Dhanis overtuigend tijdens NK-kwalificatie Klaver 4 rijdt het snelst I I I i American footballclub krijgt nul op I I DEAL VAN DE DAG 1 Avondje uit bij Zenc café restaurant Middelburg met een 3-gangen keuzemenu voor maar €18,50 per persoon. 38 SPORT ORGANISATIE Zoutelande is opnieuw het decor voor het NK dammen voor vrouwen. De organisatoren zijn er klaar voor. TILBURG - Tijdens de kwalificatie wedstrijd turnen voor het NK in Til burg kwam Joëlle Dhanis uitste kend voor de dag. De turnster van MTV werd bij de junioren tweede. Femke de Bat (MTV) viel net bui ten het podium. Een vierde plek was ook wegge legd voor Rachelle Hamels (Tlirn- school Zeeland). Zij kwam uit in de eerste divisie jeugd. Kelly en Wendy Goedegebure ORirnschool Zeeland) haalden bij bij de senioren een elfde en acht tiende plaats en stroomden door naar de halve finale. De andere toptienklasseringen zijn: Moira Jozwiak (7e N1), Daniek Witlox (9e pupillen 2 N1), Suzanne Vrieze- kolk (6e junioren 2e divisie), Imke van Schoonhoven (9e pupillen 2 in de 2e divisie), Ezra Adriaanse (7e pupillen 1e divisie), Renske Zijlstra (6e instap N2), Anna Jendrusch (7e pupillen 1 2e divisie), Samantha Bakker (8e bij jeugd). Bij regiowedstrijden in Fijnaart werd Anouk Vercruijsse (1\irn'87 Oostburg) eerste bij de senioren. Clubgenote Lauren Huisman haal de zilver bij de pupillen 2. Na mens MTV won Luna Marinissen in de categorie pupillen Zilver was er voor clubgenotes Jizri Boe- ra (instap) en Naomi Klapwijk bij de senioren. Larissa Cappon haal de brons in deze categorie. MIDDELBURG - De tiende race in de ereklasse van het Zeeuws indoor- kartkampioenschap voor teams is gewonnen door Klaver 4. Heel eventjes moest Klaver 4, de leider in het algemeen klasse ment, de eerste positie afstaan aan DKC 1. De winnende forma tie zette dit in het tweede half uur van de race meteen recht en liep vanaf dat moment alleen maar uit op de rest van het deelne mersveld. DKC 1 zette de snelste rondetijd neer, maar wist deze ra- Stichting gaat nog even door door Koen de Vries ce geen vuist te maken. Het team werd teleurstellend vierde, maar behield toch nog de tweede posi tie in het algemeen klassement. Ook De Krijger/RM Autoverkoop reed deze race minder sterk rond en behaalde een tegenvallende zesde positie. Zij staan nog wel op een derde plaats in het alge meen klassement. De teams die erin slaagden te pro fiteren waren de jeugdige rijders van Future Racing en Team X. Zij eindigen respectievelijk op de tweede en derde plaats. ZOUTELANDE - Ze zijn 75,71 en 70 jaar maar dat wil niet zeggen dat ze uitgeorganiseerd zijn. Vanaf vandaag staan Ad Bouwens, Jo- han Kesselaar en Aart Walraven in het Beach Hotel in Zoutelande weer garant voor een vlekkeloos verloop van het NK dammen voor vrouwen, dat tot dinsdag 19 maart duurt. Het is de achtste keer dat ze het NK onder de vlag van de Stich ting Damevenementen Zeeland organiseren en er komt misschien ook nog wel een negende keer. „Het NK wordt toegewezen na een soort aanbesteding. Ik sluit niet uit dat we volgend jaar weer een bod uitbrengen", kijkt voorzit ter Aart Walraven vooruit. „We vinden het nog steeds leuk om te doen." Met het oog op de nabije toekomst is het comité zelfs nog uitgebreid. Daaf Kasse is aan het trio toegevoegd. Met zijn 51 jaar haalt hij de gemiddelde leeftijd flink naar beneden. In het verle den organiseerde de stichting niet alleen NK's. In 2002 werd in Domburg het EK voor mannen ge houden, in 2009 in Kapelle het EK voor veteranen en als klap op de vuurpijl in 2003 in Zoutelande het WK voor vrouwen. En dan waren er natuurlijk ook nog de elf edities van het Zeeland Open damtoernooi, na het WK vaak het sterkst bezette damtoernooi van het jaar in de hele wereld. Dat soort mega-evenementen zijn op Zeeuwse bodem voltooid verleden tijd. Twee jaar geleden deed de stichting nog een gooi naar het WK voor vrouwen van 2013 en kreeg het titeltoernooi zelfs nog toegewezen ook. Na am pel beraad werd de organisatie echter teruggeven. In die tien jaar tussen het WK van 2003 en 2013, is er veel veranderd. Het budget is met een factor drie a vier omhoog gegaan en ook op het gebied van andere voorwaarden zijn de eisen flink omhoog geschroefd. „Destijds damden de spelers voor een hongerloontje", herinnert Walraven zich. „Nu