L PZC Bietentocht zoekt naar Goes negeert uitspraak minister Dagbladbezorger Zierikzee opzoek naar een bijbaan? 26 SCHOUWEN-DUIVELAND de Rechtspraak Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl - Meer bereiken. Met Wegener Rechtbank Zeeland-West-Brabant RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT "De griffier van de rechtbank Zeeland-West-Brabant met zittingsplaats te Middelburg maakt bekend dat in de volgende zaak met zaak/rekestnummer: C/12/86810 HA RK 13-1 de rechter-commissaris heeft bepaald dat de opneming van de ligging en gesteldheid van het na te noemen onteigenen percelen, door de deskundigen zal plaatsvinden op dinsdag 2 april 2013. Het betreft de volgende zaak en percelen: Waterschap Scheldestromen tegen W. Kluijfhout, wonende te Koudekerke, gemeente Veere, A. Kluijfhout, wonende te Middelburg, S. Kluijfhout, wonende te Koudekerke, gemeente Veere, mr. T.A.J. Verster in zijn hoedanigheid van derde ex artikel 20 Onteigeningswet voor wijlen D. Vos, laatstelijk gewoond hebbend te Middelburg en L. Reijnierse, wonende te Koudekerke, gemeente Veere, een gedeelte van het perceel groot 2.54.67 ha (totaal groot: 6.05.20 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 2, sectie L, nummer 3411, omschrijving: Terrein (akkerbouw), het perceel groot 0.02.20 ha, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 3, sectie L, nummer 3639, omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 3.02.61 ha (totaal groot: 6.22.80 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 4, sectie L, nummer 3403, omschrijving: Terrein (akkerbouw), het perceel groot 0.03.35 ha, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 5, sectie L, nummer 3638, omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 2.22.53 ha (totaal groot: 4.59.45 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 6, sectie L, nummer 3402 omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 0.06.42 ha (totaal groot: 0.12.10 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 7, sectie L, nummer 3637, omschrijving: Terrein (akkerbouw), een gedeelte van het perceel groot 0.95.16 ha (totaal groot: 1.09.25 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 9, sectie L, nummer 1869, omschrijving: Terrein (grasland), een gedeelte van het perceel groot 0.28.30 ha (totaal groot: 1.90.65 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 10, sectie L, nummer 2225, omschrijving: Terrein (grasland), een gedeelte van het perceel groot 0.01.93 ha (totaal groot: 0.06.50 ha), kadastraal bekend gemeente Vlissingen, grondplannummer 11, sectie H, nummer 1646, omschrijving: Terrein (wegen). Als plaats van samenkomst van alle betrokkenen is vastgesteld het kantoor van het Waterschap te Middelburg, Kanaalweg 1, zaal M0.01, met als tijdstip 11.00 uur." Middelburg, 13 maart 2013 J.J.D. Francke, griffier Cor van Haveren voor de Krukel. „Ik ben dol op mosselen, maar houd niet van krukels vanwege dat gedoe met zo'n naald." foto Dirk-Jan Cjeltema door Luc Oggel WILHELMINADORP - De traditionele Bietentocht beleeft dit jaar het der de lustrum en daarom wil de orga nisatie de jubileumeditie in okto ber extra luister bijzetten. Maar nu de provincie heeft besloten geen subsidie te verstrekken, zullen an dere bronnen moeten worden aan geboord. De Bietentocht is een vierdaagse tocht met wedstrijdelement die elk najaar gevaren wordt door plat bodems met een symbolische hoe veelheid suikerbieten aan boord. Het evenement is in 1998 in het le ven geroepen om de geschiedenis van het vervoer van vracht onder zeil over de Zeeuwse wateren weer een gezicht te geven. „En dat willen we op een serieuze ma nier doen, vandaar dat enkele ja ren geleden de Stichting De Zeeuwse Beurtvaart is opgericht", zegt secretaris Evelein Mesman. „We willen echt iets uitstralen en af van het imago van een clubje mensen dat op een bootje zit te slempen." De Bietentocht is tot nu toe elk jaar gehouden, zonder enige vorm van subsidie. „We hebben wel geprobeerd om dat te krijgen en sommige gemeenten zijn ons ter wille door ons vrij te stellen van havengelden. Maar an deren vragen nog wel het volle pond." Deelnemers - het gros is schipper-eigenaar en komt niet al leen uit Zeeland - betalen in schrijfgeld, zodat de organisatie door Luc Oggel GOES - Het Coese college blijft bij het besluit zondagsopenstelling van alle supermarkten in Goes te gedogen. Vanuit de Tweede Kamer was aan minister Kamp van Economische Zaken gevraagd om op te treden tegen gemeenten die de Winkel tijdenwet niet handhaven. Hoe wel Kamp zegt gemeenten niet te kunnen dwingen, mogen zij vol gens hem niet vooruitlopen op een wetswijziging die gemeenten volledige vrijheid geeft op het ge bied van koopzondagen. Die moet nog door de Eerste Ka mer en wordt naar verwachting medio dit jaar van kracht. In Goes gedoogt het college echter al sinds begin dit jaar dat alle super markten zelf bepalen of ze op zon dag open zijn of niet. Dat kwam het college op forse kritiek van de confessionele partijen te staan. Het CDA noemde dat besluit 'on wettig' en de SGP-CU hield een petitie en diende een motie in om het besluit terug te draaien. Die laatste partij wil nu ook van het college weten of de uitspraak van Kamp gevolgen heeft voor de Goese gedoogsituatie. „Nee", zegt wethouder Loes Meeuwisse. „Kijk, je kunt het ook omdraaien. Kamp zal natuurlijk nooit zeggen 'gemeenten, ga maar gedogen'. Wij zijn als college nog steeds van mening dat we die bevoegd heid hebben." Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. WGGGNGR Media informatie. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64