Linde naar Bezwaren omwonenden vertragen Sirjansland starterswoningen Burgh-Haamstede Contact met iedereen via Facebook en Twitter: 'Het is vaak een beetje onnozel, maar wel leuk' SCHOUWEN-DUIVELAND 25 HOUTERMAN Filmavond en palmpaas-stok Gospelkoor in Jacobuskerk Michel Blairon bij open morgen Laatste strao van het seizoen Jazzconcert door Maarten Bruijnes WOENSDAG 13 MAART 2013 50 JAAR ERVARING SCHEELT! BURGH-HAAMSTEDE Jongerencentrum Big S in Haamstede staat vrijdag avond in het teken van de film Scream. De avond is be doeld voor de jeugd vanaf 12 jaar en begint om 19.00 uur. Een dag later wordt er Pasen gevierd. De kinderen van kinderclub Tittle S' maken dan van 14.00 tot 16.00 palm- paas-stokken. RENESSE Gospelkoor Together uit Nieuwerkerk presenteert zondag 17 maart haar project Walk by faith in de Jacobus kerk in Renesse. Het is een eigentijds programma rond om het thema vertrouwen met gebed, bijbellezing, ge dicht een kinderverhaal, (samen)zang en swingende gospels. Aanvang: 9.30 uur. BRUINISSE Voorganger Michel Blairon uit Hellevoetsluis spreekt vandaag tijdens een open morgen in het Verenigings gebouw in Bruinisse. Blai ron is voorganger van de Evangeliegemeente Jong en Vrij. Brina Okkerse speelt op het orgel en Anette Jumelet speelt viool. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. SEROOSKERKE Serooskerke sluit komende zaterdag het straoseizoen af. Om 11.30 uur is de keuring van de paarden en ruiters bij d'Ouwe Smisse. Daarna vertrekken de paarden voor de rit en ze komen om 14.00 uur aan bij het strandje. Om 15.30 uur begint het ringste ken op de Ring en aanslui tend is de prijsuitreiking. BRUINISSE Het jazzkwartet van Maar ten Bruijnes treedt zondag 17 maart op in restaurant De Grevelingen, op de Grevelin- gendam in Bruinisse. Het kwartet speelt jazzy evergreens, bossa's en bal lads. Het concert van het kwartet begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. SIRJANSLAND - De Koningslinde die de gemeente ter gelegenheid van de troonswisseling plant, komt in Sirjansland. Dat heeft het college van B en W besloten. De boom krijgt een plekje voor de dorpskerk. Tot voor kort stond daar een kastanjeboom. Die is van wege een ziekte gekapt. De boom wordt gesponsord door groencom- binatie BTL/HABO/Braber. Rond de linde komt een hekwerk met daarop een herinneringspla quette. Omdat op 30 april het plantseizoen voorbij is, wordt de boom wellicht eerder geplant en op de dag van de troonswisseling met schoolkinderen onthuld. door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - De broers Bert en Herman Toorman moeten nog even geduld hebben voordat ze verder kunnen met hun plan voor tien starterswoningen aan de Lijnzaad in Burgh-Haamstede. Zo wel tegen het bestemmingsplan als de bouwvergunning is bezwaar aan getekend door omwonenden. Volgens Bert Toorman richten de bezwaren van de omwonenden zich op de waterhuishouding in het gebied. Ze vrezen dat water overlast na de bouw van de wo ningen verergert. Toorman denkt dat de vrees ongegrond is. „Hier hebben we netjes aandacht aanbe steed. Alle denkbare maatregelen zijn opgenomen in het plan." Zo wordt de grond gedraineerd en ko men er watergangen. Door de bezwaren loopt het plan vertraging op. „Anders hadden we nu kunnen beginnen met de verkoop", zegt Toorman. De Raad van State buigt zich 23 mei over het bestemmingsplan en doet bin nen zes weken uitspraak. De com missie bezwaarschriften behan delt over vier weken de bezwaren tegen de omgevingsvergunning. Daar rolt een advies aan het colle ge van burgemeester en wethou ders uit. Het is het vervolgens aan het college om dit advies naast zich neer te leggen of op te vol gen. „Het college is in principe voorstander van het plan. Ook de gemeente wil er alles aan doen om wateroverlast te voorkomen", zegt Toorman. Als alle bezwaren worden, kan de verkoop deze zomer beginnen. „Zodra we vier woningen hebben verkocht, beginnen we met bou wen. We hebben het plan opge splitst in twee fases. We hopen natuurlijk dat er zo veel belang stelling is dat de aannemer met een door kan gaan met de tweede fase", zegt Bert Toorman. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Ze gaan beter opletten wat ze op Twitter zetten. Want dat is Luuk en Esmee uit brugklas ïD van Pontes Pieter Zeeman wel het meest bijgebleven van de workshop social media. „Dat het overal terecht komt." Met klasgenoten Jari, Bradley en Merel en met vierdeklasser Kim wijdt het tweetal de ouders tij dens de workshop in in de werk wijze en de lol van Facebook en Twitter. Wat er allemaal zo leuk aan is? „Dat je alles ziet wat een ander er op zet. Behalve dan die filmpjes waarop dieren worden mishandeld." En: „Je kunt er zelf ook van alles opzetten." Waar dat allemaal over gaat? „Nou vaak is het een beetje onnozel, maar wel leuk." Het hoeft op Twitter, Facebook en andere sociale media niet altijd er gens over te gaan, zegt media- coach Yola Hopmans - die zich herinnert hoe ze in haar eigen jeugd meteen na afscheid te heb ben genomen op school van haar vriendinnetje weer met haar aan de telefoon hing om bij te praten. Weinig nieuws onder de zon dus op dat vlak. „Je kunt met al je vrienden praten en hoeft niet steeds heen en weer te lopen om alles te vertellen", legt één van de brugklassers nog maar eens aan de ouders uit. Ze praten bij, leggen contact en maken afspraken via digitale kana len en hebben het gevoel enorm veel te missen als ze even niet meedoen, weet Hopmans. „Het zijn goede netwerkers, die kinde ren van ons." Dat kan niet worden gezegd van de ouders, waarvan slechts een en keling aangeeft actief te face- booken of te twitteren. De brug klassers hebben die niet-actieve ouders wel wat mee te geven: „Doe het gewoon. Zo gevaarlijk is het niet." Maar gelukkig is er ook begrip: „De meeste ouders heb ben er geen tijd voor." De leerlingen van 1F van Pontes Pieter Zeeman tijdens de workshop van Yola Hopmans foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63