Natuurtocht Saeftinghe Al doende Aanhoudingen voor overval op supermarkt leert men. roncQLU Informatieavond over paarden op Neeltje Jans BEVELANDEN en THOLEN 25 De Bietentocht wil dit jaar uitpakken met de jubileumeditie, maar daar zijn sponsors voor nodig. DOE-MIDDAGEN Groot Zeeuws Dictee in Goese Lyceum Inloopavond Hobby Computer Club Voorjaarsfair en -bal in De Zandloper Beurs met kleding en speelgoed in Goes Kampioenschap slootjespringen Kapelse kinderen krijgen ook een mok Maik de Boer te gast tijdens Ladies Day Seniorenmiddag in 't Kerkje van Ellesdiek 1 2 maart 1 3 maart 14 maart trekpaarden door Luc Oggel wilhelminadorp - De traditione le Bietentocht beleeft dit jaar het derde lustrum en daarom wil de organisatie de jubileumeditie in oktober extra luister bijzetten. Maar nu de provincie heeft beslo ten geen subsidie te verstrekken, zullen andere bronnen moeten worden aangeboord. De Bietentocht is een vierdaagse tocht met wedstrijdelement die elk najaar gevaren wordt door plat bodems met een symbolische hoe veelheid suikerbieten aan boord. Het evenement is in 1998 in het le ven geroepen om de geschiedenis van het vervoer van vracht onder zeil over de Zeeuwse wateren weer een gezicht te geven. „En dat willen we op een serieuze ma nier doen, vandaar dat enkele ja ren geleden de Stichting De Zeeuwse Beurtvaart is opgericht", zegt secretaris Evelein Mesman. „We willen echt iets uitstralen en af van het imago van een clubje mensen dat op een bootje zit te slempen." de Bietentocht is tot nu toe elk jaar gehouden, zonder enige vorm van subsidie. „We hebben wel ge probeerd om dat te krijgen en sommige gemeenten zijn ons ter wille door ons vrij te stellen van havengelden. Maar anderen vra gen nog wel het volle pond." Deelnemers - het gros is schip- per-eigenaar en komt niet alleen uit Zeeland - betalen inschrijf geld, zodat de organisatie uit de kosten kan komen. Maar om wat extra's te kunnen doen tijdens de jubileumeditie, is meer nodig. Dit is het beeld wat de organisatie nastreeft; dat alle deelnemende platbodems aan de jubileumeditie van de Bietentocht met trekpaar den worden binnengehaald, foto Jaap Littooij „Het idee is om een Bietentocht- krant uit te brengen en om dit jaar elk schip met een span trek paarden binnen te halen", zegt Mesman. Dat laatste zou volgens haar historisch gezien 'geweldig' zijn en uniek in Nederland. „De Stichting Het Zeeuws Trekpaard zou paarden kunnen leveren. Maar helaas heeft de provincie de aanvraag afgewezen." Gedeputeer de Staten zien geen mogelijkhe den om een bijdrage te leveren omdat subsidieprogramma's voor culturele activiteiten sinds dit jaar zijn afgeschaft. „We zijn nu dus heel hard op zoek naar bedrij ven die hun naam willen verbin den aan het evenement", zegt Mesman. De vaarroute (die de afgelopen ja ren al een aantal keer is veran derd, onder meer vanwege weers omstandigheden) van de jubi leumeditie is al bekend. „We star ten in Zierikzee, maar daarna va ren we naar Colijnsplaat om daar de bieten op te halen. Vervolgens gaan we weer terug naar Zierik zee en daar willen we eigenlijk een grote tent op de kade zetten." In tegenstelling tot voorgaande edities zal niet op maandag, maar op dinsdag in Goes worden aange komen. Het gedroomde spektakel met de trekpaarden moet dan op en langs het kanaal Goe- se-Sas-Goes plaatsvinden. Op woensdag varen de platbodems naar De Heen. Op de laatste dag, donderdag worden de bieten aan geleverd in Willemstad. Dat moet op een zo origineel mogelijke ma nier gebeuren. Ook moet een log boek worden ingeleverd. Alles sa men bepaalt de winnaar, dus niet alleen de snelste tijd. Bedrijven die belangstelling heb ben om de jubileumeditie te spon soren, kunnen contact opnemen met de organisatie via info@bietentocht.nl GOES In Goes vindt vanavond de vijf de editie van Het Groot Dictee Zeeland der Nederlandse Taal (Het Groot Zeeuws Dictee) plaats. Het dictee zal worden voorgelezen door Helge Prin sen. Deelnemen kan in een team of individueel, aanmelden kan op de avond zelf of op www.groot- zeeuwsdictee.nl. Het dictee be gint om 19.30 uur in de aula van het Goese Lyceum. 