Terneuzen moet beter op de borden staan Nieuw riool in Sluiskil tegen wateroverlast ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Natuurtocht Land Van Saeftinghe Okkernoot krijgt nieuwe banken Leerlingen bakken pannenkoeken Museum zoekt smokkelwaar Geesje Maas slaagt als costumière Vlaamse wint auto eindejaarsactie WOENSDAG 13 MAART 2013 het wel mee gehad it1i "T»j[ .«m* - »M Scholieren boksen op de fiets tegen de harde oostenwind op, in de sneeuw, dinsdagochtend langs de vest van Hulst foto Camile Schelstraete Door gladheid belandde dinsdagochtend even na 7.00 uur een auto naast de Zuidlangeweg in Hoofdplaat, foto Roland de Jong Chauffeur van een bestelbusje was dinsdagochtend bij de bin- nenvaartsluis in Terneuzen net iets te laat. foto Mark Neelemans door Wout Bareman TERNEUZEN - De aanduiding van Terneuzen op wegwijzers in Neder land en België moet beter. Burge meester en wethouders zijn dat met fractievoorzitter Giel van Boom van TOP/GB eens. Die vindt dat met een goede aan duiding ook een stukje 'Terneu- zen-promptie' wordt bedreven. Het college heeft inmiddels brie ven verstuurd aan Rijkswater staat, waterschap Scheldestromen en de provincie voor een betere aanduiding op de borden langs de A58 op Zuid-Beveland. Daar staat nu alleen 'Terneuzen TOL', zon der vermelding van het aantal ki lometers. „Onbekenden en toeris ten verdienen te weten dat Ter neuzen zich daar op een steen worp afstand bevindt. Het vermel den van de afstand zal ongetwij feld verhelderend werken." Een soortgelijke brief is verzon den aan het Agentschap Wegen en Verkeer in Oost-Vlaanderen. Daar staat op de borden wel Middelburg vermeld, maar Ter neuzen niet. Tien jaar geleden bij de ingebruikname van de Wes- terscheldetunnel deed Terneu zen al eens een vergelijkbaar ver zoek. door Harmen van der Werf SLUISKIL - Het moet de definitieve oplossing voor de wateroverlast in Sluiskil zijn, de aanleg van een ge scheiden regenwaterriool. Met de werkzaamheden die aannemer H4A uitvoert, is 700.000 euro ge moeid. Wethouder Jaap Bos spreekt van een 'kostbare, maar noodzakelijke operatie'. Met name de laaggele gen Bosjesweg liep het bij hevige regenval nogal eens onder. Eind augustus 2010 gebeurde dat weer. De maat was vol. De gemeente Terneuzen kwam in actie. In dé pompput van Sluiskil is allereerst een verklikker geplaatst waarmee de brandweer sneller wordt ge alarmeerd bij snel stijgend water peil. Ook een tweede vaste pomp is aangebracht. Onderzoek wees vervolgens uit dat een gescheiden afvoersysteem voor regenwater - los van het te zuiveren rioolwater - echt soelaas kan bieden. De werkzaamheden die 25 maart beginnen en tot eind juni duren, vinden in een flink deel van Sluis kil plaats. Het rioolsysteem voor regenwater mondt bij de begraaf plaats uit in een sloot, die weer in verbinding staat met de westelij ke rijkswaterleiding. NIEUW-NAMEN Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag een tocht door Het Verdronken Land van Saeftinghe. Deelname kost 6 euro. De tocht begint om 10.00 uur bij het Bezoe kerscentrum Saeftinghe, Em- maweg 4 in Nieuw-Namen. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden via het telefoon nummer 0114-633110. ZUIDDORPE Serviceclub Rotary Westdor- pe-Zelzate heeft tijdens een brunch in 't Kaaike in Zuid- dorpe 3200 euro ingezameld voor een goed doel. Dat was ditmaal De Okkernoot in Schoondijke, een woonvoor ziening voor mensen met een verstandelijke beper king. Er worden twee nieu we banken van bekostigd. HENGSTDIJK Leerlingen van groep 6,7 en 8 van brede school 't Vogel nest in Hengstdijk bakken vrijdag in zorgcentrum An- tonius in Kloosterzande pan nenkoeken. Dat gebeurt in het kader van de Nationale Pann<?nkoekendag en de lan delijke vrijwilligersactie NL Doet. De kinderen serveren hun baksel zelf. HULST Museum De Vier Ambach ten wil een tentoonstelling houden over 'smokkelen in de grensstreek'. De conserva toren vragen mensen om 'verpakkingen, kraaienpo ten, spijkermanen, kruiwa gens met dubbele bodem en geprepareerde kisten en tas sen'. Documenten, verhalen en foto's uit de smokkeltijd zijn ook zeer welkom. HULST Geesje Maas uit Hulst is aan de modevakschool Ensaid in Den Bosch geslaagd voor de opleiding Costumière. Geesje volgde haar oplei ding bij modedocente Ina Minnaard in Middelburg, en deed vervolgens een lande lijk examen bij de mode- school. SLUIS Laetitia De Bus-Sergeyssens uit Schilde (bij Antwerpen) hoeft niet meer met de bus naar haar studie in Brugge. De Vlaamse won de Toyota Aygo, de topprijs van de ein dejaarsactie van MVS Sluis. De Sluise neringdoenden verstrekten hun klanten de laatste weken van vorig jaar twee miljoen loten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75