PvdA wekt ergernis met kritiek op heffing Krachtig, wijs mens Paus uit derde wereld cheap.nl dagactie 89 Ombudsman voor ov kritisch over winterdienstregeling NS BINNENLAND 5 4 dagen in luxe hotel bij de Moezel per/toplocatie één superactie! Burgemeester Bats neemt ontslag wo 13 maart cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 WOENSDAG 13 MAART 2013 door Michel Reijns DEN HAAG - De Eerste Kamerfrac tie van de PvdA heeft ergernis ge wekt met haar kritiek op het woonakkoord dat minister Stef Blok (VVD, Wonen) gesloten heeft met oppositiepartijen D66, Christenunie en SGP. PvdA-senator Adri Duivesteijn vreest dat woningcorporaties niet meer zullen investeren door de heffing van 1,7 miljard euro die ze moeten ophoesten. Met name in oude stadswijken en krimpregio's voorziet de PvdA'er problemen. Volgens Blok blijft er echter vol doende ruimte voor investerin gen. De zogenoemde verhuurdershef fing is een belangrijk onderdeel van het woonakkoord, waarin ver der afspraken zijn gemaakt over inkomensafhankelijke huurverho gingen om scheefwonen tegen te gaan. De plannen werden afge zwakt onder druk van D66, Chris tenunie en SGP. Regeringspar tijen WD en PvdA hebben, ge zien hun minderheid in de se naat, de steun van de oppositie partijen nodig om het woonak koord langs de Eerste Kamer te krijgen. Gisteren stemde een meerderheid in met de huurver hogingen. De verhuurdersheffing komt later aan de orde. Maar het gemorrel van de PvdA aan de afspraken leidde gisteren al tot irritatie bij D66 en Christen- Unie. Het kabinet zoekt ook op an dere terreinen hulp van oppositie partijen en dit soort acties is vol gens hen niet behulpzaam. „Dit is spelen met vuur", zei D66-leider Alexander Pechtold. „Dit legt een hypotheek op toekomstige akkoor den", reageerde Christen unie-fractievoorzitter Arie Slob. Juist vandaag gaat staatssecretaris Martin van Rijn (PvdA, Volksge zondheid) langs bij de oppositie partijen om steun te verwerven voor zijn plannen met de zorg voor ouderen en gehandicapten. 1 niet te conservatief Clazien Broekhoff-Bosman foto Freddy Schinkel Clazien Broekhoff-Bosman uit Dalf- sen noemt het pausschap 'een bijna niet te volbrengen taak'. Ze zegt: „Hij zal veel genade en kracht van de Heilige Geest nodig hebben. Ook en vooral in deze tijd, waarin de kerk - zeker in Ne derland - onder vuur ligt. De trend van leegloop lijkt daardoor door te zetten. Mensen zoeken hun zingeving elders." Hoewel ze beseft dat de afstand van Rome tot Nederland groot is, ziet ze het als taak van de paus om de beteke nis van de Heilige Schrift uit te blijven leggen. „Dat is niet gemak kelijk, met de ballast van wat er de laatste tijd naar boven is geko men. In de beeldvorming kan de nieuwe paus zeker iets betekenen. Al is het nog de vraag wat hij gaat verkondigen. Ik hoop op iemand die communicatief is en bereid tot dialoog. Een wijs mens, met kracht. Dat heb je nodig in dit zware ambt." Piet de Smit foto Mechteld Jansen In het overwegend protestante Goes is Piet de Smit pas zes jaar ge leden toegetreden tot de katholie ke kerk, daarvoor was hij her vormd. Voor hem is de paus een belangrijke gangmaker van de ge loofsgemeenschap, die vooral in ethische kwesties leidsman moet zijn. „Eentje die niet conservatief is, maar open staat voor nieuwe denkwijzen. Zeker als we een jon gere paus krijgen, kan daarvan veel dynamiek uitgaan. Iemand die nog geen zeventig is. En het zou goed als er iemand uit een derdewereldland aan het hoofd van de kerk komt. Dat brengt fris se ideeën. En een moderne uitstra ling. Dat kunnen we wel gebrui ken. Daar wil ik wel naar luiste ren. We hebben al genoeg blanke, hoogbejaarde Europeanen gehad." Hoewel hij er als gepensioneerde genoeg tijd voor heeft, zit De Smit tijdens het conclaaf niet ge kluisterd aan de televisie. UTRECHT De treinen moeten langer en NS en ProRail moeten meer naar regio's kijken als ze beslui ten de dienstregeling aan te passen wegens winterweer. Daarvoor pleit OV Loket, de ombudsman voor beter open baar vervoer. Bij de instantie zijn dit jaar tot nog toe ruim vijftig klachten binnengeko men over de wintermaatregel. Dat is 'behoorlijk veel', aldus de ombudsman. Grootste erger nissen zijn te korte, overvolle treinstellen en uitval van trei nen. Om chaos op het spoor te voorkomen bij winterweer is NS in december begonnen met de aangepaste dienstregeling. Er rijden dan minder treinen, maar die zijn meestal wel lan ger. Dat laatste blijkt in de prak tijk niet altijd het geval. „Boven dien werd de aanpassing meestal landelijk ingevoerd terwijl de overlast zich alleen in bepaalde re gio's voordeed", aldus Wilma de Jong van OV Loket NS en ProRail gaan de maatregel komend voorjaar evalueren. Over het algemeen is NS positief. „An ders dan voorgaande jaren zijn we deze winter nooit 'out of con trol' geweest", aldus een NS-woordvoerder. Overigens moet de NS een boete van 2,75 miljoen euro betalen, om dat de reiziger in 2011 en 2012 niet tevreden genoeg was over de dienstverlening van het bedrijf. De reiziger vindt onder meer dat er te weinig treinen op tijd rijden en dat er te weinig zitplaatsen be schikbaar zijn in de spits. HAREN Burgemeester Rob Bats van Ha ren stapt op. Bats moest zich gisteravond verantwoorden in de gemeenteraad voor zijn op treden ten tijde van de 'Face- bookrellen'. Aan het begin van de raadsvergadering las Bats een verklaring voor waarin hij aankondigde dat hij per 1 april ontslag neemt. „Ik ben er sinds vorige week woensdag van overtuigd dat ik niet meer kan functioneren als uw burgemeester." De toon van het vorige week gepresenteerde rapport van de commissie-Cohen viel Bats te gen. „Ik wijs de conclusies niet af, maar stel ze wel ter discus sie voor alle burgemeesters die in de toekomst verstrikt dreigen te raken in het net van taken, rollen en bevoegdhe den." alleen vandaag boekbaar! van 147£0 per persoon, per arrangement 3 overnachtingen Bezoek Cochem en Trier 3 x ontbijtbuffet Gelegen bij de Eifel en Moezel Parkhotel Bad Bertrich f (25 cpm) *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5