. Want waar veel artiesten een slaatje uit de muziek proberen te slaan, heeft Jeffry een heel ander doel voor ogen: een snaar raken bij zijn publiek. „Als ik mensen een kippenvel-momentje kan be zorgen, heb ik een fantastische avond." Deze zomer komt zijn eer ste cd uit. Jeffry groeide op in de Terneuzen- se binnenstad, waar de straatcul tuur hem vormde in zijn jeugdja ren. „De sfeer in de binnenstad heeft voor sommige mensen iets bedreigends, maar als je er opge groeid bent, weet je niet anders. Ik was altijd veel buiten te vinden met vrienden, gewoon een balle tje trappen of chillen op het plein tje." Muziek speelde van jongs af aan een belangrijke rol in zijn leven. Michael Jackson, Wu-Tang en 1\i- pac waren zijn favorieten. Jeffry stond regelmatig voor de spiegel hun muziek te playbacken. Via vrienden maakte hij kennis met podium Kalashnikov, in die tijd voor veel Terneuzenaren een be grip in de binnenstad. „Daar ben ik begonnen met rappen. Ik was toen vijftien jaar toen ik mijn eer ste beats rapte in het jamhok van de Kalas. En dat smaakte al snel naar meer." Zijn eerste echte optreden was in 2001. Jeffry kan het zich herinne ren als de dag van gisteren. „Ik was ontzettend zenuwachtig, ik stond echt te shaken. En eenmaal op het podium vergat ik een deel van mijn tekst. Maar gelukkig kunnen rappers makkelijk impro viseren zonder dat het echt op valt." De zenuwen voor het eerste optre den hebben in de loop der jaren plaatsgemaakt voor gezonde span ning. Nu probeert hij vooral zo veel mogelijk te genieten. „Optre den is het mooiste wat er is voor een artiest. Als je de mensen mee krijgt en je ziet ze genieten, dan heb jij ook een prachtige avond. Het allermooiste is natuurlijk om hen dat kippenvel-momentje te bezorgen." Jeffry probeert zijn gevoel zo veel mogelijk in zijn teksten te leggen. Op zijn repertoire staan dan ook niet alleen stoere nummers, maar ook gevoelige teksten over liefde en verdriet. Zo schreef hij een nummer voor zijn veel te jong overleden nichtje die aan een zeldzame vorm van kanker leed. Jeffry: „Ze was mijn grootste fan, ze zong altijd mee. Toen ze over leed, wilde ik graag iets voor haar terug doen, in de vorm van een speciaal voor haar geschreven rap- tekst." De 'volkszanger van Terneuzen' heeft inmiddels talloze clips ge maakt die onder 'Vandestraate' te rug te vinden zijn op YouTube en Soundcloud. Daaruit blijkt wel waaraan Jeffry zijn erenaam heeft te danken. Hij kan het niet laten zijn stad Terneuzen te promoten, als de allerbeste ambassadeur. „Ik ben hier groot geworden. En ik ben er trots op Terneuzenaar te zijn. Op straat heb ik leuke din gen meegemaakt, ook minder leu ke dingen, maar het zijn allemaal levenservaringen die ik met me meedraag. En die ik als rapper graag wil overbrengen op men sen." Jeffry heeft de binnenstad verla ten. Hij woont sinds december in het rustige Noten, een oude buurtgemeenschap bij de Terneu- MIDDELBURG - De vier Middelburg se coalitiepartijen hebben maan dagavond alsnog overeenstemming bereikt over het onderzoek naar de toekomst van de Stadsschouw burg. Er worden twee opties bekeken: sloop van de schouwburg en nieuwbouw op dezelfde plaats, en verbouwing van de Stadsschouw burg. In december en januari staakten de stemmen over dit on derwerp. Daardoor kwam de kwestie voor een derde maal aan de orde in de gemeenteraad. Het CDA deed in eerste instantie nog een poging om het onder zoek te beperken tot verbouwing, maar kreeg daarvoor wel de steun van de PvdA, WD en Duurzaam- Rood, maar niet van de LPM, GroenLinks, D66, Christenunie en SGP. Het CDA-voorstel werd met een meerderheid van één stem verworpen. Als tweede beste optie stemde het CDA daarom voor het coalitie- voorstel. Bij het onderzoek wordt uitgegaan van zeshonderd stoe len, een buitenpodium en een budget van 13,8 miljoen euro. Het onderzoek mag maximaal 75.000 euro kosten, de helft van het be drag in het oorspronkelijke voor stel van B en W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76