verdienen ze veel meer, al is het nog steeds niet veel. De wereldkampioen dammen zal nooit een vermo gend man worden." Ook de vrouwen hebben het be ter dan vroeger. Dat hebben ze mede te danken aan een conve- Leonie de Graag nant dat ze met de Nederlandse dambond sloten. Daarin staan de financiële basisvoorwaarden, zo als startgeld en prijzengeld. Vorig jaar moest de Stichting Dameve nementen Zeeland 1500 euro prij zengeld ophoesten, dit jaar is dat eenderde meer: 2000 euro. Aan de ene kant nog steeds een fooi, als je ziet dat de winnares na zeven dagen dammen met 400 eu ro naar huis gaat en de nummer tien met 100 euro. Voor de organi satie betekent het echter een extra inspanning. Walraven: „Om sponsors voor het NK te krijgen, moeten we flink aan de bak. Ons achterland is niet groot en alle be drijven tellen in deze tijd hun knopen. Bovendien is dammen geen publiekssport. Sponsors wil len een bepaald rendement zien en dat kunnen wij moeilijk bie den." Nina Hoekman uit Zutphen gaat weer als favoriete van start. De voormalige Oekraïnse kampt nog steeds met gezondheidsproble men maar blijft een klasse apart. Ze is negen keer Nederlands kam pioen en greep de laatste vier jaar de titel. Outsiders zijn volgens Walraven Vitalia Doumesh uit Alkmaar, Heike Verheul uit Utrecht, Mei-Jhi Wu uit Gronin gen en misschien ook wel de Zeeuwse Rianka Rentmeester. De tweede Zeeuwse is Leonie de Graag uit Goes, die zich via de voorronde plaatste. Het NK wordt gespeeld in het Beach Hotel aan de Duinweg in Zoutelande. Er doen tien speelsters mee. Het toer nooi wordt vandaag om 13.30 uur geopend, waarna om 14.00 uur de eerste ronde begint. De laatste ronde begint dinsdag 19 maart om 10.00 uur, om 16.00 uur is de prijsuitreiking. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - De oude atletiekac- commodatie van Dynamica in Vlis- singen ligt er verlaten bij. De baan is versleten, de voormalige gebouw tjes van de club zijn verkrot en het gras op het middenterrein heeft al een aardige hoogte gekregen. Sinds kort hangt er bij de entree een bordje 'verboden toegang'. „Dat is er gekomen op aanwijzing van sportwethouder Marin de Zwarte", zegt Robert Sneek, trai ner van een nog op te richten ame- rican footballclub. „Wij trainden hier al een tijdje met tien tot twin tig jongens, maar nu mag dat niet meer." Sneek snapt er niks van. De Vlis- singer wil - onder de vleugels van de stichting Sport en Welzijn - een sportvereniging beginnen. Hij is één van de kartrekkers van een burgerinitiatief, maar hij zegt elke keer tegen een muur op te lopen. „Wij zijn hier al anderhalf jaar mee bezig, maar door de gemeen te worden we alleen maar tegenge werkt. De gemeente denk niet in mogelijkheden, maar in onmoge lijkheden." Hissen 2003 en 2005 was er al een american footballclub actief in Zeeland, de Middelburg Mus tangs. De wedstrijden werden ge speeld op De Voorborch, op het terrein van rugbyvereniging Oe- moemenoe. Sneek was bij de Mus tangs betrokken en wil nu in de buurgemeente een doorstart ma ken. De nieuwe club zou wel anders van opzet zijn. Het is de bedoe ling dat iedereen lid kan worden (ook financieel minder draag- krachtigen) en er moet volop aan dacht gegeven aan kinderen met speciale problemen. „Wij hebben mensen in huis die met die jonge ren om kunnen gaan", vertelt Sneek. „In andere clubs vallen die tussen het wal en het schip." Toen Robert Sneek en Els Ketting, secretaris van de stichting Sport en Welzijn, in 2011 een gesprek bij de gemeente hadden, voelden ze zich meteen niet serieus geno men. „Het gesprek met beleidsme dewerker Arjan van den Beid was onprettig", zegt Ketting. „Wij vroegen om een ontmoeting met de wethouder, maar die kregen we aanvankelijk niet. Toen het er uiteindelijk wel van kwam, was het eerste wat De Zwarte zei: 'Zo jullie zijn dat clubje dat wat aan normen en waarden gaat doen en dat voor een dubbeltje op de eer ste rij wil zitten'." Sneek: „Toen zong bij de gemeente al rond dat wij 8000 euro wilden. Maar wij hebben nooit een bedrag ge noemd. Wij vroegen alleen ge bruik te mogen maken van een braakliggend terrein." Als de american footballspelers een officiële plek zouden hebben om te trainen, zou de club opge richt worden. Sneek had al een _p OJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38