'S-GRAVENPOLDER De Hobby Computer Club (HCC) heeft dinsdag 19 maart een inloopavond in dorpshuis Ons Dorpsleven (Poelvoorde- straat 3) te 's Gravenpolder. De avond betreft algemeen compu tergebruik en het inrichten van een nieuwe PC. De avond is van 19.30 uur tot 22.00 uur en de toegang is ook voor niet-le- den gratis. De Hobby Computer Club komt elke eerste dinsdag van de maand bijeen. LEWEDORP In dorpshuis De Zandloper te Lewedorp is vrijdag 15 en zater dag 16 maart een voorjaarsfair. Hier is van alles te koop, van bloembollen tot sieraden. De fair is vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur te bezoeken. Op de zaterdag is er vanaf 21.00 uur ook een voorjaarsbal met optredens van de Swinging Two. De toegang is gratis. GOES In wijkcentrum De Spinne in Goes wordt vandaag een kle ding- en speelgoedbeurs gehou den. De kinderkleding gaat van maat 86 tot en met 176, terwijl dameskleding vanaf maat XS tot en met maat XXXL te krij gen is. Er worden ook schoe nen verkocht. Iedereen is wel kom tussen 18.30 en 20.00 uur. KAPELLE Openbare basisschool De Mool- hoek houdt woensdag 24 april voor de eerste keer het Kapels Kampioenschap Slootjesprin gen. Leerlingen uit de groepen 4 tot en met 8 van alle basis scholen in de gemeente Kapel- Ie mogen meedoen aan de wedstijd in het Kapelse bos. Frans Maas, voormalige Neder lands Kampioen verspringen, zit in de jury. Opgeven kan via administratie@moolhoek.nl. KAPELLE In navolging van Reimerswaal en Tholen heeft ook Kapelle be sloten alle basisschoolkinde ren een mok te geven ter herin nering aan de troonswisseling. B en W willen daar een Kapels tintje aan te geven, omdat ze naar eigen zeggen geen stan daardgeschenk willen geven uit een anonieme fabriek ver weg. De mokken zullen daar om worden gemaakt bij ar- beidstrainingscentrum Schel- destromen in Kapelle. GOES Auto Poppe aan de Pearyweg in Goes houdt zaterdag voor de eerste keer een Ladiesday. Tus sen 10.00 en 17.00 uur kunnen vrouwen onder meer een kap persbehandeling krijgen, zich laten opmaken of een manicu re- of pedicurebehandeling krij gen. Er zijn ongeveer dertig stands aanwezig dingen wordt verkocht. De landelijk bekende stylist Maik de Boer is te gast ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek te El- lewoutsdijk is vanmiddag van 14.30 tot 16.45 uur een senioren middag. Jan en Jopie Minnaard en het Bevelands Dameskoor zullen er optredens verzorgen. Er zal ook een verloting plaats vinden. Reserveren is wense lijk. De entree bedraagt vijf eu ro (inclusief koffie of thee). nieuw-namen - Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag een tocht door Het Verdronken Land van Saeftinghe. Deelname kost zes euro. De tocht begint om 10.00 uur bij het Bezoekerscen trum Saeftinghe, Emmaweg 4 in Nieuw-Namen. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden via tele foonnummer 0114-633110. Roncalli scholengemeenschap atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg www.roncalli-boz.nl poortvliet - De politie heeft maandag twee mannen aangehou den die mogelijk iets te maken heb ben met de overval op de super markt in Poortvliet. Dat maakte ze dinsdag bekend. De Attent-supermarkt werd op 24 december vorig jaar aan het eind van de middag overvallen door twee personen. Ze bedreig den het personeel met een voor werp dat op een vuurwapen leek. Op het moment van de overval waren drie medewerkers in de winkel aanwezig. Ze raakten niet gewond. De daders gingen er van door met een slof sigaretten. De politie heeft maandag twee mannen uit de gemeente Tholen aangehouden. Een 18-jarige man werd opgepakt in zijn woning in Sint-Maartensdijk. Een 17-jarige medeverdachte werd op zijn school in Bergen op Zoom in de kraag gevat. Hij was op het mo ment van de overval overigens nog maar 16 jaar oud. De mannen zijn overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Daar worden ze door recher cheurs verhoord. Omdat het on derzoek nog niet is afgerond, is het tweetal in verzekering ge steld. Dat betekent dat de man nen voorlopig blijven vastzitten. neeltje jans - De dierenartsen praktijken Walcheren en Schou- wen-Duiveland houden van avond een informatieve avond voor paardenliefhebbers. Menke Steenbergen, dierenarts en mede-auteur van het boek Paardensignalen, komt vertellen welke signalen mensen krijgen van paarden en hoe deze te begrij pen. De lezing wordt afgewisseld met met dia's en filmpjes. Het doel van de avond is het beter le ren begrijpen van het gedrag en de houding van paarden. De avond wordt gehouden op Neeltje Jans en begint om 19.30 uur. Aanmelden via 0118-633803.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69